Проблеми с документи при разведени родители

  • 747
  • 1
Добър ден, много често ви чета , но за първи път пиша.

Надявам се, че някой ще може да ме посъветва нещо, защото аз вече нищо не се сещам... като в омагьосан тунел  Confused Във форума не намерих нищо подобно на проблема ми. Sad

Ситуацията е следната  - родителите са разведени, и двамата живеят в чужбина. Детето е на 4 години и е при майката. Развода е бил по взаимно съгласие.  Той отказва да подпише декларация за преиздаване паспорта на детето, което ще го направи нелегално пребиваващо в чужбина. Майката не може да се върне да живее за постоянно в българия , поради финансови причини. И не може да си представи че ще живее в чужбина, изпращайки пари на детето си което стои при баба и дядо в българия. Тя се бе разделила за 11 месеца от детето, когато бе още много малко и в никакъв случай не би искала да направи това отново. Бащата не плаща издръжка, заявява че като работещ в чужбина Бг законодателството не може да го накара да плаща щом няма доходи. Като цяло отказа му да подпише документа е продиктуван от отрицателни чувства към майката, както и от желанието на родителите му детето да се намира наблизо до тях. Но последните не са в състояние на се грижат финансово за детето.

Има ли някой с подобен опит? Зная, че отнемане на бащински права е изключително трудно  Rolling Eyes Предварително ви благодаря за съветите   bouquet

Виж целия пост
# 1
Да завежда в БГ иск по чл.72 СК ,съда да разреши издаването на паспорт, и да няма по натъшни проблеми с декларации разни ,да поиска от  съда да разреши детето да напуска страната до навършване на 18г.  без съгласието на бащата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия