Трудно ли е да бъдеш...(не бог), а себе си?

  • 1 849
  • 51
Размисли по темата. Hug

Разбира се, форума провокира темата. Все си мисля, че повечето силни емоции тук се дължат на дребни недоразумения, дължащи се на писаното слово и неяснотите, които следват липсата на контакта очи в очи, израза на събеседника, който понякога казва повече. Както и възможността да излееш себе си и натрупалата ти се негативна енергия. Липсата на време, а и егоцентризма, който трудно си признаваме, също казват думата си. И все пак, трудно ли е да бъдеш себе си?
Виж целия пост
# 1
трудно ли е да бъдеш себе си?

Трудно е. Но трябва интернет пространството да е последният показател за това. Не е лесно, но така трябва.
Виж целия пост
# 2
По лично мои наблюдения,много съфорумки прекарват по цял ден
тук.Губят реална предсава за външният свят,може би затова са
изнервени...И единственото място,където могат да излеят гнева
си е точно тук.Защо да страдат семействата им от техните нервни
разтройства?Тук,както казваш Тео,няма пряк контакт и е по-лесно.
Пък и повечето не се познават.И може би точно тук са себе си.
Виж целия пост
# 3
  Много е трудно да съм Бог.... омръзнаха ми тези самолетчета, дето бръмчат наоколо.
Виж целия пост
# 4
И аз това се чудя.
Разбира се, че виртуално е много лесно да бъдеш себе си.
В реалния живот е по-трудно, но не непостижимо.
И в двата случая е адски ценно.
Виж целия пост
# 5
На мен нищо не ми е трудно.
Виж целия пост
# 6
Не искам да бъда Бог, а да бъда себе си напоследък не ми е много трудно...
Виж целия пост
# 7
Блонди, наистина интернет пространството е последния показател за това, но дали го разбираме и проумяваме? Не можеш да съдиш и нападаш някой само по някакъв постинг, който дори не знаеш в какъв момент е написан, какви са обстоятелствата, може да са хиляди причини, коя от коя по-объркващи, защо приемаме всяка дума като чиста монета и заковаваме, а не помислим преди това и не се опитаме да разберем? Ковем букви и квалификации, без да се замисляме, че от другата страна седи друга майка като нас, дете вероятно й се катери на главата, пералнята се върти, манджа ври на котлона, в най-добрия случай мъжа още го няма... Laughing Това съвсем банално, разбира се, вариантите са много.

Тути, точно обратното си мисля, че тук хората не са себе си, защо, това питам?

  Много е трудно да съм Бог.... омръзнаха ми тези самолетчета, дето бръмчат наоколо.

Боговете сигурно са полудели! Mr. Green
Виж целия пост
# 8
На мен нищо не ми е трудно.


Споделете безценния си опит с останалите събратя по съдба, за съфорумците иде реч! Как постигате това съвършенство? Grinning
Виж целия пост
# 9
Не ми е трудно да бъда себе си, защото никога не съм обичала да се прикривам, да се правя на такава, каквато съм.
Отчитам го като грешка понякога, но въпреки че непрекъснато съм нападана, само защото съм себе си, не съжалявам.
Виж целия пост
# 10
За мен е по-трудоемко да бъдеш някой друг, хАбиш на халост време и енергия за тоя, дето духа. Искам да кажа, Тео, че ми е по-лесно да съм си аз. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Тео, тук всеки е себе си, бре.
Барабар с шизофренията си.

Виж целия пост
# 12
Мда, всеки си има свойте дяволи....
Виж целия пост
# 13
Да, днес особено ми е много трудно да съм себе си. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Много ми е трудно, когато някой ми плаща за нещо, уж иска да съм аз, а после ми казва какво да правя, вкарва ме в рамки и подтиска /т.е. иска му се/ творческия ми нагон. Ами как да създам нещо, което уж да е мое, но под натиска на някой друг. Само в такива моменти ми е трудно и недоумявам, но отстоявам и засега съм успявала да се докажа.
Единствено и само в работата си срещам проблеми с това да бъда себе си. Нон -стоп споря и се боря.  CrazyЕ има едни 30%, с които нямам проблеми   Hug
Във форума - изобщо няма значение. Whistling
Виж целия пост
# 14
Тео, тук всеки е себе си, бре.
Барабар с шизофренията си.

Не съм съгласна Лиске, аз шизофренички на живо не познавам. Laughing Все ще да има и още нещо, магия някаква, четвърто измерение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия