Астигматизъм и хомеопатия? Мога ли да слагам капки за разширение на зениците?

  • 6 231
  • 5
Малкия ми  вече на 3-ти очен преглед /при различни лекари/ му казват, че има астигматизъм и независимо, че не се било лекувало искат да му изпишат очила! Защо неразбрах...?
Искат да му разширят зеници с капки за да може по-добре да го прегледат и аз малко съм предубедена, защото по принцип хомеопатията нали отрича химията и се чудя как да процедирам? Искам да се допитам до вас преди да се обадя на хомеопата ни за да чуя какво ще ни посъветва!
Виж целия пост
# 1
падам...
И астигматизмът ли се влияе от хомео-то?
Е, не...   Stop
Виж целия пост
# 2
Все си мисля, че жената пита дали капките за изследване на очи няма да повлияят на хомеопатичното лечение на сина й...

sneji20, най-добре се обади на хомеопата си. Всеки хомеопат има различно мнение за антидотите, така че при всички случаи ще е по-добре да чуеш какво мисли и той.
Лично аз цял живот съм с астигматизъм, но очила не съм слагала.
Виж целия пост
# 3
honey13, какво значи цял живот? Кога ти е открит? Аз се дърпам да сложа очила на сина ми, но ме плашат с разни страхотии, затова питам.
Виж целия пост
# 4
И аз съм с астигматизъм. Изписани са ми очила за постоянно, носех ги няколко месеца. След хомеопатично лечение - на други неща, не съм си и помисляла да лекувам астигматизма си така, очилата ми станаха силни и ги нося само за четене. Освен това имах едни по-силни очила, с 0,25 градуса повече отклонение и ми станаха ужасно силни, започна да ми се гади с тях. Сега минах на старите си вече понадраскани, но по-слаби очила и ги нося само за четене.
Знам и за други хора с намаляващи диоптри или астигматизъм като станичен ефект от лечение с хомеопатия.

На курсове на Норбеков можеш съвсем целево да премахнеш изцяло астигматизма, късогледството и далекогледството. Децата сеповлияват много успешно. Правят се само упражнения с очите. Ако не ти се записва курс може да си купиш книгата от Славейков.
Виж целия пост
# 5
Maria.St, спомням си, че като бях много малка се опитаха да ми слагат очила, но аз категорично не ги носех. Предполагам, че още тогава съм го имала, но никога не ми е пречел, наистина. Сега, на дърти години, започва лееко да ме тормози, защото не мога много точно да преценявам близките разстояния - например, ако е по-тъмно и простирам, се случва да не мога да видя къде точно е въжето. Ама не е болка за умирачка Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия