Моля за съвет и помощ

  • 2 242
  • 37
Скъпи майки и татковци дано да можете да ми помогнете. Синът ми е на 3г. и 3м. ,много жизнено и енергично дете е, още от малък се развиваше много бързо още на 6м. проходи и повтори "баба" , на годинка и половина две се беше научил да си носи гърнето като му се прави нещо и си сядаше спокойно:hug:, но след това започнаха проблеми те ,не искаше да яде, на гърнето да го сложиш ти трябва сила като на борец,опъва се и пищи, не иска да се храни сам не можем да го отучим от  и навлече ни тормози това ,че не говори  Cry само бебешки звуци, може да ги реди 10 мин. без да спре но нищо разбираемо не казва. Мислих ме ,че като тръгне на ясла ще се оправи но уви стана по зле, започна да се инати да се тръшка по земята и тн. Сега сме в детската градина и си имаме много големи проблеми с персонала, казват ,че не иска да седи на столче като останали те ,хвърлял играчките и не си играл с тях, не реагирал на това което му казват и тн. Днес беше върха на тяхната наглост ,привика ли са жена ми вътре да нахрани сина ни ( понеже учителката я мързи да си вдигне дебелия г*з  #Cussing out ) след което е дошла мед. сестрата и я попитала какво прави там,понеже нямала право да влиза.Двете квачки излез нали със жена ми на вън и взели да и говорят колко бил лош Алекс,че се развивал много бавно ,дали сме се консултира ли с лекар ,с една дума го изкарали малоумен и глух. Той не е глух ,защото при затворена врата от едната стая чува рекламите от другата стая и бяга да ги гледа. Знам ,че доста неща изписах и доста от тях най вероятно са обсъждани но форума е много обширен и не мога да се ориентирам в него ,дано съм писал на правилното място. Въпросите ми са няколко- ако знаете някакви методи да го накараме да говори,да сяда на гърне, да се заиграва с играчки, да яде сам и др. подобни. И също ,могат ли от ДГ да ни отстранят по някакъв законен начин или няма такъв, защото мисля ,че това целят да направят.

Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че е време да потърсите помощ от специалист, а не да се възмущаваш.
Виж целия пост
# 2
Мисля, че е време да потърсите помощ от специалист, а не да се възмущаваш.

Какъв специалист имаш предвид ?
Виж целия пост
# 3
Мисля, че е време да потърсите помощ от специалист, а не да се възмущаваш.

Какъв специалист имаш предвид ?

Детски психолог и логопед.
Виж целия пост
# 4
И моят съвет е да се обърнете към детски психолог. Очевидно е, че детето има проблем. Само навременната ви намеса може да му помогне. Не отлагайте! Може да стане по-страшно.
Виж целия пост
# 5
Може би ние не правим нещо правилно, не може ли да пробваме нещо да направим сами или вече е прекалено късно Sad . Все пак той си е голям инат, когато иска повтаря думички когато си иска не.
Виж целия пост
# 6
Може би ние не правим нещо правилно, не може ли да пробваме нещо да направим сами ...

След като не знаете какво и как да направите, заведете детето на специалист.

Имам познати с детенце на 3г, което също не говори. Използва не повече от 30-40 думички, а за тази възраст трябвало да ползва около 300. Сега посещава логопед и се учи да говори. Детето си е съвсем наред умствено, просто се нуждае от малко помощ.
Виж целия пост
# 7
Моя племенник е на 3 год и 3 месеца и говора му е в бръщолевене на негов си език,само майка му разбира какво казва,просто детето се развива по бавно.Много рядко казва че му се ходи до тоалетната,добре че през половин час го питаме.Сега ходи на детска градина и казват че добре се адаптира към обстановката ,само дето неможе да се храни сам и трябва да му се помага,и той като чуе по тв-то рекламите и залепва за него и ако му казваш нещо в този момент въобще не чува.От това което изброих,за миг не сме си и помислили че се касае за проблем,и затова нямаме притеснения. Naughty
Виж целия пост
# 8
Може би ние не правим нещо правилно, не може ли да пробваме нещо да направим сами или вече е прекалено късно Sad . Все пак той си е голям инат, когато иска повтаря думички когато си иска не.
Не мисля, че е прекалено късно. Не се тревожи, специалистът само ще ви помогне, няма да навреди в никакъв случай. Така и вие ще бъдете по-спокойни. Успех!
Виж целия пост
# 9
Моя племенник е на 3 год и 3 месеца и говора му е в бръщолевене на негов си език,само майка му разбира какво казва,просто детето се развива по бавно.Много рядко казва че му се ходи до тоалетната,добре че през половин час го питаме.Сега ходи на детска градина и казват че добре се адаптира към обстановката ,само дето неможе да се храни сам и трябва да му се помага,и той като чуе по тв-то рекламите и залепва за него и ако му казваш нещо в този момент въобще не чува.От това което изброих,за миг не сме си и помислили че се касае за проблем,и затова нямаме притеснения. Naughty

И аз смятам ,че няма проблем но чесно да си кажа се притеснявам. Опитваме по всякакъв начин да му привлечем вниманието но когато майка му започне да му пее,да му чете книга той започва да я удря със шамари, аз например се мъча да го заиграя с купчета да ги реди едно върхо друго а той се ядосва и ги блъска Confused.  Предполачам ,че има и друг начин не само лекари а и в България са много малко лекарите които си разбират от работата .
Виж целия пост
# 10
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247811.0

Пуснах преди време тази тема с подобни на твоите опасения.
Моето дете също е мълчаливо и различно от връстниците си.
Водих го и на преглед-излишни притеснения според лекарката.
Забелязвам промяна и откривам причината за тази промяна,но като цяло си е до ген.
Децата се развиват различно,заведи го при психиатър без да се плашиш от това-не значи,че след като имате нужда от консултация детето ти е бавноразвиващо се или психично болно.
Виж целия пост
# 11
Имате нужда от помощ, но квалифицирана помощ. Не се срамувайте и не подценявайте проблема. Докато отричате че има проблем, може да стане по-лошо.
Може и нищо да му няма, но нека ви го каже психолог. Съвсем искренно ви съветвам да разкажете историята си в Деца с увреждания, там има кой да ви помогне с информация за психолози и логопеди.
Виж целия пост
# 12
Мисля, че са ви посъветвали много правилно да потърсите специалист- логопед и детски психолог. Не мисля, че са дребни родителски притеснения. Все пак става въпрос за дете на 3 год. Съжалявам за въпроса, но не сте ли обръщали внимание на това, че досега не знае песнички и стихчета и не говори като връстниците си?

А относно "привикването" на жена ви, просто понякога и персоналът не знае как да постъпи с деца, които явно имат проблем.
Виж целия пост
# 13
Аз не мога да разбера защо се страхувате да го заведете на психолог? Не можем всички да сме специалисти по всичко. Хората са учили за това.  Заведете го и чуйте какво ще ви посъветва. Децата се развиват различно едно от друга и всеки етап е различен от на другите дечица. Това е моето мнение. Дъщеря ме не проходи гениално преди 1-та година, но сега бърбори като възрастен човек и дори се опитва да брои. Всички са си индивидуални. Не са притеснявайте за нещо, което не знаете, а проучете кой е най-добрият доктор в града ви и отидете за съвет. Няма да боли! Grinning
Виж целия пост
# 14

И аз смятам ,че няма проблем но чесно да си кажа се притеснявам.   Предполачам ,че има и друг начин не само лекари а и в България са много малко лекарите които си разбират от работата .

Ти хем казваш, че няма проблем, хем вече се притеснваш...значи проблем има. Най-вероятно той не е медицински, а психологически, и не е особено сериозен, но не го подценявай, защото след време може и да стане много сериозен. Да се посъветваш със специалист съвсем не означава, че детето ти "не е наред". Логопедът и психологът, които момичетата са те посъветвали да потърсиш, не са лекари. Психологът ще помогне на семейството да разбере детето  и как поведението към него и помежду ви допринася към проблема. Той е специалист, който разбира какво се случва вътре в човека и между хората и как това влияе на поведението им. Не се колебай, намери свестен психолог във вашия град.
Що се отнася до градината, няма законен начин да ви отстранят, защото са длъжни да работят и с по-различни деца. Но понеже са обикновени педагози, ако изобщо и такива са, те не умеят да работят с по-трудните деца, това ги изнервя, вие, от своя страна, явно също не ги харесвате особено /имам предвид забележката с дебелия гъз/ и затова отношенията ви се обтягат. Това се отразява при всички случаи на детето.
Ще ти кажа какво се прави в такива случаи. Повярвай, така се работи в грамотните общества, има опити и в България да се работи по този начин / стажувала съм в градина в чужбина и съм работила в градина в България точно по този начин/.Психологът, при който отивате, става медиатор между вас и детското заведение. Той е човекът, който, след като идентифицира проблема, трябва да консултира учителките как да се справят. Разбира се, вас също. Добре е такъв медиатор да съществува във всяка градина и ти да не плащаш за това, но в България нещата са различни. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия