Как да и отпуша нослето

  • 1 576
  • 32
Дъщеричката ми е на 7 месеца и в момента е с обилна хрема. Не тече, но нослето и се запушва и не може да спи по цяла нощ, защото по-принцип диша през нослето. И трудно се храни и пие. Глътне две три глътки мляко и отваря устичка да си поеме въздух. Почиствам го с физиологичен разтвор и после с помпичка. Слагам Коларгол за подсушаване на секретите три пъти на ден и два пъти Виброцил, но ми се струва, че и от Виброцила не се отпушва, а ако стане, ефекта е много кратък. А през нощта е още по-сложно. С какво още мога да и помогна. Чувала съм за витамин С в нослето, но не знам помага ли и дали няма да и станат много капките ( да увредя лигавицата на нослето ). За Ксилометазолин мисля, че е малка още. Педиатърката ми казва, че това е достатъчно, но на мен ми е гадно да я гледам и да не мога да и помогна.
Виж целия пост
# 1
При нас чудеса вършат ментови капки, капнати на салфетка и поставени близо да детето. Стеримар пробвали ли сте?
Виж целия пост
# 2
Това за ампулата вит.С по-добре не го прилагай. Моята педиатърка категорично ми забрани.
Незнам какво да те посъветвам. Ти всичко си пробвала. Аз в такива случаи съм пръскала със Стеримар /това е морска вода/и по-честичко използвах помпичката.
Виж целия пост
# 3
Аз действах първо с помпата и после веднага Виброцил. Ефектът беше най-добър от всички останали опити. които съм правила.
Виж целия пост
# 4
Ефектът на Виброцила не е насочен към отпушването .
Детето е малко наистина за Олинт - иначе при нас само те помагат .

Мисля обаче , че можеш да ползваш кремче NISITA   Peaceс което да мажеш вътре в нослето . Много е добро и доколкото си спомням става за по - малки деца .
Виж целия пост
# 5
Миналата седмица бяхме така. Сега почти мина хремата. След като опитах всичко, което си изброила и не помогна, взех евкалиптово масло от аптеката и капех във ваната като къпя бебо (10-тина капки) и после на възглавничката като заспива (1-2 капки). При нас подейства по-добре от всичко останало. Освена това къпя малката по 2 пъти на ден, щото след баня и се поотпушва носа. Но евкалиптовото масло само за едната баня ползвам, защото пише да не се прекалява при бебетата. Лекарката каза, че навън хремата се понася по-леко, затова гледам да прекарваме повече време на разходка. А вкъщи на отворен прозорец и на по-хладно. Лошото е , че много гадно взе да духа днес и няма как навън да стоиш дълго време.
Виж целия пост
# 6
Аз ползвам Нисита за пръскане в нослето, всъщност това е аналог на Стеримар, а за кремче не бях чувала. Какво е точно действието му. Veni9, а какво представляват тези ментови капки, аз имам едни но ги ползвам, когато на каката и се гади и повръща, но те не са с много силна миризма.
Виж целия пост
# 7
Използвам Стеримар,а ако носа не тече,но е запушен-крем Низита(за течни секрети не става),но при последната хрема реших да приложа нещо,което прочетох тук във форума и имаше страхотен ефект,наистина-взех една голяма глава кромид лук,без да я беля я разрязах на две и я сложих от двете страни на главата на детето през нощта и така две нощи.Още на първата сутрин беше много по-добре,а след втората нощ вече нямаше хрема! Peace
Виж целия пост
# 8
Any4, евкалиптовите капки предполагам са обикновен екстракт от аптеката, а не специално за вана. Kambanka2304, лука не люти ли на очичките на бебка.
Виж целия пост
# 9
При нас е абсолютно същото положение-по цяла нощ не спим и двамата и Марти се мъчи много.Пръскам Стеримар или мажа с Низита.Личната ни изписа и вит.Ц,Калциев глюконат и сиропа на д-р Тайс против кашплица,защото спи с отворена уста и лигавицата му се е зачервила и вече кашля,а от тия гадни секрети се дави ужасно.Чудя се вече какво да правя-така е 3-ти ден,очите му са червени от това неспане и почти постоянния рев Cry
Виж целия пост
# 10
[Мисля обаче , че можеш да ползваш кремче NISITA   Peaceс което да мажеш вътре в нослето . Много е добро и доколкото си спомням става за по - малки деца .
[/quote]
това кремче е добро и наистина става за бебета
Виж целия пост
# 11
При нас чудеса вършат ментови капки, капнати на салфетка и поставени близо да детето. Стеримар пробвали ли сте?
И аз точно за Стеримар щях да ти пиша.На малкия му отпушват нослето,но по-хубави са Олинт само чв са от 2 до 6 годинки.Ако искаш питай педито ви за тях.Тя най-добре ще ти обясни Simple SmileПожелавам ти малката да се оправи бързо Hug
Виж целия пост
# 12
стеримар или физиологичен разтвор
Виж целия пост
# 13
Вече и даваш каквото е необходимо, почиствай й по-често нослето и това е... Хремата бьрзо не си отива и както се казва с лекарства минава за 7 дни, а без лекарства за една седмица.  Joy Така че само тьрпение.  Hug
Виж целия пост
# 14
Вече и даваш каквото е необходимо, почиствай й по-често нослето и това е... Хремата бьрзо не си отива и както се казва с лекарства минава за 7 дни, а без лекарства за една седмица.  Joy Така че само тьрпение.  Hug
И аз мисля така Peace.Може с помпичка да пробваш,малко да се отпуши,особено преди храненето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия