В какво се превръщат мечтите

  • 2 092
  • 37
Оправдаха ли се очакванията от животът ви или в какво се превърнаха мечтите?
 Например, когато бях 10 годишна мислех,че на 25 ще бъда добър лекар.
На 15 си мислех,че на 25 ще работя към ООН в някоя държава от Третия свят.
Вярвах, че до тази възраст (сега съм на 25) ще имам поне три деца, а родителите ми вече ще са се събрали и заживяли щастливи заедно.
Не, че сега се оплаквам от нещо. Добре ми е. Просто действителността е много различна.
Виж целия пост
# 1
Мечтите са като сапунен мехур- или се пукат, или вятърът ги отвява. Хубаво е, че не са се сбъднали много от моите мечти.
Виж целия пост
# 2
Моите мечти са просто достижими и реални..и просто са за по кратък период от време. Когато поискаш нещо много силно..то винаги става..рано или късно.
Виж целия пост
# 3
Най-голямата ми мечта, да стана лекар, остава за следващия ми живот. И няма да стане дори и късно, въпреки, че го искам много! Просто има мечти, които си остават мечти и затова са красиви. Трите ми деца имаха само  мен и на съпруга ми, и един от двамата трабваше да се грижи за тях като малки. Не съжалявам, че това ще си остане мечта. Аз обичам да мечтая. Иначе очакванията ми за стабилно семейство и уютен дом се оправдаха. Само дето не бях планирала три деца, но както писах в една друга тема "Живота е онова, което се случва, докато ти правиш планове за него!". Не бих заменила живота си от брака ми насам с изключение на мънички излишни моменти, които имаме повечето от нас.
Виж целия пост
# 4
Моите мечти са просто достижими и реални..и просто са за по кратък период от време. Когато поискаш нещо много силно..то винаги става..рано или късно.

Силно вярвам в това  Hug
Аз сега мечтая.....

Темата е прекрасна...   bouquet
Виж целия пост
# 5
Моите мечти са просто достижими и реални..и просто са за по кратък период от време. Когато поискаш нещо много силно..то винаги става..рано или късно.
И при мен е така, но това по скоро са цели, а не мечти.
Аз питах дали, това, което си представяхте в детството си се случи? може би не всичко,но някои неща...
А, иначе си харесвам живота и също не бих го заменила.
Балу, права си,че има мечти, които си остават мечти и затова са красиви. В тази връзка се сещам за темата на Chanel за старостта. Там писах,че само от самата мисъл за старостта и края на живота настръхвам. Когато бях малка също съм мисила по този въпрос и си спомням,че имах успокоение "...те до тогава ще измислят хапче против смъртта и никога няма да умираме..."
Виж целия пост
# 6
Част от мечтите си съм надраснала...Голяма част са се сбъднали,и просто са отминали...Истинският копнеж все още го има,макар и да е сбъднат...Просто все ме е страх да не изчезне...Съхранявам си го,и си го кътам,защото хубавите неща се градят с години,но рухват за секунди...Бях мечтателка,и сега когато станах по реалистична,мечтите ми липсват...Като светоусещане,като блян...Поздрави за мечтателската тема!!!
Виж целия пост
# 7
Мислех, че ще съм актриса и ще пиша, ще имам 3 деца преди да стана на 30. Това на около 15.
Не станах актриса, станах филолог, а писанията си не давам да ги четат. 3 деца надали ще сколасам да родя преди 30, ако не нацеля близнаци.
По-трудно преживявам липсата на децата, от колкото това, че не ме пуснаха да кандидатствам в НАТФИЗ и спрях да се занимавам с театър.
Виж целия пост
# 8
Слава Богу сбъдват се мечтите ми.  Wink
Виж целия пост
# 9
Нищо от това за което си мечтаех не се случи,за съжаление Rolling Eyes.
Но не спирам да мечтая Hug..
Виж целия пост
# 10
Слава Богу сбъдват се мечтите ми.  Wink

Разбира се,че мечтите се сбъдват,само трябва да вярваме ,защото само тя(вярата) ни позволява да вярваме,че няма невъзможни неща.
Виж целия пост
# 11
Тези,които съм искала истински силно,са се сбъднали.Много често обаче,ми се е случвало да си припмням фразата"Внимавай каво си пожелаваш,защото може и да се сбъдне!"Не съжелявам за нищо.
Човек не трябва да спира да мечтае-ти си толкова голям,колкото са големи мечтите ти!Много точно!
Виж целия пост
# 12
По дяволите...
Много от мечтите ми се превръщат в неосъществени такива...
Виж целия пост
# 13
Не ми се сбъднаха мечтите, но това не пречи да имам нови, които може би ще се сбъднат....
Виж целия пост
# 14
Не ми се сбъднаха мечтите, но това не пречи да имам нови, които може би ще се сбъднат....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия