при спор за детето.....?????????

  • 965
  • 2
Дори не знам, как да формулирам въпроса си, значи, родители, който живеят заедно , но без брак, се разделят, логично е майката да отглежда детето, но ако бащата предявява претенции имали шанс да получи правата?  какво ще се изисква от съда, да докаже,че майката не си гледа детето добре,  ох не знам, някой знае ли нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
В нашата практика действително род. права се присъждат най- вече на майката, въпреки, че "историята познава и други случаи" /имам такъв, при който двете деца са присъдени и отгледани от бащата/.
Ако имаш лично такъв проблем определено без адвокат няма да минеш при един съдебен процес с цел именно присъждане на род. права. Обикновено в такива случаи се установява дезинтересиране на майката от детето, липса на постоянна работа и подходящи условия на живот, които тя би могла да предложи на детето или наличие на други обективни прчини, които да налагат детето да се отглежда от бащата /напр. тежко или психическо заболяване/, трайно неполагане на грижи от нейна страна и т.н. Всичко е въпрос на доказване в един такъв процес. 
При едни нормални отношения между майката и детето, напр. същата не е заминала за чужбина, от където не се е обаждала от месеци или години, при нормални условия у нас съдът предпочита присъждане тези права на майката.
Все пак конкретизирай въпросите си.
Виж целия пост
# 2
Нямам личен опит, защото не съм разделена с бащата на детето си. Но, при припознаване родителите имат равни права. Ако се разделят и са в добри отношения може да си живеят без изобщо да се разправят със съдилища. Иначе се завежда дело за родителските права и за издръжка. Риска (или шанса) да се присъди на бащата е същия като при развод. Ако са сключили брак при развод задължително се присъждат правата на някой от тях. Без брак поне за мен е по-лесно. Обаче както има права, така си има и задължения. Много родители го забравят...  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия