Имаме проблем с лъжичката....

  • 1 781
  • 36
Чудя се как да започна...Правя опити за захранване от почти месец.Малката госпожица до преди това е била на изключително кърмене.Реших да почна захранването по-рано,защото от май месец ще се наложи да почна работа.Да,ама малката е на друго мнение ...Тя си иска гърда и това е ! Почнах със зеленчуково п-та.С лъжичка отказва всичко с изключение на тиква.Плодови също отказва newsm78,което доста ме учуди...Реших да пробвам да смеся пюрето с кърма и да го дам с шише.И стана чудо-тя хапва с апетит ShockedЗнам,че така ще свикне и после ще ни бъде още по-трудно,но нямам идея какво да правя.
Ще съм ви много благодарна,ако ми помогнете със съвет!
Лек ден,на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 1
В моменти, когато е отказвала лъжичката, съм я хранила с пръсти. Обикновено при зъбоникнене ни беше на нас проблема.
Виж целия пост
# 2
Да,това е идея Wink.И нея я мъчат зъбки,но още няма пробили.Много благодаря!  bouquet
Ще пробвам!
Виж целия пост
# 3
Пробвай с каша.
Виж целия пост
# 4
пробвах-ефекта е същия.По съвет на педиатърката, дадох бананова каша,но плюе и се мръщи...
Вече почвам да се притеснявам.Като гледам бебета малко по-големи от нас, как хапват по бурканче....
Виж целия пост
# 5
Чакай сега. Изобщо ли не иска да яде или не те устройва количеството, което поема? Ако е второто, рано е да гониш количество. Иначе можеш да пробваш с оризова каша - по-редичка, или ориз и рожкови - тя по принцип е по-рядка, много бебета не харесват гъстотата.
Виж целия пост
# 6
Ами,направих кашата по-редичка-като боза.И пюретата ги разреждам с кърма,защото ми се виждат гъсти.От оризова каша се притеснявам,защото ме е страх да не се запече от ориза:roll:.Тя имаше,и още има проблем с акането.Няма запек,но се изхожда на 3-4дни.Това не ме тревожеше, докато беше изцяло на кърма,но сега като приема по малко и от друго...
Иначе,количеството не ме притеснява.Просто държи да е от шише...
п.п.кашата и от шише я отказа.
Виж целия пост
# 7
И ние в началото ядяхме от пръстите на мама  Laughing  така и беше по вкусно! Защо не даваш  тиква, банан, сладък картоф аз  приготвях в дом. условия мисля че за бебето е по вкусно така, опитва парченца от тях, после включвах лъжичката и също така разреждах с кърма. Моята щерка още и още не обича нито готови пюрета нито  каши чак по късно когато можех вече да овкусявам кашата от елда с зехтин и соево сирене!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Пробвах още в началото,да приготвям домашно,но беше отказано категорично.
Пробвах да давам с пръсти,и имаше известен напредък,но от вчера и така отказва ooooh!
От всички пюрета,тиквата я харесваше и то много.Само на нея си отваряше устата с желание и си хапваше почти бурканче.Но....вече и нея отказа Sick newsm78 #CrazyВече съм откачила....
Благодаря на всички,за отговорите!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Идеята за хранене в шише е лоша.Целта на храненето с лъжичка е да свикне и да дъвче.Мисля,че това го знаеш.Моето дете около 2 седмици също не можеше да яде с лъжица,буташе с език ,плюеше,но малко по малко прояде и сега е голям фен на лъжицата.
За банановата каша искам да ти кажа,че единствено нея НЕ ХАРЕСВА от всички,който съм давала.Пробвай с друга каша.Дано скоро решите проблема и  УСПЕХ!!!
Виж целия пост
# 10
За детето лъжичката е новост - имайте търпение. В началото 2 - 3 лъжички са достатъчни. Нали все пак не замествате кърмене, а детето се запознава с нови вкусове.  Simple Smile
Децата ми никога не са изяждали повече от 50 грама пюре или каша след кърмене... 
Най-удобна се оказа една малка лъжичка за кафе...   Grinning
Виж целия пост
# 11
на беба и трябва време докато свикне с новите вкусове, затова се мръщи, ще хареса едно, ще го яде ден два после може нищо да не иска ден два, ти трябва да предлагаш
Моята беба примерно до преди няколко дни, значи цял месец ядеше плодовото пюре само ако е с каша ориз и рожкови иначе не го щеше, и пюрета харесваше ако са с морков, но постепенно почна да яде и други, а количества чак сега почна да хапва по повече, имам в предвид по 60-100мл като го разреждам че гъсти не ги харесва
Виж целия пост
# 12
И аз мисля,че не бива да даваш твърда храна от шише.Целта е да се учи да яде с лъжица.Задоволи се като начало дори и с малките количества,които приема-2,3,5 лъжички.Не я насилвай,че така ще си създадеш едно злоядо детенце.Ще прояде,просто бебето е още малко,имай търпение! Peace
Виж целия пост
# 13
Оооох, незнам! И ние имами същи проблем, и аз като в теб вече нямам нерви! От начало нямахме никакви проблеми с плодовите пюрета и лъжичката, до момента в който предложих зеленмуково. И настана една борба #Crazy. Реших да не насилвам нещата, въпреки настояването на педиатъра, предлагам всеки ден по лъжичк, две, и резултата сега е стисната уста, и отказ и на любимите плодови пюрета. От утре съм решила да я оставя само на кърма за няколко дни, и после пак ще опитам. Пожелавам ти успех, стискайте палци и на нас, че ситуацията ми действа много зле Hug
Виж целия пост
# 14
Не проверих правописа от бързане, извинявайте за грешките!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия