Има ли тук ветеринарни лекари ...

  • 1 644
  • 25
Кучето ми (тибетски териер) е на почти 16 години от седмица само лежи без да яде, пие само по малко вода. От 5 дни е на 2 антибиотика и вливания (защото е обезводнен). От 2 дни е в клиника. Кръвните му изследвания показват много увеличене левкоцити и чернодробни ензими и ниска кръвна захар. Направиха му и ехография - най-вероятно има тумор в черния дроб. Накратко няма промяна в състоянието му. Лекарите не дават добри прогнози, но и не ми казват в пряк текст, че тябва да го приспим.
Има ли смисъл да се мъчи и той и ние. Много ми е трудно да взема решение ....... Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 1
Милото животинче.Аз не съм ветеринар,но произхождам от такова семейство.Винаги сме имали много животни,както и сега.Смятам,че не е хубаво мъника да се мъчи,но ние не сме нито Господ,нито Съдба.Не бива да решаваме кога да завърши един живот.Много е болезнено чувството,че любимото ти същество си отива.Повярвай че и той страда от предстоящата ви раздяла.Ще се моля за кученцето ти Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 2
 Cry хем съм съгласна със Зюмбюла, хем не съм, вярно е, че нямаме право да решаваме кога да свърши един живот, но и да го гледам как се мъчи и го боли и гасне пред очите ми.... определено бих го приспала.... поне ще си отиде без болка... Не знам, това решение е адски трудно, и толкова години заедно, то си е член на семейството вече, а не домашен любимец....
Виж целия пост
# 3
Аз просто нямам сили да отида да го видя (майка ми с племенника ми са го завели) само по телефона се чувам с лекуващия му лекар. Той е с някяква яка, защото си хапе лапите и ги разранява има абокат в едната лапичка и памперс на дупето, само лежи, спи и гледа. Представям си очите му ........ .  Cry Cry Cry
Не искам и децата да го виждат така.
А и Скоти Пипън ми е подарък от тате, който пък почина преди 4 години. Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Много ми е мъчно и искам да направя най-доброто за него, но всъщност не зная какво да направя....объркана съм МНОГО
Виж целия пост
# 4
Биби Hug!
Моето куче беше същата порода и почина от същото на тринадесет години Sad. Още ми е мъчно за нея. Ние вече бяхме взели решение да я приспим, но когато сестра ми я е носила към клиниката с тази цел, тя просто си е умряла в ръцете и преди процедурата.
Знам колко ти е тежко, но няма смисъл да мъчите животното. Идете, сбогувайте се с него и по- добре да не го боли.
Виж целия пост
# 5
Напълно те разбирам и аз съм преживявала същото.Трудна е раздялата с домашен любимец който е бил 16г в семейството ти.
Аз когато бях на 6г баща ми ми подари кокерче,много мило животинче,но за съжаление когато стана на 8г не беше стар се наложи да го приспим,беше ужасно  Cry ...
По някой път наистина това е най-доброто решение за животинчето няма смисъл да се мъчи и да прекарва последните дни от живота си по клиники.Нашия кокер се разболя от рак,подуха му се всички лимфни възли и на гушката вече имаше две огромни топки колкото сливи,не можеше нито да пие вода,нито да се храни.Водихме го по най-различни клиники,баща ми даде сума ти пари за ваксини през ден,но рака си каза думата и се наложи да го приспим.
И все пак дано лечението има резултат и кученцето се оправи  Praynig
Виж целия пост
# 6
Дошло му е времето....Оставете го да си отиде в мир и без болка Confused
Виж целия пост
# 7
Дошло му е времето....Оставете го да си отиде в мир и без болка Confused
Съгласна съм с теб.Знам ,че не е лесно и аз съм го преживяла,но така е най-добре.
Виж целия пост
# 8
Дошло му е времето....Оставете го да си отиде в мир и без болка Confused

И аз така мисля, знам колко ти е трудно, и с моята прекрасна ротвайлерка така се наложи, аз сили нямах, заведе я баща ми. По-добре е за животинчето  Cry
Виж целия пост
# 9
Наистина много тежък момент и много трудно решение трябва да вземете. Страшно ти съчувствам за това, което се случва Hug Но и аз съм съгласна с другите, че по-добре е да спестите болката на кученцето. И на нас ни се наложи да вземем това решение преди години, когато котаракът ни се разболя тежко. Ужасно е гадно, но да гледаш животното как страда е още по-гадно. Преди 2 месеца внезапно си отиде другия ни любимец - пак котанчо, много шокиращо беше за нас, но поне не е страдал и го запомнихме здрав и игрив...
Виж целия пост
# 10
Биби, мога само да ти съчувствам!
Приспахме нашето коли преди няколко месеца. Хем знаех, че е на 14 години и не му остава много живот, но т.к надеждата последна умира го измъчихме няколко дена чакайки чудо.
Ако е зле животното спести му мъките!
Знам колко ти е мъчно!
Виж целия пост
# 11
.... най-вероятно има тумор в черния дроб. Накратко няма промяна в състоянието му. Лекарите не дават добри прогнози, но и не ми казват в пряк текст, че тябва да го приспим.
Има ли смисъл да се мъчи и той и ние. Много ми е трудно да взема решение ....... Cry Cry Cry
Разбирам как се чувстваш. Ние съвсем скоро преживяхме същото. Кучето ни претърпя една тежка операция - тумор на млечна жлеза и лимфен възел, започна да се оправя и почти месец след това състоянието и рязко се влоши. Загуби апетит, пиеше само вода. Едва успявахме да и дадем лекарствата. Стана трудно подвижна. Всеки ден я водех в клиниката, но от там непрекъснато твърдяха, че ще се оправи. Последния ден ги молех да я приспят, защото виждах, че страда. Отказаха, като повтаряха, че ще преодолее кризата. Целият ден се мъчи невероятно, през нощта почина. Моят съвет е да спестите това на кучето си.
Виж целия пост
# 12
     Съжалявам много за кученцето и ти съчувствам! Може би съвсем скоро и ние ще трябва да взимаме такова трудно решение-само че за котката ни. Преди месец и половина и правихме операция на тумори по млечните жлези. От няколко дни котето започна да диша по трудно, хрипти, явно е, че не се чувства добре. Вчера напипах увеличени лимфни жлези под мишницата и. Рак! Докторът ни предупреди за такъв възможен развой и още тогава препоръча като най-доброто за животното евтаназия.Дано не се влошава толкова бързо, защото не мога да си представя как ще я изведа от дома и няма да я върна живичка. Но и да я гледам как се мъчи- ужасно е. Дано да вземете най-доброто решение, и дано все пак да започне да оздравява, милото! Praynig
Виж целия пост
# 13
Оф....така като ви чета все повече се отказвам да взема животинче за малката.
Аз, това няма да го изтърпя. Cry

Биби Hug
Виж целия пост
# 14
Преди време си приспахме котарака. За разлика от теб, бях с него в последните му часове и минути. Имах чувството, че ме боли и мен. И взех решение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия