Въпрос за Бисептол

  • 47 627
  • 20
Искам да попитам някой давал ли го е на детето си?Дъщеря ми е на година и половина и ни хвана някакъв чревен вирус, изписаха ни го на мен и мъжа ми, лекарката каза че може да се даде и на дете-но под каква форма?Купили сме на таблетки, та мисълта ми е в каква дозировка се дава на деца?
Виж целия пост
# 1
Искам да попитам някой давал ли го е на детето си?Дъщеря ми е на година и половина и ни хвана някакъв чревен вирус, изписаха ни го на мен и мъжа ми, лекарката каза че може да се даде и на дете-но под каква форма?Купили сме на таблетки, та мисълта ми е в каква дозировка се дава на деца?
Ами лекарката защо не ти каза дозата и за детето?  newsm78
Виж целия пост
# 2
Оф, тя мимоходом го подхвърли,че може да й дам и някак така си остана, покрай друите неща, за които говорехме.Затова питам, защото на мен от две хапчета направо ми просветна.
Виж целия пост
# 3
Ами моята педиатърка на която много вярвам,не иска да ми изпише Бисептол въобще,въпреки,че бактериите,които дъщеря ми си въди са чувствителни на него.Каза,че е тежък антибиотик,не е добре за такова малко дете,токсичен(то кой ли не е)и ако не е крайно наложителен няма да ми го изпише.Има го за деца под форма на Суметролим сироп.
Виж целия пост
# 4
По-добре не го давай. Прочети страничните ефекти. Чревните вируси отминават и без лекарства, само с диета. Внимавай да не се обезводни.
Виж целия пост
# 5
Между другото - не е антибиотик.
Виж целия пост
# 6
Ами моята педиатърка на която много вярвам,не иска да ми изпише Бисептол въобще,въпреки,че бактериите,които дъщеря ми си въди са чувствителни на него.Каза,че е тежък антибиотик,не е добре за такова малко дете,токсичен(то кой ли не е)и ако не е крайно наложителен няма да ми го изпише.Има го за деца под форма на Суметролим сироп.
Е то бисептола е суметролин
Виж целия пост
# 7
Бисептол НЕ Е антибиотик! http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83923010.htm
Пила съм го като дете, пила съм го и като възрастна, давала съм го на сина ми като малък. Като се има предвид, че сегашните бактерии стават все по-резистентни на антибиотиците, стари и позабравени лекарства като Бисептол имат по-голям и по-бърз ефект.
Проблемите с него са два - първо - много е евтин и лекарите нямат финасов интерес от изписването му и второ - при продължителна употреба оказва влияние на кръвната картина. Т.е., желателно е да се пие под наблюдението и с указанието на лекар.  Peace
Виж целия пост
# 8
Бисептол НЕ Е антибиотик! http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83923010.htm
Пила съм го като дете, пила съм го и като възрастна, давала съм го на сина ми като малък. Като се има предвид, че сегашните бактерии стават все по-резистентни на антибиотиците, стари и позабравени лекарства като Бисептол имат по-голям и по-бърз ефект.
Проблемите с него са два - първо - много е евтин и лекарите нямат финасов интерес от изписването му и второ - при продължителна употреба оказва влияние на кръвната картина. Т.е., желателно е да се пие под наблюдението и с указанието на лекар.  Peace
Абсолютно съм съгласна и аз с мнението.
Виж целия пост
# 9
Аз също знам, че не е антибиотик ??? Странно...
Виж целия пост
# 10
 Суметролим. На поне се обади на докторката ,за да ти уточни дозата.
Виж целия пост
# 11
Суметролим или Тримезол, еднакви лекарства от различни фирми, не е антибиотик
Виж целия пост
# 12
Антибиотиците са продукт на метаболизма /обмяната/ на различни гъбички и бактерии или представляват полусинтетични и синтетични аналози на тези продукти. Те спират размножаването на микроорганизмите /бактериостатичен ефект/ или ги разрушават /бактерициден ефект/.

Сулфонамидите са синтетични съединения, влизащи в групата на противомикробните химиотерапевтични лекарствени средства. Те се използуват за специфично лечение на някои инфекциозни заболявания.

Комбинирани сулфонамиди. Към тази група принадлежи препаратът бисептол /котримоксазол, септрин/, който представлява комбинация на сулфонамида сулфаметоксазол и триметроприм в съотношение 5:1.
...........................
Как стана така,че Бисептола не е антибиотик,а в антибиограми винаги влиза в състава?И по това,което цитирах сулфонамидите се различават от повечето други антибиотици-не че другите не са токсични,просто сулфонамидите са химиотерапевтичнисредства и при тях има много повече нежелани странични реакции,поради което се избягват-а това,дето казва някой,че се избягва изписването им поради факта че е евтин-ще ме прощава,ама е голяма глупост.Ако примерно една бактерия е чувствителна на Бисептол и на нищо друго,ще избегне ли лекаря да го изпише,само защото е евтин и не му изнася?А какво му изнася да изписва други антибиотици?Дори и да има печалба от една аптека,от къде знае,че аз ще си го купя от нея точно?И защо да дава печалба на аптеките?Не мога да си отговоря на тези въпроси-може ли някой по-умен да ме светне?До колкото аз знам Mr. Green,лекаря гледа антибиограмата и според нея определя нужният антибиотик-ако бактерията е чувствителна на Бисептол и нещо друго,което е по-приемливо от него,разбира се,че ще бъде изписано другото.
Виж целия пост
# 13
Конкретен отговор не мога да ти дам,но Бисептола наистина не е АБ,а химиотерапевтик,което не е по-добрият вариант според мен.На мен лично Бисептола никак не ми понася,гади ми се и много ме боли корема от него.
Виж целия пост
# 14
За такова малко дете вземи Суметролим, но попитай за дозировката, която е според телесното тегло. Не е антибиотик, а химиотерапевтик и е с добър ефект, но предизвиква и алергии. Аз и баща ми сме с алергия към него - пия ли го получавам синьо-виолетови петна по тялото.Ако не превишиш дните на прием - 7-10 дни няма да се стигне до отклонения в кръвната картина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия