Към вегетарианците!

  • 564
  • 3
Моля споделете любимите си рецепти.Как си съставяте добре балансирано меню? Приемате ли допълнително витамини и минерали под формата на таблетки?
Знам,че има много литература по тази тема.С доста неща съм запозната, но ми се иска някой да сподели личния си опит. Аз самата не ям месо едва от 5 месеца.Все още не съм изключила от менюто си млечните продукти, макар че ги употребявам рядко.Така че ще бъда много благодарна, ако получа подкрепа и съвети от хора с по-голям вегетариански "стаж".
Виж целия пост
# 1
от 14 години не ям месо, но ям млечни продукти (не консумирам прясно мляко  Sick), яйца и хайвер.
т.е. ово-лакто вегетарианец съм.

веганите изключват всичко от животински продукт, дори меда. незнам дали от такива хора търсиш мнение  newsm78

аз не приемам допълнителни витамини, имам висок хемоглобин, сравнително силна имунна система  Peace
основно правило: ям каквото ми се яде.
след като ми се яде нещо, значи тялото ми се нуждае от нещо - давам му го  Wink
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора,asyalein! Определено не клоня към веганите. Не изпитвам нужда да ям месо и основното ти правило ми харесва.
Нямам никакво желание да приемам допълнително витамини, но една позната лекарка се опита да ме убеди колко ще навредя на организма си като го лишавам от месо и че трябва да компенсирам по друг начин.
И понеже е форум за готварски рецепти,нещо, което си съчиних сама:2 шепи прясна коприва,нарязана наситно и претрита с малко сол,3 чаени лъж.кисело мляко,2 склидки чесън,няколко капки олио,малко нарязани наситно орехи .Посипвам това с едро натрошен сухар и се получава засищащ обяд или вечеря.Да ви е сладко  chef
Виж целия пост
# 3
Не ям месо повече от 8 години,също риба и морски дарове,яйца не консумирам от 2 години насам,а млечни много,много рядко/най-често под формата на фрапе Mr. Green/.

Всичко ми е наред,хемоглобина ми е в норма,грип не помня да ме е хващал,излекуваха ми се доста стари заболявания.

Менюто ми включва плодове,зеленчуци и другите храни са главно въглехидратни-картофи,понякога кафяв ориз и макаронени,черен хляб.

Чакам с нетърпение да излязат повечето плодове вече,зимата беше малко еднообразно менюто,но в никакъв случай оскъдно както си мислят повечето хора.По трудно ми е да измисля какво да сготвя на мъжа ми отколкото на мен.

Против синтетичните витамини съм и не пия такива,на детето също не давам.Междудругото и то е веге Grinning

Хубава рецепта,ще споделя и аз една от "зимните" рецепти:

Кафяв ориз със зеле и моркови а фурна-слага се ориза в тавата,нарязаното зеле и настъргани моркови.Налива се вода/според ориза/,олио и сол по желание.Пече се в умерена фурна и става невероятно вкусно Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия