Моля за помощ

  • 1 076
  • 15
Здравейте мили мами! Нуждая се от помоща ви.  Имам бебче на месеци 7 дни и имаше запек от фризолака. Започнах да давам фризовом с фризолака но получи разсроиство. Възможно ли е да е от фризовома? Ако го спра ще се оправи ли детенцето? Предварително ви благодаря! Много съм разтревожена.
Виж целия пост
# 1
Задължително направи консултация с педиатър.
Не е хубаво да се сменят млеката, а смесването им става само така, както прецени педиатъра за случая конкретно.  Peace
А иначе колко дни не се е изхождала бебката, че се притесни от запек? До 3 дни не се води запек, ако след това се изходи кашаво и лесно.
Моят син докато не го захраних се изхождаше веднъж на 3-4 дни, в началото бях много притеснена, но педиатърката ме успокои. Не съм правила абсолютно нищо, просто усвояваше млякото добре и нямаше какво да изхожда толкова често.
Виж целия пост
# 2


 Всяка смяна на АМ трябва да се направи със знанието на педиатър!В първите 48ч. той трябва да бъде уведомяван за всяка промяна която настава при детето в следствие от смяната на млякото!!!!С бебе на 7 дни не се правят експерименти!

 За запек при дете храненено с АМ може да се говори когато то не се е изхождало повече от 4 дни!
Виж целия пост
# 3
Бебето ена 1 месе ци 7 дни, което си е все пак достаъчно малко за внимателня смяна на млеката и за съгласуване с педиатръ, както са ти писали вече.
Фризолак запича повечето бебета, да. Фризовом, доколкот знам, е за бебета, които повръщат.
Вземи Аптамил или Нутрилон.
Запек и разстройство са нормални при смяна на АМ.
Виж целия пост
# 4
И аз съм за Аптамил или Нутрилон  Peace
Ние имахме подобен проблем и след като минахме на Фризовом обачее.... стана още по зле запек аи минахме на Аптамил! Е,сега акаме всеки ден  Party
Виж целия пост
# 5
Аптамил и Нутрилон са много хубави млека, ноооо моето дете не акаше от тях  Mr. Green
нямаше запек, акото беше кашесто, но не акаше само ...
Смених с Лактана Био и детето започна да се напъва само  Peace Ако ще сменяш млеката - вземи Лактана. Детето определено се е разхлабило от Фризовома.
И между другото, досега не съм чела/чула бебе, което пие Лактана, да не ака  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Давах Фризовом заради рефлукс,никога не съм го смесвала с друго АМ.Първият 1 месец акаше на около 2 часа #Crazyбях откачила,но постепенно започна да ака 2 пъти на ден.До колкото си спомням Фризовома е против-повръщане,запек и колики.Но моят съвет е да се консултираш с педиатър,аз съм против смесването да две различни АМ.
Виж целия пост
# 7
По принцип са от една серия,но пък и бебето е много малко още.При мен стана същото ,но с друга марка/Аптамил/.Върнах старото мляко и от раз спря разтроиството.Иначе съм ги смесвала двете млека  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Фризовом  разхлабва страшно много. По принцип. При нас не действа така, но ние сме тежък запечен случай. Явно при вас не е толкова трудно изхождането, затова по-добре смени с някои от "по-леките" млека , които са изброили момичетата. Много познати са ми се оплаквали, че бебетата им така се подрискват от Фризовом, че чак се обезводняват.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви мили мами! точно това ще направя, ще се консултирам с педито. Вчера бяхме на консултация и я питах а тя ми каза че може да давам фризовом с фризолак. Но явно греши. Ще опитам с Аптамил.
Виж целия пост
# 10
Само да допълня, че при нас от Аптамила също имаше подобен ефект (от новия имам предвид). Сега сме на Лактана и за мен това е чудодейно мляко във всяко едно отношение  Peace
Виж целия пост
# 11
Ще опитам с Аптамил.

   НЕДЕЙ! Naughty

 Не не сменят толкова често млеката.Питай лекарката си, не действай на своя глава.Прекалено малко е бебето, ще му навлечеш някоя беля.С всяко АМ се свиква няколко дни, но с тези смени които искаш да направиш през малък интерал не е хубаво!
Виж целия пост
# 12
Аптамил не бих ти препоръчала и аз, въпреки, че сина ми израстна именно с него - и акаше веднъж на 3 дни!!!
Изчакай, консултирай се с педиатъра и най - добре премини към Лактана Био.
Виж целия пост
# 13
Станислав в началото и той се беше запекъл от Фризолака но мисля че това е временно. Дадох му Фризовом по съвет на педиатърката т.к. не беше акал 3 дни. След като започна редовно да се изхожда си продължих с фризолака а веднъж на ден - на обед му давах фризовом.
Не знам дали при вас ще подейства но една мама ми го беше казала и аз започнах да го правя и вече нямаме запек Simple Smile Та  давай  малко по-горещичко АМ-то Peaceот както го правя нямаме проблем ака си по 2-3 пъти Simple Smile
Виж целия пост
# 14
И двете ми деца пиеха/малката още пие/само Аптамил и ака по 2-3 пати на ден Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия