Кърма за хрема?

  • 4 368
  • 8
Здравейте момичета,
моя малък човек от вчера е с хрема, спа неспокойно, а сутринта освен, че не можеше да диша, се задавяше и имаше позиви за повръщане от стичащите се по гърлото секрети. Наложи се да го разбудя, защото мрънкаше и плачеше на сън и много се мъчеше. Промих, колкото можаш нослето с  Nasolibero (физиологичен разтвор), колкото можах дръпнах сополчетата с помпичката ( много се върти и се съпротивлява мишленцето) обаче ми се струва, че ефекта е слаб. Мисля да купя и прословутия Стеримар, че бил спрей и може би ще влиза по-навътре, но исках да ви питам за кърмата.
Знам, че кърма може да се използва за целта ( пък и ми се струва по-лечебна от солевите разтвори с имуноглобулините и левкоцитите си). До сега съм ползвала кърма да си лекувам конюнктивит, капала съм и на малкия в очичките. Мисля, че имаше много добър ефект. Имате ли опит с кърма при хрема?
Виж целия пост
# 1
аз й капя редовно. има ефект ако е слаба хремата.
Виж целия пост
# 2
И аз съм капала кърма в нослето, като че ли помага.
Виж целия пост
# 3
аз съм капала наскоро като беше с тежка хрема и нямаше ефект. Промивах със Стеримар, а преди заспиване и слагах капки за нос, за да може да заспи спокойно.
Виж целия пост
# 4
По принцип кърмата действа при хрема, да. Но има един неприятен момент.Ако хремата е причинена от някакви гъби(стрептококи, или стафилококи), тогава кърмата има точно обратния ефект.Гъбите виреят и се размножават прекрасно в млечна среда. Та преди да капете кърма, съветвам да пуснете един секрет за изследване.
Виж целия пост
# 5
аз само съм чувала за "лек" при хрема, но аз обикновено я лекувам с витамин С, първо почиствам нослето и след това по една капка във всяка нождра и остатъка от ампулката давам с лъжичка-при нас винаги помага! Освен това много ни помагат хомеопатичните - allium cepa -разтварям по 5 гранулки 4 пъти дневно. А преди сън - стеримар за прочистване.
Успех!  bouquet

п.п а като съдя по възраста ви-по-вероятно е да за зъби...така, че според мен не прибързвай с лекарствата...вероятно ще си отмине след ден два...
Виж целия пост
# 6
Педиатърка ме посъветва да слагам по няколко капки кърма в нослето, но последната ни хрема беше толкова обилна, че кърмата въобще не помогна.И аз слагам вит.С. Peace
Виж целия пост
# 7
По принцип кърмата действа при хрема, да. Но има един неприятен момент.Ако хремата е причинена от някакви гъби(стрептококи, или стафилококи), тогава кърмата има точно обратния ефект.Гъбите виреят и се размножават прекрасно в млечна среда. Та преди да капете кърма, съветвам да пуснете един секрет за изследване.
Аз също съм чела,че е така.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви момичета, мисля, че е някакво вирусче, май настинахме...слагах вчера 3 пъти кърма и промивах и със Стеримар, лошото е, че имахме малко температурка, но се надявам, че скоро ще сме по-добре (аз също съм като пред разболяване)...


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия