Има ли в София магазин за еко-продукти?

  • 873
  • 4
Питам се дали няма някъде по магазините, или специализиран магазин за еко-продукти. Такива има навсякъде по света назапад от нас...и понеже изобщо не ходя по магазините тук, а скоро се преселихме обратно в BG, изобщо не знам къде да ги търся. Мъжът ми пита в Билла, но там само са му вдигнали рамене недоумяващо...Някой има ли такава информация, защото малко ме е страх да използвам обичайните зеленчуци от пазара за детски пюрета. Вие какво използвате?
Виж целия пост
# 1
Имаше едно магазинче на пазара на Ситняково. Аз лично ен съм ходила, но има доста теми по този въпрос.
Виж целия пост
# 2
Аз използвам обичайните продукти от пазара. Иначе на "Ситняково" има магазинче, в което се продават зеленчуци с по-ниско съдържание на нитрати (до колкото зная).
Виж целия пост
# 3
Пепинко,

до колкото съм запозната със изискванията, за да може един продукт да има стикер "Еко" - такива в БГ няма. За бебета има продукти на ХИПП, които са "Еко" и това е всичко.

Аз използвам за моето бебе главно зеленчуци и плодове набавени от някое село /роднини, приятели и т.н./, за които знам, че не са торени и са възможно най-естествени. Същото и що се отнася до месото. Давала съм й заек, пиле и пъстърва сготвени от мен. Телешко само от купени пюрета.

Най-вече не те съветвам да готвиш с пиле, купено от магазина. Пълно е с какво ли не - антибиотици, хормони и прочие.
Виж целия пост
# 4
За съжаление такъв магазин все още няма!
Магазинчето на Ситняково се казва *Първият еко магазин*
Посетих го веднъж и повече не повторих,доста съмнително ми се видя и след консултация с мамите във форума се отказах да пазарувам от там(за справка бях пуснала тема във форума *На пазар*,погледни я ако имаш време).Изборът на продукти беше доста беден и на всяка стока върху хвърчащо листче беше написано нитратното съдържание.Няма никакъв сертификат или разрешително което удостоверява,че тези продукти наистина се проверяват.Другото което ме впечатли е,че се продаваха плодове,а по принцип в тях не се натрупват нитрати....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия