Повръщане и Деган - спешно!

  • 105 406
  • 20
Знаете ли, дали мога да давам Деган ампула през устата на детето ми за повръщане? Питам, защото на ампулата пише, че се дава интравенозно. Спешно ми трябва отговор.
Виж целия пост
# 1
аз мисля че не само като инжекция
Виж целия пост
# 2
Не знам колко е голямо детето ти. Аз давах преди месец на мойта дъщеря. Тя е на почти 3 години. По съвет на педиатъра, дадох ампулата на три приема през 12 часа. Тогава лекарят ми каза, че ако положението е по- тежко, мога да я дам през 8 часа. Но на три приема, не наведнъж. Късмет
Виж целия пост
# 3
За деган - не знам, но аз спасявам положението със свещички Вомитусхил - хомеопатични са. Успех !
Виж целия пост
# 4
да, може.Преди месец и половина и моята дъщеря повръщаше.Тя е на 2, 2 год.Изписаха й една ампула Деган разделена на два приема сутрин и вечер.Още първия прием беше достатъчен, за да спре повръщането
Виж целия пост
# 5
За деган - не знам, но аз спасявам положението със свещички Вомитусхил - хомеопатични са. Успех !

Има го и на капки. Откакто познавам Вомитусхил, не ползвам никакви други лекарства против повръщане - действа безотказно, а голямата ми дъщеря повръща при почти всеки вирус. Аз го давам по "усилената" схема - по 10 капки през 15 минути в продължение на 2 часа и проблемът го няма.
Виж целия пост
# 6
За деган - не знам, но аз спасявам положението със свещички Вомитусхил - хомеопатични са. Успех !

Има го и на капки. Откакто познавам Вомитусхил, не ползвам никакви други лекарства против повръщане - действа безотказно, а голямата ми дъщеря повръща при почти всеки вирус. Аз го давам по "усилената" схема - по 10 капки през 15 минути в продължение на 2 часа и проблемът го няма.
И аз съм доволна от Вомитусхил, чух, че освен като капки го има и като свещички. И е хомеопатично.
Друго средство против повръщане - свещички Вомакур, също действат добре.
И давам студен чай Нестий, съдържа натриев цитрат и също подтиска повръщането.
Виж целия пост
# 7
 И аз мисля ,че може през устата,ефекта е същия,но е по-бавен.
Виж целия пост
# 8
Нашият педиатър ни забранява даването на дегана. Каза, че някой деца правели гърчове от дегана и затова ние сме само на свещички Вомитосхил хубаво е че има и капки, че на моето трудно му слагам свещичките.
Виж целия пост
# 9
може да се дава през устата, но не е препоръчително особено при деца. това трябва да е крайна мярка и оправдано. По принцип го избягват защото дегана отпуска децата, може да са по лениви, замаяни заспали, някои правят и гърчове.
Виж целия пост
# 10
абе и Вомитусхил-а е една илюзия...

Но деган не бих дала на малко дете  Naughty
Виж целия пост
# 11
абе и Вомитусхил-а е една илюзия...


Не искам да влизам в спор с теб, bouquet но освен децата съм го вземала и аз, а аз определено съм си "драйфачка"  Grinning
Виж целия пост
# 12
Аз съм доволна от Вомитусхил..И от Вомакур / свещички/. Важно за подобрението и детето да се оводнява - аз давам през 15-20 мин по 1 лъчичка Нестий или леко подсладен чай от мента или лайка. Ако дам повече - повръща, а така - по малко - рискът е по-малък.
И Натриев цитрат ампула може да се разтвори в чайчето Peace
Виж целия пост
# 13
За деган - не знам, но аз спасявам положението със свещички Вомитусхил - хомеопатични са. Успех !
Мнооого добри , погамат още от първата свещичка  Peace
Виж целия пост
# 14
Може да.До 1-2год.ампулата се дава на 3 приема през устата.Ако е по голямо детето се дели за два приема.Нещо такова беше,но може да се дава през устата.А за кол точно питай педито за по сигурно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия