незрели фоликули при нормални хормонални изследвания

  • 1 422
  • 5
Здравейте на всички,
аз за пръв път съм във форума и имам нужда от съвет, за който моля всички на които се е случило нещо подобно да ми пишат! От пет месеца опитваме за бебче и тъй като нищо не се получаваше отидох при виден гинеколог, който ми назначи хормонални изследвания и спермограма на съпруга ми. Преди изследванията ме прегледа и установи, същия месец нямам реална овулация и не предстои и да имам. Изследванията на хормоните - полови, на щитовидната жлеза и на хипофизата, се оказаха абсолютно в нормата на референтните стойности,спермограмата също е нормална. Вече след трети преглед в три различни месеци се оказва че имам фоликули в яйчниците, а те не узряват, не стигат необходимия размер за да се спукат, както и лигавицата на матката не достига необходимата дебелина. Гинекологът ми беше мн озадачен от ситуацията, как всичко е нормално а не се стига до овулация, вижда се че имам доста фоликули и то не малки но не узряват за да се пукнат. Той ми предписа мн лека доза за стимулация с клостилбегит и ме вика на 12 тия ден на цикъла за да види как действа. Сега предстои да ги пия и да видим резултатите. Моля ви всички, ако някой има подобен проблем или има идея на какво се дължи това и дали изхода е благоприятен, да пише. Благодаря ви. Много съм притеснена от всичко това.
Виж целия пост
# 1
Цветна снимка на тръбите имаш ли, че ще пиеш Клостилбегит newsm78
Гинекологът специалист по стерилитет ли е и спермограмата в клиника по стерилитет ли е правена?
Пусни резултатите от изследванията да им хвърлим по едно око. Странно ми се струва абсолютно всичко да е идеално, а 3 месеца да няма овулация Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Е, как има много фоликули, а няма проблем? Това е вече проблем, наречен поликистоза.
Виж целия пост
# 3
Здравей Мари,
аз пих клостилбегит 4м безрезултатно и след това отидах в София и тръгнах по каналния ред-цв. снимка,хормони....не разбрах дали си правилв цв. снимка.ако не си парво я направи и тогава започвай с кл.При мен проблема се оказа в тръбите,но в провинцията нямаше кой да ме прати и вобще от каде да разбра за тези неща.Всяко поредно стимулиране с кл.води до изчерпване на яйчниковия резерв,хормоните започват да се бошуват и след това започва далгото и мъчително лечение на тях.Не искам да те плаша,това е моят случай.Трябва да се намери причината преди да започне стимулация.освен това и борба с килограмите.. Winkслед 4м кл.
желая ти успех.
Виж целия пост
# 4
Първият въпрос, който ми идва на ум е дали резултатите от изследванията ти са достоверни. Повярвай ми, патила съм си от лабораторни грешки и то не веднъж. В моя случай, говоря за реномирани лаборатории, на които после съм им сърбала попарата. Ако нещо те съмняват резултатите, повтори ги!  Naughty
Озадачаващо е това, че всичко е наред пък всъщност не е.
Най-добре посети специалист по стерилитет и не се захващай със случайни гинеколози, нищо, че някой ти ги е препоръчал.
Не бих се съгласила на хормонална стимулация без да ми е правена цветна снимка или хидротубация предварително! Друг е въпросът, ако докторът не прави такива ........ Naughty и е решил направо да те стимулира.
Желая ти успех! Peace
Виж целия пост
# 5
Момичета, много съм заинтригувана! Thinking
Това дали е възможно? Никъде до сега не съм прочела за такова нещо - хормоните са супер, а няма овулация и лигавицата на матката не е с нужната дебелина.  Има нещо съмнително тук!
Има ли друга жена с такъв проблем?

P.S. Какво е положението със щитовидната ти жлеза?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия