Къде тупате одеала и постелки?

  • 6 531
  • 131
Уважаеми граждани на републиката България, сред нас е сериозно разпространен просташкия навик да се изтупва всякаква домашна тъкан през терасата (или прозореца). Това не би било проблем, ако се правеше на вилата, или в еднофамилна къща. Но когато се прави от етаж в блок, по-висок от първия, е не само нехигиенично, но е сигурен белег за пълната липса на култура у нас.
Предполагам, не би ви било приятно съседът под вас да дойде и да изтупа изтривалката си в хола ви? Защо го правите вие на неговата тераса? Споделете вашите впечатления, моля.

П.П. Знам, че прахът е естествен продукт, следователно се разгражда и не замърсява околната среда. Това е по повод пишман еколозите, които смятат, че замърсяване имаме само ако е разлят суров петрол, или са изхвърлени синтетични материали (не дай Боже и токсични)...
Виж целия пост
# 1
Фиданке, ти справочник на просташките навици ли пишеш?  Живея в къща, не простея...
Виж целия пост
# 2
Имам пералня, имам и прахосмукачка. Ползвам олекотени завивки и нямам килими и черги. Трохите от масата събирам също с прахосмукачка.
Това достатъчно ли е?

Ненавиждам съседите, които тупат губери и китеници през балконите си /това беше, докато живеех на първия етаж/, сега съм на последния и не ми пука какво правят надолу. Радвам се, че поне аз не се вихря от прозореца си.

Като ходя на вилата, също не тупам. Навици.
Виж целия пост
# 3
Ех, то само прах да беше - с мед да го намажеш, но аз в стария апартамет съм намирала талпа в средата на кухнят, прозорецът счупен, над мене 7 етажа - хайде ходи разбери кого да пребия с новата си придобивка... Rolling Eyes

По темата - тупам одеала през терасата - но разположението е такова, че точно под мястото където тупам под мен няма траси/прозорци..

А ти къде тупаш?

Виж целия пост
# 4
Веднага всички които тупат изтривалките си на балкона на комшията да си признаят. Аз се разбирам със съседите си нищо, че току що едно одеяло прелетя покрай прозореца ми.
Виж целия пост
# 5
Одеала имам точно 2 - детски (направо ги пера), а и ги ползваме рядко - само за гооолям студ. Имам олекотени завивки - не ги тупам (сменям ги редовно).
Постелки имам пред входната врата (чистачката на входа ми я почиства, а ако съвсем заприлича на нищо - купувам нова) и в банята и тоалетната (гумирани са и ги пера).
Имам 2 големи килима в детската и в хола - прахосмуча ги и периодично половинката ми ги кара на автомивка.
Покривките ми са основно гумирани (има едни, които сполучливо имитират дантела) - бърша ги, а тези от плат или прахосмуча, или изтупвам в мивката в банята.
И да искам, не ми е удобно да тупам - под нас има магазини. Но пък ми се е случвало някой да си поизтупа някой килим над нас, затова си сложихме козирка.
На вилата - също не тупам, а прахосмуча (там имам няколко мекетени пътеки и 2-3 кожи, които слагаме зимата).
Виж целия пост
# 6
Одеала имам точно 2 - детски (направо ги пера), а и ги ползваме рядко - само за гооолям студ. Имам олекотени завивки - не ги тупам (сменям ги редовно).
Постелки имам пред входната врата (чистачката на входа ми я почиства, а ако съвсем заприлича на нищо - купувам нова) и в банята и тоалетната (гумирани са и ги пера).
Имам 2 големи килима в детската и в хола - прахосмуча ги и периодично половинката ми ги кара на автомивка.
Покривките ми са основно гумирани (има едни, които сполучливо имитират дантела) - бърша ги, а тези от плат или прахосмуча, или изтупвам в мивката в банята.
И да искам, не ми е удобно да тупам - под нас има магазини. Но пък ми се е случвало някой да си поизтупа някой килим над нас, затова си сложихме козирка.
На вилата - също не тупам, а прахосмуча (там имам няколко мекетени пътеки и 2-3 кожи, които слагаме зимата).


Ясно - ти НЕ ТУПАШ.  Peace А мъжът ти случайно да го прави.
Виж целия пост
# 7
...
Ясно - ти НЕ ТУПАШ.  Peace А мъжът ти случайно да го прави.

Не.
Ама някои от комшиите - да. И ми иде да ги гръмна. Laughing Не е нужно да си пускат акарите наоколо.
Виж целия пост
# 8
...
Ясно - ти НЕ ТУПАШ.  Peace А мъжът ти случайно да го прави.

Не.
Ама някои от комшиите - да. И ми иде да ги гръмна. Laughing Не е нужно да си пускат акарите наоколо.

Ти остави акарите ....... понякога и забравени чорапи хвърчат насам-натам.
Виж целия пост
# 9
Виждам, че темата е преместена в по-сериозен раздел. Това означава, че и модераторите са се отнесли толкова сериозно с нея, колкото съм сериозна и самата аз. За което искам да им изкажа специалните си благодарности. Но нека да не се възгордяват излишно - ще ги следя внимателно какви ги вършат и занапред!
Виж целия пост
# 10
 hahaha
Но нека да не се възгордяват излишно - ще ги следя внимателно какви ги вършат и занапред!
newsm09
Виж целия пост
# 11
В нашия вход се тупа през прозорците на стълбите.
Виж целия пост
# 12
Аз също следя кой какви ги върши, а и какви не ги върши.
Виж целия пост
# 13
Не тупам, но съм потърпевша от тупащи съседи. А и да беше само тупането, щях да го преглътна - хвърлят се боклуци, фасове, тръскат си торбата от прахосмукачката, поливат цветя, готвят на скара, а като измият терасата, цялата мазнотия е по прозорците ми и т.н. в същият дух.
Виж целия пост
# 14
Да знаете,че нас-българите, само fidanka111,ще ни оправи.От вчера жената се опита да ни вкара в правия път. Joy Joy Joy

Нямам килим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия