Зеленчуците и плодовете-полезни и нежелани от децата ни

  • 2 783
  • 60
За мое най-голямо съжаление детето ми въобще не припарва до плодове и зеленчуци в суров вид. Още от бебе не понасяше плодово-зеленчуковите сокчета, който и предлагах. Сега сме вече на 3 и 3 месеца и те напълно отсъстват от нашето меню. Пробвала съм всякакви комбинации и методи на предлагане, но без успех. Затова започнах да давам витамини - Саностол, Анималс и др. Сменям ги на определен период, но се чудя могат ли да компенсират витамините от пресните плодове и зеленчуци. Майчета, ако имате същите проблеми с децата си нека го обсъдим. newsm10
Виж целия пост
# 1
Моя по принцип обича плодовете,но не всички.Аз държа да яде грейпфрут,но той го недолюбва.Случайно му хванах цаката,парчето хубаво го обливам с бита сметана(повече от 50% е растителна).Пробвай може да имаш успех Hug
Виж целия пост
# 2
По принцип няма нищо по-хубаво от плодове  и зеленчуци в прясно състояние. Но като се замислим какви нитрати има в тях  newsm78. Нали все пак яде термичнообработени зеленчуци, доста от тях при определен начин на приготвяне запазват витамините си. Моята братовчедка не ядеше и продължава да не яде /вече е на 14 г./ плодове и зеленчуци, компенсира с месо и много мляко. Съвсем нормално и здраво момиче е.
Виж целия пост
# 3
Мерси Глухарче, ще пробвам въпреки, че съмнявам да имам някакъв успех. Тя сладки плодове не вкусва, та грейпфрут. НО ЩЕ ОПИТАМ и ще споделя впечатленията си.
Виж целия пост
# 4
Ще следя темата с интерес.Сина ми също не иска да яде плодове и зеленчуци(единствено ябълки обича от плодовете,а от зеленчуците-само картофи и моркови).Като му цедя сокове(портокал,праскова,лимон даже Crazy),пие.Преди време беше започнал да яде банани,но спря Sad,ядеше домати,печени чушки,вече и тях не яде.Аз допълнително витамини не му давам Embarassed,просто цедя плодовете и така....знам че съдържащите се фибри остават в тях,но...Изледванията на детето са добре,физическото му състояние също,и се надявам че някак успяваме да компенсираме нещата Simple Smile,и това няма да даде някакво отражение по-късно Praynig
А голямата ми надежда е че това е период,който ще отмине,и ще започне да яде всичко Peace
Виж целия пост
# 5
Габи яде почти всички плодове (без грейпфрут и лимон) в суров вид, на парчета, а не на сок.
Но сме много скарани със зеленчуците (с изкл. на домати и краставици), най-омразно от всичко й е пипер и гъби, такива като броколи, грах, моркови Naughty а пък зелени, като салата, магданоз, копър-въобще.
Записвам се да следя, някой ако сподели хитрини за да я залъжа да яде някакви зеленчуци, а пък друга тема е и, че никак не обича месо, яде го само във вид на кайма
Виж целия пост
# 6
Моите обичат и плодове, и зеленчуци. И не знам ако не ги ядат, какво изобщо ще ядат  newsm78
Виж целия пост
# 7
И аз да се запиша тук.  Confused
Синът ми не иска да яде никакви плодове и зеленчуци. Единствено мандарини харесва.
Спрях да настоявам и да го насилвам, за да не стане по-зле (ако има накъде Laughing).
Пробутвам зеленчуците в сготвен вариант. Някои ги пасирам на крем-супа. Така поне яде. Не е същото като сурови, но е по-добре от хич.
Давам и витамини допълнително.

Банана го пробутвах пасиран, заедно с бисквити и кисело мляко. Става нещо като крем.
Виж целия пост
# 8
Ядът много плодове и зеленчуци!

Няма ден през който да не са яли плодове,даже се сърдят ако забравя да купа,а зеленчуци ядът и в суров вариант и сготвени.

По свое желание,не ги карам насила.
Виж целия пост
# 9
Ами ... както го научите детето така и за напред ...
Колкото и грубо да прозвучи, не съм давала избор в това отношение на моят син - никакви натурални сокове и подобни измислици.Откакто съм започнала да го захранвам, само абсолютно пресни сокове, плодове, зеленчуци и тн.
Сега той сам ги търси.Понякога и аз се чудя как влизайки в магазин, тича към щанд с плодове, а не към щандове с лъскави опковани неща ...
Виж целия пост
# 10
дааа, драмата е и при нас. грешката е моя.
рядко успявам да го накарам да яде плодове- това ще са банани и ябълки. под никакъв предлогг не би сложил в устата си цитруси  Sad
краставици и домати, за щастие, даже сам си иска, но рядко
Виж целия пост
# 11


 Синът ми яде много плодове и зеленчуци във вид на салата.

  Но, ако беше като твоето дете, n_nova , щях да прибегна и аз до изкуствените витамини.Направила си каквото трябва, останалото зависи от детето.

  Моят син от 2 месеца спря да яде месо, като го види и се втриса.Няма какво да направя, не мога да го насилвам и се примирих.
Виж целия пост
# 12
мартин яде зеленчуци само в готвен вид
а периодите в които яде плодове на пръсти ги броя







Виж целия пост
# 13
Ако на някой му трябва дете-другарче за разждяне предлагам моето. Laughing Яде всичко в нарязан вид, без ряпа Mr. Green Може да опатка порцията и на вашето, ако му се предостави възможност.
Виж целия пост
# 14
  Моят син от 2 месеца спря да яде месо, като го види и се втриса.Няма какво да направя, не мога да го насилвам и се примирих.
Не се примирявайте WinkРадвайте се Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия