Болки в ребрата на гръдния кош ?

  • 126 305
  • 21
Здравейте, искам да попитам  и тук за това, но разбира се, понеже се притеснявам, мисля ако продължава да отида на лекар. И все пак всяко едно мнение ще ми е от полза. Та така, напоследък усещам болки в ребрата на гръдниш кош, така да се каже в самите кости. Пъровначално го усещах предимно от ляво - в сърдечната област и нагоре, но от ляво и се бях притеснила да не е нещо от сърце Sad  Но ето днес пак ме боли така но вече и от двете половини - и от ляво, и от дясно и болката се мести по целия гръден кош - и нагоре над гърдите, и долу към сърдечната област и даже понякога още по- ниско слиза - към корема. Самата болка е така остра някак си, като пробождаща. Опитвам се да установя кога се появява, но не мога точно - видшвами издишвам дълбоко, но не - не ме боли, а като се натисна така по силно с ръце и ме заболява...
Незнам на какво може да се дължи - засега си мисля за две неща - или от смата стойка,в  която съм почти по цял ден пред компютъра - така леко приведена и свита  и да ми се получава някакво схващане - това е едното, а другото си мислех да не би да е от сутиена нещо да ми е прекаелно стегнат, макар че не го усещам осезаемо така.... Ами това е засега,всяко мнение ще ми е от полза ! Благодаря ви за вниманието  !
Виж целия пост
# 1
Ами значи хубаво е все пак да се прегледаш. Имам абсолютно същият проблем едно към едно - при мене е свързано с работата пред компютъра което е доста голяма част от времето ми. Според лекаря ми е плексит. Отначало и аз мислех че е сърце защото си ме стягаше точно там - но на другия ден сърцето ми беше от другата страна Simple Smile. Тая болка преминава за около 3-4 дни. и след няколко месеца се появява отново. Хубаво е да си сигурна все пак че не става въпрос за пневмония или нещо от сорта но по моему всичко е на нервна почва. Аз не съм специалист все пак.
П.С. А да и да се извиня това е профила на съпругата ми - просто прочетох темата ти и реших да ти отговоря. Дано по бързо да се оправи проблема!
П.П.С - сега видях и проблема с изтръпването ами така е да - всичко е от компютъра наскоро имаше едно изследване за уврежданията причинени от дългото държене на мишката. Проблема никак не е за подминаване - най добрия съвет - скъсайте с ишката и си купете таблет... трудно ще свикнеш но е много по естествено за ръката - все пак държиш химикал а не мишка.
Виж целия пост
# 2
Ако болката ти е под формата на така наречения бодеж, може да бъде и интеркостална невралгия.  За нея има най разнообразни причини но при млади жени най често са хормонални. Аз също го имам това.
Можеш да си отбелязваш кога я имаш тази болка, преди менструация дните или по време на овулация. Ако е така много е вероятно да е нещо такова.
В всеки случаи иди на лекар за да бъдеш спокойна.
Виж целия пост
# 3
Аз имах такива бодежи, мислех че е от сърце, но не беше.
Оказа се на нервна почва. Лекувах се с хапчета.
Сега като се притесня нещо и мога да умра от болка и задушаване, но понеже си знам че е от нерви си глътвам хапчето или отивам мъжът да ме гушка и ми минава.
Виж целия пост
# 4
Zdravei, az imam sushtite bolki. I tova neshto produlgava ot niakolko meseca. Hodih 3 puti na lekar. Purvite dva pri GP-to, a na tretia me pratiha na ehokardiografia. Okaza se, che surceto mi e zdravo i se kasae za megdurebrena nevralgia. Lekariat mi predpisa da pia Parecatamol(!?) po 4-5 tabletki na den prez 3 chasa + 5 km hodene pesh na den. Kaza mi da sportuvam, da se razhogdam iz hubavite ni planini sushto i da se uspokoia, zashtoto sum bila "mnogo nespokoino choveche"  Grinning.
 Obiasni mi, che tova veroiatno sum go poluchila ot sedeneto po cial den pred PC-to.
Veche moga da kaga, che mi e po-dobre. Kogato me zaboli glutvam edno hapche ili kogato e vlagno(po suvet na doktora otnovo). Uverih se, che triabva spokoistvie i dvigenie.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, много на всички, не писах до сега, защото не бях видяла, че имам отговори, мислех, че темата е потънала назад... Та значи най-вероятно е както казвате от дългостоенето пред компа, защото ме боли и отдясно, а и Януари месец си правих ЕКГ, и сърцето си ми беше наред, слава Богу ! А също така, както Слънце казва може да е и от притеснение, защото тея дни се притеснявах за разни неща и ме болеше, та нищо чудно и да е от това... Трябва движение и по - малко застоване пред комповете...Благодаря ви още веднъж !    bouquet
Виж целия пост
# 6
Zdraveite.Vidqh 4e pi6ete po temata za bolkite v rebrata na gradniq ko6...Az sam na 25 g i sa6to imam podobni oplakvaniq,no neznam dali sa to4no kato va6ite.Az ne izpitvam bolka,a ne6to kato stqgane i pritiskane,koqto tu se poqvqva tu iz4ezva,razli4no.Dali e ot sarceto?6te umiram li? Tired Tired
Виж целия пост
# 7
zdraveite i mene v momenta me boli po sa6tia na4in samo 4e az kato go polu4ih biah v 4ujbina i ot stah da ne e sarzeto polu4ih pani4esko razstroistvo,sega hodia na psihiatar hodih da vida dali niamam problem s 6titovidnata ni6to a iskam da ne boli ve4e ako niakoi znae kakvo da pia neka mi pi6e
Виж целия пост
# 8
И аз съм така от години - малко да ме духне нещо и започва болката. От климатиците пък да не говорим. При мен освен в ребрата и гръдния кош (остра болка, друг път тежест, на пипане боли, не е вътрешно), боли и отзад плешката. Имала съм интеркостална невралгия ми каза един доктор много отдавна и мисля, че се е хронифицирала, защото вече доста често се обажда (божкей, кат бабичка звуча направо Laughing). Освен от студ, се активизира и от висене в криви пози пред компютъра, спане накриво, от нервно напрежение и какво ли не. Забелязвам обаче, че като съм някъде на почивка и не мисля за нищо, не вися на компютри и ми е доволно, изобщо не ме болва даже..... Wink
Виж целия пост
# 9
И аз съм така от години - малко да ме духне нещо и започва болката. От климатиците пък да не говорим. При мен освен в ребрата и гръдния кош (остра болка, друг път тежест, на пипане боли, не е вътрешно), боли и отзад плешката. Имала съм интеркостална невралгия ми каза един доктор много отдавна и мисля, че се е хронифицирала, защото вече доста често се обажда (божкей, кат бабичка звуча направо Laughing). Освен от студ, се активизира и от висене в криви пози пред компютъра, спане накриво, от нервно напрежение и какво ли не. Забелязвам обаче, че като съм някъде на почивка и не мисля за нищо, не вися на компютри и ми е доволно, изобщо не ме болва даже..... Wink

И аз съм същата "кека". А преди години се смеех на моята съквартирантка на която от всякъде й духаше и все имаше течение.
Обаче от известно време имам една силна болка в слънчевият сплит - първо мислех стоене пред компютър, сутиен, стрес, храна и какво ли още не. Накрая отидох на гастроентеролог - камък в жлъчката, това били типичните болки.
Виж целия пост
# 10
Аз малко късно ще се включа в темата, но все пак може да е от полза.
Естерче, аз така си докарах шипове - именно с прекаленото стоене пред компа, както и заради неправилната поза. И мене ме боде така отпред, и отзад, от страната на сърцето, все едно с нож ме пробождат в плешката Crazy Ама като се раздвижа и като оставя малко компа ми минава.
Така че, пази се, гледай да седиш правилно, да не се изгърбваш и се раздвижвай колкото се може повече Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Ако освен бодежите имаш учестен пулс, прозява ти се често и имаш чувството, че не можеш да си поемеш хубаво въздух (особено вечер), най-вероятно е интеркостална невралгия. Получава се най-вече от нерви и стрес (а явно може и от хормони, както са ти писали по-горе). И аз се бях побъркала с тези бодежи преди години и какво ли не мина през главата, че може да ми има, а се оказа това. Но задължително отиди на лекар, за да се изключи всичко останало. Успех и по-спокойно Peace
Виж целия пост
# 12
А какво ви предписаха?От самосебе си ли минава?Ако е придружено и с изтръпване на ръцете?
Виж целия пост
# 13
най-вероятно е интеркостална невралгия. Получава се най-вече от нерви и стрес (а явно може и от хормони, както са ти писали по-горе).
Интеркосталната невралгия се дължи на възпалание на нерв  и няма нищо общо нито със стреса, нито с хормоните.
Взимат се противовъзпалителни. Може и парацетамол да повлияе.
Виж целия пост
# 14
A buskolizin?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия