второ дете скоро след първото

  • 3 361
  • 68
Здравейте всички!Преди няколко дни разбрах,че отново съм бременна.Имам дете на седем месеца и със съпруга ми много се колебаем дали да задържим второто бебе.Моля всички майки,които имат деца с много малка възрастова разлика да изкажат мнението си и да ми посочат най-големите трудности, с които ще трябва да се справям, ако реша да задържа бебето.
Виж целия пост
# 1
Честито! Тук сме майки на близнаци или на две бебета едновременно и се справяме. А някои имат и мааалко по-големи дечица, а след това са родили и близначета Rolling Eyes. Радвай се, че имаш този късмет да имаш още едно детенце. Ще се справиш! Щом аз искам да имам още едно дете, след двете бебета, може да си представиш нещата. Ще ти е трудно естествено, но с търпение и любов ще отгледаш още едно.  Дано се включат с реални съвети други по-опитни майки.

 bouquet  Поздравления!
Виж целия пост
# 2
kassi ti sama li si gi gleda6?Az ot tova se strahuvam nai-mnogo,4e nqma koi da mi pomaga.
Виж целия пост
# 3
Според мен решението дали да задържите детето си е ваше. Би трябвало да го вземете, след като внимателно прецените ситуацията, в която сте.
Много други хора са били на ваше място и са се справили. Според мен е въпрос на желание. Разликата между мен и сестра ми е 1 г. и 1 м. На нашите сигурно е било трудно, още повече, че баща ни почина 5-6 г. след раждането ми, но никога не съм чула майка ми да се оплаква. За нея ние сме най-голямото щастие на земята. Трудности ще срещате - това е ясно - независимо дали сте с 1 или 2 деца. Просто ще трябва да се организирате по-добре.
Стискам палци да вземете най-правилното за вас решение.
Виж целия пост
# 4
Въпрос, който трябва да решите с таткото. Аз по принцип съм за малката разлика между децата. Трудности винаги има, независимо от разликата във възрастта.
 Peace
Виж целия пост
# 5
Според мен - задръж го, не че аз имам опит с две деца....но се надявам и на повече Simple Smile
Виж целия пост
# 6
при нас разликата е малко по голяма - но какво да ти кажа - трудно е - но няма такава друга радост. сама си ги гледам - в началото само ми помагаха бабите и толкова- сега сме си ние с таткото. винаги имам как - само желание да има....
Виж целия пост
# 7
Разликата на моите деца, живот и здраве, ще е 1г.8м. Винаги съм искала децата ми да са на една и съща възраст. Второто дете беше планирано и не съм си задавала въпроса "да го задържа или не". И на мен няма кой да ми помага, освен таткото след 9-10 часа вечерта. Щом си обичаш децата и се грижиш за тях с любов, няма как да не се справиш.
Виж целия пост
# 8
Според мен решението дали да задържите детето си е ваше. Би трябвало да го вземете, след като внимателно прецените ситуацията, в която сте.
Много други хора са били на ваше място и са се справили. Според мен е въпрос на желание. ..... Трудности ще срещате - това е ясно - независимо дали сте с 1 или 2 деца. Просто ще трябва да се организирате по-добре.
Стискам палци да вземете най-правилното за вас решение.

 Peace
Виж целия пост
# 9
Аз бих го задържала. Но това ще бъде моят избор, направен, анализирайки моята ситуация, начин на живот и т.н. Незнам при вас как е и дали бихте се справили. Вие сами ще си прецените най-добре. Мисля, че при всеки е различно, макар че на скоро една съфорумка беше писала нещо подобно - "Единственото по - хубаво нещо от една детска усмивка, са две такива."
Виж целия пост
# 10
Твое дете и на мъжа ти и да го махнеш? На мен не би ми хрумнало никога, само заради това, че е малка разликата. То си е ваша кръв  и  ще се справиш.
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми беше на 6 м., когато забременях отново.
Мъжът ми си взе един месец отпуска, докато влезем в ритъм, а след това още 3 месеца идваше една жена да ми помага - до обяд. Дъщеря ми изпадаше в безумни пристъпи на ревност в момента, в който трябваше да кърмя малкия и затова беше невъзможно да съм сама с двете деца вкъщи.
Постепенно нещата се нормализираха и когато синът ми стана на 6 месеца, вече бяха добри приятели с щерката. Бият се, карат се, но и един без друг не могат. Страшна комбина са, особено напоследък.
Виж целия пост
# 12
Pari za otglejdane na deteto 6te namerim,no za pomo6tni4ka ili detegleda4ka-edva li.Pritesnqva me fakta,4e jiveq na 6 etaj bez asansior.Ednoto dete nqma da moje da se izka4va i sliza samo po stalbite,a beb4eto 6te trqbva da go nosq na race.Mislq,4e s tova nqma da se spravq:(
Виж целия пост
# 13
Честито!
Каквото и да решите,успех!
Аз бих го оставила! Hug
Виж целия пост
# 14
Твое дете и на мъжа ти и да го махнеш? На мен не би ми хрумнало никога, само заради това, че е малка разликата. То си е ваша кръв  и  ще се справиш.

Това е въпрос на избор и аз не познавам жена която да не е махала дете от мъжа си,може и даа има такива,но не са от тези които познавам.Майка ми също е правила аборти от баща ми,свекървами 2 и още много други.На жената е нужно поне 2 години след раждане,за да се възтанови организма.
Ако не те притеснява отглеждането не виждам лошо да го задържиш.Но до колкото разбрах точно това те притеснява!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия