Problemni finansi

  • 4 594
  • 85
Здравейте, мили мами. Този постинг е личен. Хубаво ми е, че мога да споделя просто с някого. Не знам дали бъркам или не, дали съм в по-лоша кондиция или не, но все пак искам да пиша и да кажа какво ми тежи, защото отговор не получавам. Не ми е в стила да занимавам други с лични проблеми, никак, но наистина не виждам какво друго да направя. Всъщност моля се всеки ден и вярвам, че ще получа отговор от Бога, разрешението ще е от него, но имам нужда да разкажа.

 Става въпрос за финансите ни. Обожавам съпруга си, той ми е най-близкият човек и сме много добри приятели. Но ми тежи това, че средствата ни не стигат. Той работи във фирма на приятел, която не знам как въобще съществува, условията са ужасни, получава 250 лева за половин работен ден, останалите пари ги докарва от други проекти, по които работи и така има месеци, в които взема 1200 лв., други по 600 лв. Тази несигурност много ме дестабилизира, опитвам се да правя какви ли не финансови акробатики, че да изкараме месеца. Изкарваме все пак с помощта на родителите, а това ми тежи повече от всичко. Вече не искам техните пари, защото на тях не им е лесно. Чудя се колко средно изкарват мъжете и дали аз не искам прекалено много. Смятам, че с 1500 лв. ще изкараме. Аз получавам 200 от държавата майчински. Студентка съм и завършвам, гледам си детето сама и не мога да мисля за работа сега иначе никога няма да завърша и ще стане още по-зле.

Говорила съм много с мъжа си, плакала съм, говорила съм мило, карала съм се, говорила съм спокойно и конструктивно. И като резултат, сега след 1 година, той сега се опитва да си намери работа, но това е само на думи. Страх го е да бъде агресивен и да търси нахално работа, защото няма самочувствие, няма диплома, влачил е образованието си години и му остава 1 изпит, който също влачи от години, за да завърши. Макар и да звучи като неудачник, не е, уважаван е от приятели близки и далечни, защото е талантлив и умен. Повечето се изненадват, че няма диплома и работата му е скапана. В моите очи също е такъв. Не пиша това да се оплача от него. Не му се сърдя за финансовите проблеми. Просто търся отговори. Нямам много поглед как живеят другите хора. Затова пиша.
Не искам да се сравнявам, просто искам да сме в час със света и стандарта, защото самият живот го изисква. Не искам богатства, но не ни стигат за насъщни неща. Не пиша с молба за помощ, а просто искам да чуя нещо отстрани. Спокойна съм и в същото време понякога ми идва да крещя, защото няма никакво развитие. Не мога да накарам мъжа ми да си смени работата, всъщност той го иска повече от мен. Не мога да му я намеря аз. Насила хубост не става. Не съм неблагодарна, Бог се грижи за нас, но не ми харесва това да затъваме в дългове. Къде бъркам?
Виж целия пост
# 1
Студентка съм и завършвам, гледам си детето сама и не мога да мисля за работа сега иначе никога няма да завърша и ще стане още по-зле.

А защо първо не си завърши образованието, не си намери работа и подсигури някаква стабилност преди да решиш да раждаш дете. Не ме разбирай погрешно, не те съдя, но не мога да разбера как така се решаваш да родиш дете с ясното съзнание, че не можеш да му осигуриш нормално съществуване.

Все пак похвално е, че искаш да си завършиш образованието. Направи го възможно по скоро, намери си работа и мисля, че ще се оправят нещата.
Виж целия пост
# 2
Правилно. Избързахме. Мислех, че ще е по-лесно. Не знам къде ми е бил акълът. Хубавото е, че детето не страда от финансовите неуредици. За него има всичко. Абе човек като ни гледа отстрани никак няма да каже, че сме зле. Заради мамите и татковците. Но не мисля, че решението е аз да си намеря работа. А мъжът ми? Аз ли ще издържам всички?
Виж целия пост
# 3
Не мога да разбера.Проблема е в това че не иска да напусне фирмата на приятеля си ли Tired
Виж целия пост
# 4
Опитай да поработиш върху мъжа си,  върху неговото самочувствие, внуши му индирвктно колко е добър и как заслужава нвщо много повече от това работно място.. забрави оплакването, карането и мрънкането, те ще задълбочават проблема, ако има такъв.

П.с. Калинката дрънка глупости, не мисли в тоя аспект.
Виж целия пост
# 5
Правилно. Избързахме. Мислех, че ще е по-лесно. Не знам къде ми е бил акълът. Хубавото е, че детето не страда от финансовите неуредици. За него има всичко. Абе човек като ни гледа отстрани никак няма да каже, че сме зле. Заради мамите и татковците. Но не мисля, че решението е аз да си намеря работа. А мъжът ми? Аз ли ще издържам всички?

Разбира се,че не Naughty.Да си потърси по платена работа,или ти ,ако имаш връзки някакви........да го уредиш,щом му е проблем Thinking
Виж целия пост
# 6
Извинявай, ама нещо не можах да схвана точно идеята на темата ти newsm78
Искала си да се ожениш за богат и заможен принц, а си избрала един обикновен човек, който се чуди как да издържа семейството си, това ли е идеята  newsm78
Виж целия пост
# 7
Иска да напусне, но не прави почти нищо, за да намери друга. Чака работата сама да го намери. А колко пъти, безброй пъти съм му казвала, че е ценен. Много сме говорили. Може би наистина все пак е имало достатъчно караници, които да заличат ефекта от доброто ми отношение. От мен ли зависи всичко? Oт моето отношение?
Виж целия пост
# 8
Иска да напусне, но не прави почти нищо, за да намери друга. Чака работата сама да го намери. А колко пъти, безброй пъти съм му казвала, че е ценен. Много сме говорили. Може би наистина все пак е имало достатъчно караници, които да заличат ефекта от доброто ми отношение. От мен ли зависи всичко? Oт моето отношение?

От отношението зависи много. Когато на някой му казваш колко е ценен, единствен и неповторим - това прави чудеса. И критиките правят чудеса също. Всичко в умерени граници.
Аз честно си признавам, че съм на принципа "со кротце, со благо и со малко кютек".
И двамата трябва да завършите, да си намерите добри работи и да не преставате да вървите напред.
Успех!
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за отговорите. Simple Smile Да, явно ще трябва да почакаме и да се потрудим още дълго на празен ход, докато завършим, за да се променят нещата.

korNeliq, правилно си схванала. Идеалистка бях. Има все още такива. Вярвах безрезервно, ще нещата ще се променят и че мъжът ми ще се стегне, ама не съм си давала ясна сметка за живота. Но не бих сменила мъжа си за друг. Има проблем, на който търся разрешението. Мъжът ми обаче не е целият черен и сега пак бих избрала него.
Виж целия пост
# 10
Много зависи, мацка, много.  Предполагам си чувала сентенцията, че една жена  може да издигне мъжа си си до невиждани висоти, както и да го прати на дъното.  Можеш да направиш чудеса с него, но с точния подход.
Виж целия пост
# 11
Ти май нещо не си добре. Колко искаш да получава за да се чувстваш добре. Съгласна съм, че това не са много пари, но доскоро аз и семейството сме живеели с 250 лв. на единия и 250 лв. на другия и пак се оправяхме някак си без да затъваме в дългове. Сега живеем с повече, но не ме питай на каква цена. През повечето време сме разделени, така че не усещам кое му е хубавото да имаш повече пари. Две добри няма. А и поговорката в случая е - дупе знае две и двеста. Това е положението в нашата държава. Не го карай да се чувства виновен, че не може да те задоволи финансово - това не е най-важното но го разбираме прекалено късно.
Виж целия пост
# 12
Човек и е  хубаво да има идеали и аз имам, но всичко трябва да бъде в границите на допустимото и най-вече да бъде реалист.
Подкрепи мъжа си, вярвай в него че ще успее и му го показвай и казвай че вярваш в него  Peace
 
Виж целия пост
# 13
Може да не съм добре, ако бях нямаше да пиша. Това ми е въпросът, колко трябва да получава човек, за да живее добре. Не мисля, че мачкам мъжа си, но когато ми е тъпо, да не казвам ли. Може би, ако замълча ще е по-добре.
Виж целия пост
# 14
Може да не съм добре, ако бях нямаше да пиша. Това ми е въпросът, колко трябва да получава човек, за да живее добре. Не мисля, че мачкам мъжа си, но когато ми е тъпо, да не казвам ли. Може би, ако замълча ще е по-добре.

Много ти е сложен въпросът, за всеки е различно. На един не му стига за самолет, на друг за хляб, но на всички не им стига.
Ако ти е тъпо помисли с какво би могла да помогнеш, защото от мрънкане и упреци файда никаква, а само нерви.
Не е нужно да си мълчиш, но не е добре и само да упрекваш. Ако имаш реални предложения е най-добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия