Памперсен дерматит....ПОМОГНЕТЕ

  • 2 034
  • 12
Памперсен дерматит....ПОМОГНЕТЕ..МИЛИ МАМИ КАЖЕТЕ МИ С КАКВО ДА СПРА ТОЗИ УЖСЕН ДЕРМАТИТ ПРИ ДЬЩЕРЯ МИ..ВЕЧЕ МЕСЕЦ И Я БОЛИ МНОГО.. Опитвах с Бочко,Тридерм.,смрадлика. Временно затихва и при хранене с месото отново пламва след изхождане Сега е на 5.5 мес.
Виж целия пост
# 1
excipial-бадемово масло(върши чудеса),универтан също е вариянт
Виж целия пост
# 2
С Универтан, но лекар дерматолог да ти го изпише, не мажи със сто вида крем на своя глава. Дерматолог, много време по голо дупе и да не те отчайвам, но има някои деца със силна непоносимост и ще трябва максимално бързо да приучваш детето да ползва гърне.
Виж целия пост
# 3
Вероника, пуснала си 3 еднакви теми. 1 е достатъчна Peace

По темата. би трябвало да се консултираш с дерматолог, който да изпише подходящо лечение. Кремовете, които си цитирала са профилактиращи ,а не лечебни.... Ако смяташ ,че месото е виновник - просто го спри на 5 месеца и половина и е ранко за месо....
Виж целия пост
# 4
Ефикасни кремчета поне при нас са били тези за дупе на Клоран, Ексомега на А-Дерма и Стелатопия на Мустела - но не кремчетата, с които се маже дупето превантивно, за да не се появи обрив, а тези, които са за вече разранена кожа. скъпички са, но щом сте стигнали до там друго спасение няма. Това, че обривът е упорит може да се сигнал, за нещо повече от разранено дупе. Може да се касае за алергия и да се наложи временно детето да мине на диета, да се предпишат противоалергични лекарства, както и да се наложи мазане с кортикостероиди (само в краен случай те съветвам). Доктор Слънчева във форума Нивея Бейби беше препоръчвала кортикостероидните кремчета да се прилагат само в краен случай при бебета и то не повече от 3 дни по 1-2 пъти дневно. Иначе тя съветва дерматитите да се мажат с крем Ексомега на А-Дерма.
От опита ми с  алергии мога да те посъветвам като начало да махнеш от диетата на бебето (а и от твоята диета ако кърмиш алергизиращите храни), да обличаш бебето само с естествени материи (памук), без нищо  вълнено наоколо и да се опиташ температурата в стаята да не е повече от 19 градуса - това са най-важните правила, ако има алергична реакция. Успех!
Виж целия пост
# 5
От моя приятелка знам която имаше същия проблем че след като спря да маже малката с каквито и да е кремове, смени марката на памперсите, като след това започна много добре да подсушава детето преди да сложи нов памперс.Най – добре при тях се отрази като миеше детето с тетра или това е другото име на смрадликата - растение - ползват се листата. Продават го билкарите. На 2 литра вода се слагат около 2 суп. лъжици и се вари около 10 мин. След това се оставя водата да престои с листата. Трабва водата да стане тъмно зелена.Прецеждаха го и слагаха отварата в другата вода когато къпаха малката.При тях имаше ефект само от това.Дано да съм ти била поне малко полезна и дано скоро да се оправите.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Голямото ми детенце беше така.Мазане с каквото падне не помага!
Заведохме го на частен дерматолог,предписа му някакви хапчета и мехлемче от ланолин,вазелин и витамин А
Нещата се оправиха  Peace
Знам какво му е на детето,и Ви желая бързо оправяне!!!  Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Здравей, съжалявам, че сте получили този обрив. И ние имахме преди такъв и беше ужасто, писъци, ревове, мъки... Честно да ти кажа, трябва ти много търпение, бавно минава. И аз правех диети да не би да е от моята храна, а съм съгласна, че за месо му е рано, ние сега в 7 месец го въвеждаме и пак си мисля, че е малко рано. Иначе сме мазали с Клотримазол, защото се оказа, че нашето е от гъбична инфекция. Но най-помага да го държиш колкото се може по-дълго време с голо дупе, няма да изстине. И да подсушаваш добре. Консултация с лекар е задължителна. Успех!
Виж целия пост
# 8
здравей,
и ние имахме същия проблем. педиатърката ни изписа кремче с което я мазах една седмица и отшумя, но беше много упорито. сега сменям много често памперсите, че почва да се зачервява като се позабавим.
Виж целия пост
# 9
Ексипиал с бадемово масло  Hug
Виж целия пост
# 10
трябва консултация с дерматолог, а не така който, каквото ти каже тука.
Виж целия пост
# 11
Спри месото за известно време, щом я дразни, ползвай кремче с перу балсам - страшно помага, пудри я с хума.
Виж целия пост
# 12
Временно затихва и при хранене с месото отново пламва след изхождане Сега е на 5.5 мес.
просто спри месото.
и без това по всички съвременни схеми за захранване 5 месеца е ужасно рано за месо. обикновено се въвежда към 8м.
подобна реакция към храна може да е начало на алергия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия