Лунна диета - 14.03(12.45) - 15.03(14.15)

  • 3 050
  • 83
Добре дошли в новата тема!

                             
ЛУННАТА ДИЕТА ЗАПОЧВА НА:

14.03 - 12:45ч.

И СВЪРШВА НА:

15.03 - 14:15ч


Фазата на луната е Растяща Луна - първа четвърт


 Следва да се взема под внимание, че влиянието на новолунието се проявява приблизително едно денонощие преди точната фаза и в продължение на денонощие след нея, а влиянието на първата и последната четвърт – приблизително 12 часа преди точната фаза и в продължение на 12 часа след нея.


Обща информация за лунната диета:
Според учените лунната диета влияе не само върху приливите и отливите, но и върху различни процеси в човешкото тяло. И това е  така поради факта, че голяма част от организма ни е съставен от вода. Затова много диетолози препоръчват регулация на теглото, според фазите на луната.

 Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се пият само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Примерно меню за лунна диета
Тридневната течна диета е съобразена с лунните фази и се прави само веднуж в месеца. Позволява да се свалят 3-4 килограма. Тази диета е от личен опит и я правя 1 път в месеца преди лунната фаза - подготовка за самия ден на лунната диета, к’ се явява 4 ден.

Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билковчай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.

Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билковчай с лъжичка мед.

За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара.
Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет, без готварска сол.
Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.

Не забравяйте през всичките тези три дни да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

За кафето, ако можете поне опитайте без него през тези три дни.
За разнонобразие пийте различни видове билкове чай, студен ментов чай и прясно изцедена цитронада, а зщо не и чаша топла вода с парченце лимон и лъжичка мед.


Успех на всички ! Нека лунуването ни бъде успешно ,
а резултатите ни такива:




Благодарности на kiticat и Smile! , от чиито теми използвах картинките за оформление на тази тема, както и на TheNMaster за предишната тема!

 newsm51

Към старата тема: Лунна диета - 7.03 (19:14 ч.) - 8.03 ( 19:44 ч.)
Виж целия пост
# 1
Записвам се при "лунатичките"!
Успех на всички! newsm10
Виж целия пост
# 2
ще се опитам да започна от тази вечер
Виж целия пост
# 3
И аз съм с вас Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Лиде  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug   Hug
За новата темичка,много благодарим   bouquet
Виж целия пост
# 5
Лиде с вас съм от утре ме бройте в лунатичките.  Избирам си зеления бански след лунната ще вляза в него няма как.
Виж целия пост
# 6
ще се пробвам и аз  Wink
но ще се опитам последното ми ядене да е днес, а не 12.45 утре  Peace
Виж целия пост
# 7
Тук съм и аз, айде дано устискам тоя път Praynig Praynig Praynig

Успех на всички Peace
Виж целия пост
# 8
Някой бил ли е на луната и за тия три дена колко килограма е свалил?
Виж целия пост
# 9
Някой бил ли е на луната
Е,ти направо ме уби с тоя въпрос  Joy  Joy  Joy
Аз на луната още не съм ходила....,но на мен диетката ми действа много добре.Свалих вече 23 1/2 кг. само с нея....
Виж целия пост
# 10
Лиде с вас съм от утре ме бройте в лунатичките.  Избирам си зеления бански след лунната ще вляза в него няма как.

Ти си близо до тоя бански, а аз колко още луни имам да пазя докато стигна, не е истина  Mr. Green Но ще се боря - никакво отказване! Peace
TheNMaster е нашата гордост и стимул в резултата за спазване на лунната!   bouquet
Успех на всички лунички!
Виж целия пост
# 11
Здравейте мамчета и аз се навих за тази диета,и  я започвам с вас  дано има ефект.
Някой килограм надолу няма да ми дойде зле.
Ама едно нещо не разбирам моля ви кажете ми  Embarassed
Кога се прави тази диета три дни .Ще чакам да ми кажете.Благодаря предварително .
И защо са дадени 3-ри примерни менюта като се лунува само 24 часа.



Виж целия пост
# 12
Еми как няма да те убия чак сега видях какви съм ги написала.  Joy Joy Joy Joy Joy
Та въпросът ми беше
Някой бил ли е на лунната диета и колко килограма е свалил. не ми обръщайте внимание от доста време съм на диета ама свалям на мозък не на килограми.
Виж целия пост
# 13
... на мен диетката ми действа много добре.Свалих вече 23 1/2 кг. само с нея....
моля те разкажи ни,
колко луни ти трябваха; кой вариант прилагаше - с по 4 дни или нещо друго  Hug
Виж целия пост
# 14
Без да искам съм уцелила лунната-днес съм само на течности  Mr. Green така че ще се пробвам три дни  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия