Кога и как научихте детето да ходи на гърне?

  • 5 185
  • 44
Мили мами, кажете как и кога постигнахте това? Аз тези дни започнах да я слагам, но тя само пищи и изобщо не иска да седне на гърнето. Носи го, играе си с него, но за сядане и дума не може да стане Sad
Виж целия пост
# 1
Започнах с опитите още когато се научи да стои стабилно.Месеци наред напразни мъки и за мен и за него.Тук там някое и друго попадение,но случйности.Месец преди да стане на 2год.се заех сериозно като му махнах памперса и го оставих по гащички,питах го честичко дали му се чурка или ака и така.Начуркваше се понякога,но какво от това.Ходехме венаги с резервни гащички в чантата,но за 10-тина дни свикна изцяло без памперс и не го искаше дори и през ноща. Peace
Виж целия пост
# 2
Започнах да слагам децата на гърне, когато навършиха 7 месеца и се научиха да седят стабилно. Постепенно привикнаха основно там да пишкат и акат. На 2 г. се разделиха завинаги с памперса. Не съм бързала, както виждаш, просто съм много гнуслива и предпочитах да мия гърне, отколкото омазано дупе.
Виж целия пост
# 3
Започнах опитите на 8 месеца,когато седна стабилно,Не поиска да стои,пищя,махнах я.Повторих на 9 месеца-пак същото.На 10 месеца седна и така си стоеше от тогава на гърнето.Слагам и играчки в ръцете,играе си и свършва работата.Слагам я обаче само след спане за сега,не съумявам да го правя и през час,което е по-добрият вариант,за да се научи да върши наистина всичко в гърнето.Сега знае за какво я слагам,от месец не съм махала наакан памперс,пиша в него обаче много,мисля като се затопли още,да го махам по-често и да свикне и с пишането в гърнето.
Виж целия пост
# 4
Започнах да я слагам някъде 10-я месец.Никога не се е противяла.В момента ака сутрин в гърнето задължително-чака да я сложа,а през деня ако я хвана.Слагам я след сън и ако се сетя по друго време,но всъщност и аз не съм се заела сериозно.Хубавото е,че се кефи на гърнето и стои без проблем.Знае какво се прави в него.Още малко да се стопли и ще пробвам да махна памерса поне през деня.
Виж целия пост
# 5
Моят син е на 1г и 2 месеца и още не съм го слагала. Мисля след 1,5г да пробвам. Някъде бях чела, че децата към  втората годинка, свикват лесно и не се плашат, и тогава се препоръчват да се почнат опитите. Според мен е до дете, но аз съм решила да почакам....
Виж целия пост
# 6
Ние се поставяме на гърне от 1 седмица и на него му харесва,не е мрънкал дори Peace
Давам му любима играчка и така Party
Виж целия пост
# 7
На 1г и 9м-беше лято.Но не на малкото гърне,защото на него не искаше,а направо на голямото.Сега вече ползва и малкото.
Виж целия пост
# 8
Започнах да слагам децата на гърне, когато навършиха 7 месеца и се научиха да седят стабилно. Постепенно привикнаха основно там да пишкат и акат. На 2 г. се разделиха завинаги с памперса. Не съм бързала, както виждаш, просто съм много гнуслива и предпочитах да мия гърне, отколкото омазано дупе.

С тази разлика, че на дъщеря ми махнах памперса на 1 г. и 6 м.
Виж целия пост
# 9
Сложих я на гърне на около 11 месеца.В началото веднага ставаше, но сега си стои докато не свърши работата, след което я изправям, пляскаме с ръце, казваме "Бравооо".Много и е интересно да си гледа пишата.Като се изпишка, става и се обръща да види какво има в гърнето.Веднъж, докато взема чист памперс, тя станала и пляска с ръце вътре.Проблемът ни е акането,защото иска да го прави само в памперса.Започна ли да и го свалям, се дърпа, мрънка или ходи да се крие.Днес успяхме в гърнето, дано нямаме повече този проблем.

Остави я да свикне с гърнето.Не я насилвай.Постепенно ще се научи.
Виж целия пост
# 10
И аз мисля като ApvPeace
Смятам да изчакам с гърнето докато стане поне на годинка и половина. Предпочитам да сменям нацапани памперси и да мия омазано дупе, отколкото да му налагам нещо, за което не е готов и да го стресирам. Между другото в книгата на Ф.Додсън "Изкуството да бъдеш родител" много аргументирано е обяснено защо слагането на дете на гърне преди двегодишната му възраст в повечето случаи е губене на време и до какви психологически травми може да доведе едно такова избързване.
Виж целия пост
# 11
Слагам я от 3 месеца на гърне,пиша и ака основно там в повечето случаи памперсите са и чисти и сухи.Никога не се е сърдила,давам и някоя играчка и повече от 5 мин никога не я държа.Не я слагам през точно определен период,а при всяка смяна на памперса.
Виж целия пост
# 12
На около годинка беше като започнах да го слагам на гърнето.Отначало ставаше след 3 секунди,започнах да го баламосвам с играчки и постепенно се удължи времето(до половин-една минута Mr. Green)Не след дълго започна и да пиша вътре,сега вече винаги след сън го прави,а през останалото време не мога да го хвана,а и той не казва(и не показва) още че му се пиша.За почти 10 месеца е а....л само 2-3 пъти в гърнето,крие се и това е(навира се зад някой стол или зад някоя врата и там си свършва работата в памперса Sick)Като се стопли мисля да махна памперса,и да пробваме вече да ходи като "големите",пък да видим как ще стане тая работа Wink Wink Wink
Виж целия пост
# 13
Сега се чудя дали да го сложа тези дни щом започна да стои по стабилно седнал или да чакам когато стане на годинка и повече?
Чудя се и какво гърне да избера, дали обикновенно или по интересно? Какви са ви впечатленията от поставките за тоалетната чиния?
Виж целия пост
# 14


 Най-добре е децата да започнат да се приучават към гърнето след втората година.Когато започнат да разбират и да осъзнават предназаначението му.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия