Почти сухи памперси!

  • 2 247
  • 14
Момичета,помагайте!
Вчера ми се стори,че памперсите,които сменям не са толкова мокри,колкото друг път и днес направих експеримент.
Оставих го с един памперс цял ден и вечерта беше почти сух.
Вчера го кърмих 3 пъти,днес също.Вода и вчера,и днес не е пил.Снощи изпи 100 мл АМ.
Какво трябва да означава това?Дали не му стига кърмата или...и аз незнам какво  Confused
Виж целия пост
# 1
Първо /веднага/ му предложи вода- ако се обезводнява- няма да ти откаже а и това е непосредствената опасност.
Помисли си ти колко вода си пила последните дни. Много хора често ако им е нервно или напрегнато  просто забравят да пият вода.
И се погрижи и ти да се хидратираш  Laughing .

Виж целия пост
# 2
Вече спи и ще ми е трудно веднага да му дам вода. Rolling Eyes
А и нещо не мога да схвана аз като пия вода как ще помогна в цялата ситуация.Иначе пия по много,но в последните дни аистина ми е много нервно и може да съм пила по-малко.Но как точно водата ще повлияе на кърмата  newsm78
Утре сме при доки и съм сигурна,че ако и кажа,че ми каже да го отбия(от колко време се опитва да ме навие само)
А  може ли да има връзка това,че кашля и има лека хрема(без температура)?
Виж целия пост
# 3
ако не поемаш достатъчно течности кърмата ти намалява затова трябва да пиеш вода , а цял ден със сух памперс си е смущаващо, кърми по често , ако се налага дохранвай след кърмене , при мен за увеличаване на кърмата помага бирена мая и повечко месо , ама истинско месо не колбаси
Виж целия пост
# 4
Недостига на вода при майката директно повлиява на количеството на кърмата.
Природата пази баланса между потребностите на майчиния и бебешкия организъм. Запасите от хранителни вещества и минерали на майката може и да ликвидира, но водата няма откъде да я измисли.
Кърмиш, ожадняваш- понеже ти е нервно- подтискаш това чувство и не пиеш вода- мозъка ти приема че ситуацията е критична откъм вода и минава на "икономичен режим" - и за тебе и за бебето...

Напий се с вода- пий помалко-помалко докато ти се доходи до тоалетна. Ако не се нормализират нещата след това има смисъл да се тревожиш.
И му предложи вода- момента може би е подходящ да усети че и от нея има нужда и полза. Чест кърмените бебета имат проблем с приемането на водата по- нататък- възползвай се.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви ,момичета-мисля,че схванах. Hug
Но да отбележа,че памперса не беше напълно сух,но значително по-лек.
Отивам да пийна малко водичка  Wink
Виж целия пост
# 6
А какво друго хапва детето,супички,по-течно ядене?Вероятно от притесненията,които си имала кърмата ти е намаляла и след като тя е основният му източник на течности,пишкането е намаляло.А детенцето ти на поискване ли суче?Защото за едно захранено дете непиенето на вода е нормално ако суче на поискване,тогава може да се твърди,че набавя необходимата му доза вода.Но ако кърмиш по 3 пъти на ден и иначе хапва солидно и друга храна,вероятно течностите не са му достатъчни.Предожи вода или разреден детски чай,за да видиш дали не е жаден.
Виж целия пост
# 7
Предлагай на бебока по често водичка .
Виж целия пост
# 8
Когато има температура, разбира се, че ще пишка по-малко. От по-високата температура има по-голяма загуба на вода чрез изпаряване, а и чрез потене (при спадането на температурата). През секретите (хремата) се губят още течности. Това обяснява нещата, но освен това значи, че трябва да пие повече течности- вода, кърма, чайчета ( не сте вече толкова малки). Нали знаеш, че когато и ти си болна, се препоръчват повече течности - чайчета, витамини и т.н.
Давай водичка, ако се налага, докато е болен, и подсладена или подсладено чайче и нещата ще се оправят и не се навивай на отбиване, особено сега, когато реално няма причина да се притесяваш от недохранване, пък особено докато е болен...
Успех и бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички за отговорите  Hug
 Lenyto ,аз точно затова се притесних,защото вчера нямаше температура  Rolling Eyes
Днес сутринта всичко в памперса си беше Оок,но сигурно 5 пъти съм го кърмила тази нощ  Crazy Беше вдигнал и малко температура.Дано всичко да е наред в памперса.
Виж целия пост
# 10
Възможно ли е да суче по-малко, ако нослето е запушено?
Виж целия пост
# 11
Бу,то не му е запушено нослето,защото си спи спокойно,със затворена уста. Rolling EyesСамо сополите си му текат.Вече предполагам,че ми е намаляла кърмата от притесненията последните дни.Но ми стана интересно,защото не бях забелязала да суче по-малко вчера или онзи ден  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
още повече, че ти е болно детето и според мен трябва да му предлагаш по-често да суче Peace
Виж целия пост
# 13
запи4свам се да следя темата, една приятелка има подобни притеснения - дори днес ми се обади, че е започнала да дохранва, но бебенцето не пие от биберон.
Ще и се обадя да дава вода и да пие повече течности  Peace
Виж целия пост
# 14
Ако е под 6 месеца да го кърми по-често ( на поискване), а не да дава вода....не би било добра идея...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия