Някой знае ли?

  • 1 577
  • 23
Здравей те.Някой знае ли колко време след половия контакт става зачеването.И още след колко време може да се направи тест за да се разбере дали има бременност.Дано правилно съм си задала въпросите.Поздрави  bouquet
Виж целия пост
# 1
А ти на колко си години?
Ето нещо за зачеването: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/8/37/
Тест можеш да си направиш около датата на очакваната менструация. С кръвен тест - може и по-рано.
Виж целия пост
# 2
На 24 год.съм.Благодаря за линка.
Виж целия пост
# 3
има тест който се прави на седмия ден след половия контакт  bouquet
Виж целия пост
# 4
Аз съм чела някъде, че сперматозоидите живеят до 72 часа след половия акт. Та сигурно до тогава може да стане зачеването. Като най голяма вероятността през първите 10 часа. И това всичкото, само по време на овулация  Wink. А за тест се чака повече. Поне до дата за месечния цикъл.  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз съм чела някъде, че сперматозоидите живеят до 72 часа след половия акт. Та сигурно до тогава може да стане зачеването. Като най голяма вероятността през първите 10 часа. И това всичкото, само по време на овулация  Wink
Peace
А теста за бременност - ами при всеки, май различно отчита.При мен имаше ясна втора чертичка още около седмица след зачеването.Тъй като тестовете се правят така, че да реайгират на нивото на хормоните,а при всеки това е индивидуално, по сигурен е кръвният тест(по точен)
Виж целия пост
# 6
Най-рано няколко часа след това може да стане зачеването, а тестовете отчитат няколко дни преди следващата дата на менструацията.  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз съм чела някъде, че сперматозоидите живеят до 72 часа след половия акт. Та сигурно до тогава може да стане зачеването. Като най голяма вероятността през първите 10 часа. И това всичкото, само по време на овулация  Wink. А за тест се чака повече. Поне до дата за месечния цикъл.  Peace
  newsm10
Виж целия пост
# 8
Аз съм чела някъде, че сперматозоидите живеят до 72 часа след половия акт. Та сигурно до тогава може да стане зачеването. Като най голяма вероятността през първите 10 часа. И това всичкото, само по време на овулация  Wink. А за тест се чака повече. Поне до дата за месечния цикъл.  Peace
Това е така. Аз правех тестове през ден (луда работа) и те все бяха отрицателни. Първата бледа втора черта се появи 2 седмици след закъснението.
Виж целия пост
# 9
Аз съм чела някъде, че сперматозоидите живеят до 72 часа след половия акт. Та сигурно до тогава може да стане зачеването. Като най голяма вероятността през първите 10 часа. И това всичкото, само по време на овулация  Wink. А за тест се чака повече. Поне до дата за месечния цикъл.  Peace
Peace точно казано
Виж целия пост
# 10
Потърси в гугъл.
Все ще намериш някакъв отговор.  Peace
Виж целия пост
# 11
Абе какви са тези ветеринари да установяват бременност на 2 седмици Wink  А иначе сперматозоидите са най жизнени около 42 часа след половия акт, яйцеклетката около 24 часа някъде... по спомени го карам... теста моя отчете 2 седмици след като бебо беше направен  Simple Smile Успех
Виж целия пост
# 12
Това се учи в 6-7-ми клас, ма кака....  Thinking
Виж целия пост
# 13
А не гледам сега полова система в 9 им предават Wink че и трудно им се отдава да я научат не знам що така.....
Виж целия пост
# 14
Аз знам че можеш да забременееш до 24 4аса ако си в овулация.Наистина сперматозоидите живеят 72 4аса при определено РН, но твоята овулация ако настъпи например 30 4ас след акта пак може н о тогава възможностите са малки защото сперматозоидите постепенно изгубват жизнените си способности и малко по малко се уморяват.Както за изказа моята преподавателка по ''Ембриология''  ''все едно да те пуснат да плуваш в море от карамел'' няма ли да се измориш и ти? newsm62
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия