Аман от тия сополи

  • 10 240
  • 24
Дъщеря ми е на 4 години.
Вече две години есенно-зимния период е с почти непрекъсната хрема.Не е чисто алергична,защото нито един противоалергичен продукт не се справи с нея.Махнахме носна сливица,кратко подобрение и пак.Лекувахме стафилокок ,уж и него уморихме,само че пак временно.Или сме болни или сме хремави,направо кошмар.Хремата се стича към гърлото дави я и предизвиква кашлица,предимно в легнало положение.Има ли някой справил се сподобно кошмарно положение като нашето
Виж целия пост
# 1
Искаш да кажеш ,че и е извадена трета сливица и няма подобрения  newsm78
Виж целия пост
# 2
подобрението беше временно,4-5 месеца.
даже на следващата есен нещата станаха още по-зле
Виж целия пост
# 3
подобрението беше временно,4-5 месеца.
даже на следващата есен нещата станаха още по-зле
Tired
Дано се оправят нещата .И моята има проблеми с хреми по-точно запушен нос . Препоръчаха ми да вадим третата сливица .
Виж целия пост
# 4
И ние сме с хрема почти цяла зима. Не съм намерила решение досега. В момента пак сме с Макситрол, минава му за 10на дни и отново....
Виж целия пост
# 5
И ние сме с хрема почти цяла зима. Не съм намерила решение досега. В момента пак сме с Макситрол, минава му за 10на дни и отново....

Нашият случай е същият. И това е откакто тръгна на градина + увеличена трета сливица, от която също идва голяма част от проблема. Изчиствам носа с антибиотични капки и най-много след седмица отново е със сополи.
Питам се, колко често могат да се ползват тези антибиотични капки - какъв да е минималният интервал? И трябва ли да се сменят или щом едни са дали ефект, да се ползват те?
Надявам се като извадим третата сливица поне част от проблема да се реши. Остават обаче градинските сополи, от които май няма отърване  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
И ние сме с хрема почти цяла зима. Не съм намерила решение досега. В момента пак сме с Макситрол, минава му за 10на дни и отново....
Надявам се като извадим третата сливица поне част от проблема да се реши. Остават обаче градинските сополи, от които май няма отърване  Rolling Eyes
Ние задържаме развитието на 3та сливица. Нати, според мен изчакай, много сте малки още. След 5-6 год, ако трябва нека се извади. Ако я махнете по-рано, може пак да се образува. АБ капките ги редуваме. Не знам на какъв принцип, док ни изписва Макситрол, понякога Тобрекс, рядка Тобрадекс. Но не мисля, че с операция ще се решат нещата.
Виж целия пост
# 7
На наши приятели детето е със същият проблем. На 3 години извадиха носната сливица и си мислеха, че всичко е приключило. да ама не. Продължават сополите им почти целогодишно. Както паликарова спомена след сополите започва да кашля и т. н. Водиха я на алерголог, откриха някъкви алергии, но подобрение не виждам дори и като лекуват детето с противоалергични.  Ако някой се е справил с този проблем да пише. Ще предам на майката инфото, че е луднала с тия болести. Никъкви имуностимуланти не им помагат. Само да подчертая, че детето го третират с капки за нос от бебе и много ме съмнява, че то е резистентно към всички капки за нос.  newsm78
Виж целия пост
# 8
И ние напоследък сме все със запушен нос. То капки против алергия ли не бяха, то хомеопатични ли не бяха... оказа се някакви си коки. Направихме натривка и в момента ги лекуваме.

Може при вас пак да са ви се появили. Защо не го заведеш на уши нос гърло?
Виж целия пост
# 9
Ние махнахме сливицата на 2 г. и 2 м.,малка беше,само че като легнеше и се удавяше от сополи,не можеше да заспи.
Лекаря каза да я махнем.от вчера пак за почна да фърфори носа,надолу в носоглътката,като се събере повече секрета и се стича в гърлото и преглъща,погажда и се и почва да кашля.е това е при всяко обостряне на хремата.понякога повръща чак.докарала ме е до лудост тая хрема,само като ми засмърка и съм на тръни като лягаме.
Виж целия пост
# 10
На нас много ни помагат инхалации и чести промивки с физиологичен разтвор. По принцип съм против капките за нос - на нито едно от двете ми деца не са помагали. Една приятелка ми каза, че капе в носа чай от лайка с мед (направен като за пиене и охладен), аз досега не съм го пробвала. Дано да се преборите с тия сополи, че наистина са кошмар.  Peace
Виж целия пост
# 11
На моето дете чай от лайка много помага,особено ако хвана хремата още в самото начало.Откакто тръгна на ясла (септември месец)досега вече 9 вируса + грипа изкара и с половината от вирусите,придружени с хрема се справихме именно със запарка от лайка.
Виж целия пост
# 12
Паликарова, пробвала ли си със сребърна вода? Миналия есенно- зимен период и ние бяхме така. А и на ясла ходеше. Март реших да пробвам със сребърната вода и за 2-3 дни се оправи. От тогава нищо друго не съм и слагала при хрема или каквито и да са сополи. Накапвам и в нослето, а и във водата /сока/ и слагам да пие.
Пробвай. Ако не помогне, няма да навреди.
Виж целия пост
# 13
Момичета сина ми и на почти 7г и от 1г възраст и така, какво ли не сме правили но минава за една седмица и пак на ново сме със сополи даваме Изопринозин което му помага за вирусите, не изкарва такива вирусни заболявания а остават бактериалните инфекции. Единственото ни спасение е смяна на климата и сега през няколко седмици сме на село. Само докато идем и на първия ден ни се изчистват и му идва такъв апетит, а в къщи се храним доста зле.
Виж целия пост
# 14
Голямата ми дъщеря беше така - нон стоп хрема, която не се повлияваше от нищо години наред, стичаше се назад, детето кашляше вечер , антибиотици , рани по нослето и т.н. Според лекарите виновна беше третата сливица - оперирахме я като стана на 6 г. и пак нищо, пак хреми, пак антибиотици и.т.н Оправи се с дв курса с пчелен прашец и спрей за носа с алое. Две поредни зими пи пчелен прашец по схема - хремите спряха още първата зима, но направихме втори курс за зтвърждаване на резултата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия