Моля знаещите да помагат

  • 1 738
  • 20
Здравейте,
Имаме си тук един съседски проблем - подадохме молба в полицията заради непрекъснат меко казано тормоз от един съсед.
Без никакво значение, от часа и деня музиката е до полуда...особено ако е пил 3 бирета.Стени, подове и т.н. се тресат до полуда!Деца, даже бебета под него, до него, над него..... и събрахме подписи.
До тук добре, но....отишъл съсед да подаде общата молба от всички, и там го накарали да си напише лично своето име и адрес, до тук пак добре...., обаче привикали въпросния съсед и му прочели дословно всичко и барабар с това му казали името на съседа, което не разбирам редно ли е?
Естествено комплексирания идиот днес се заяждал с човека, щял това да стори, онова да стори и бла, бла... - Те са най-заинтересованите, тъй като стената им е облегната до тяхната и чакат бебе до края на март Sad
Попитах, защо не са ни звъннали, но те скромни хорица и т.н, и т.н.
Та въпроса ми е:
 - Може ли, и имат ли право да се казват всичко?
 - Какъв е реда, ако това не е редно?........както аз считам всъщност
 - Към кого да се обърнем за подобаваща намеса?........често съм сама и........

Малко объркано, но съм ядосана, притеснена и бооолна Confused
Дано е малко от малко ясно Peace
Благодаря на отзовалите се?


П.С. Пускам темата и в Дом и Семейство
Виж целия пост
# 1
Как така ще им се позволява да вдигат шум извън установените часове за това в денонощието.
Не е трябвало да ги търпите.
Когато в непозволено време вдигне шум се обаждате в полицията и подавате оплакване. Ама на часа го подавате и молите да дойде тяхна кола на мястото. Като това се повтори 5-10 пъти от полицията трябва да вземат мерки нещата да се променят.
С нахалниците човек трябва да се държи твърдо иначе няма управия.
Виж целия пост
# 2
Преди и аз имах такива проблеми,но му ударих един тупаник с малката ми дамска бухалчица.Сега не живея там,но човека си е кротък. Peace
Виж целия пост
# 3
И ние имаме такъв съсед,наркоман.Не знам дали заради това,че е такъв или на съседите не им се занимава,но никой не му прави забележка.Обаче аз много се дразня,когато не мога да заспя заради музиката му,особено като съм сама.Обаждала съм се в полицията.Като дойдат го смъмрят,като си тръгнат,той пак продължава.
Една нощ толкова ми беше писнало,че се качих до апартамента му.Звънях 100 пъти,никой не отвори.След което бутнах врата,която се оказа отключена.Набързо му свалих всички предпазители на елтаблото и бегом към нас.Докато разбере,защо няма ток,вече бях заспала.
Сега съм измислила друго.Тъй като получаваме фактурите за еленергия общо на всички живущи в кооперацията,ще се постарая следващия път да разбера кой номер му е електромера.Ще ввзема ключ от таблото и ще му спирам тока от там.Понеже е малоумник,мисля,че няма да разбере какво му се случва.

Не мисля,че някой в България може да направи нещо по въпроса за съседите,които не се съобразяват с правилата и реда в жилищните сгради.
Виж целия пост
# 4
И при нас има двама братя-такива идиоти.Няма оправия!Това тяхното вече продължава година и половина. Всяка вечер!!!Нередовна работа!Както и да е,подали сме хиляди молби и оплаквания-резултат никакъв!Идват от полицията,отправят им предупреждение,пишат протокол и на другата вечер положението е същото.Незнам какво трябва да се направи.Ще чакаме закона за гоненето на съседите да влезе в сила и тогава ще действаме! Sunglasses Sunglasses Wink
Виж целия пост
# 5
Леле звучи ужасно. Не сте за завиждане Sad Добре, че живея в къща и нямам съседи до, под и над мен  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Ооо момичета, знам тормоза е навсякъде и да, знам за прословутия нов закон...ама дали?!
Идеята, че и ние и те сме новодомци и нашичкия казал, че видиш ли той живеел тук от 30год. и щял да събере 30 подписа, че нямало такъв тормоз от негова страна...както и да е....
Въпроса ми е мога ли по някакъв начин да направя така, че да санкционират "умния" полицай, че на всичкото е сътворил и вражда с нотки на агресия и кой сега ще оправя и пази от това да не стане някоя лошотия?
Да си кажа, честно, то тоя идиот е и страхлив, ама човечеца вече притеснен, с един изкаран инсулт, дядо ще става и т.н.
На никой, за никого не му пука в тая държавица - умишлено казвам държавица.Толкова сме дребни и жалки, че думи нямам, думи и това е!
Виж целия пост
# 7
Ох и на мен това ми е болната тема. Най- гадно е когато има такъв проблем, а другите съседи се правят на ударени. Цялата сграда се тресе от уредбата на една малка... , а те "нищо не чували".
Правила съм и номера с тока, но се разбра , че съм аз. Cry
Ще следя темата, дано някой е постигнал успех Peace
А по въпроса за жалбите- два пъти съм подавала срещу една денонощна интернет зала, разположена под спалнята ми и която нощно време е сборище на наркомани.
 Не знам какъв е реда, но явно направо ти показват жалбата на човека срущу когото я пишеш и той директно ме " покани на разговор". А втория път не искаха да ми проемат жалбата и трябваше да се срещна с районния инспектор и половин час да го убеждавам, да цитирам Наредби и т.н за да се съгласи да подпише жалбата , за да мога да я подам.
Та търсейки си правата, не си защитен от никъде и може "лично" да пострадаш. Казват ти и името и телефона.

s_sunny  Hug Най- добре да попиташ, ако имаш някой познат полицай или ако имаш желание се срещни с районния си инспектор.
Виж целия пост
# 8
за съжаление си права.и ние имахме такива съседи,но веднъж ме хванаха всички дяволи и с все сила разбих вратата.съседи вече се били обадили в полицията,и когато дойдоха ме видяха бясна.те се уплашиха че мога да направя някои щуротия прибраха цялата компания и им казаха:следващия път няма да идваме ще ви оставим на нея.
с такива хора няма оправия,но аз се оправих,пробвайте и вие.
а за полицая-би трябвало да се вземат мерки.
Виж целия пост
# 9
До колкото знам, нямат право да издават подателя на сигнала за нарушаване на общественният ред. Това ако си се обадила в полицията в момента. Дори е забранено мисля. Но как трябва да се действа срещу него- нямам идея, а и надали ще промени по някакъв начин нещата.  Confused
Виж целия пост
# 10
Разбира се,че нямат право да изнасят информация,ама.....Сега предполагам,дори да се подаде жалба срещу полицая или какъвто е там,най-много да му кажат:"колега,така не се прави" и  с това ще се приключи.Отново затворен кръг Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Разбира се,че нямат право да изнасят информация,ама.....Сега предполагам,дори да се подаде жалба срещу полицая или какъвто е там,най-много да му кажат:"колега,така не се прави" и  с това ще се приключи.Отново затворен кръг Rolling Eyes
Точно за това си говорим TiredПростотия!
Виж целия пост
# 12
Освен да подадете сигнал срещу полицая. Ама едва ли нещо ще се оправи.
Или жалба (нова) от целия вход.
Пияницата агресивен ли е? Или съберете мъжете на входа да го сплашат.
А и жените можете да свършите тая работа.
Но си подайте оплакване от полицая. Дори и нищо да не се промени.
Успех  Peace
Виж целия пост
# 13
Имала съм такъв проблем, въпросните са наематели в сградата и уредбата им е на макс нон стоп.
Можете ли да си представите колко е била усилена, щом от първия етаж се чува до последния? А и лятно време хората си оставят прозорците отворени и става кошмар.
Позвъних и директно им заявих, че в сградата няма само глухи пенсионери, а и работещи, които събота и неделя почиват!!!! И че ако не спрат музиката, директно викам когото трябва.Но не казах полиция, защото ми е ясно, че това едва ли ще ги трогне.
Ефект имаше, защото .....наистина не е ясно КОГО точно можеш да повикаш. Twisted Evil
Българинът само със стряскане и заплаха влиза в пътя. Еми щом така-значи, така.
Виж целия пост
# 14
Разказаното от Жозефа ме подсети за един друг феномен от преди няколко години. Едно абитуриентче беше така мило да ни весели цели 36 часа с тонколони колкото гардероба ми извадени за по-приятно през прозорците навън. Кееефффф. Дори неколкократните сплашвания от запотени и разрошени комшии и двете - три посещения на органите на реда не намалиха еуфоричното му настроенийце и желанието му да черпим с пълни шепи от него... Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия