след 2 спонтанни аборта ???

  • 965
  • 9
здравейте,искам да помоля за мнение.преди 2 седмици преживях спонтанен аборт в 5 г.с.преди това имам още един в 6г.с.А преди 2-та аборта имам нормална и успешна бременност без никакви лекарства и усложнения.детето ми е на 2 год.и 8 месеца.вчера бях на преглед при гинеколога си.Тъй-като и след 2-та аборта организма ми сам се изчисти,прегледа ме и не видя възспаления и нещо обезспокоително,каза да се пазим 3 месеца и ми изписа рецепта за след тези 3 месеца-стимулация с клостилбегит от 3--ти чист ден 5дена по 1 таб.и дуфастон от 14-ти чист ден -10 дена по 2 табл.Междувременно април месец ще пуснем изследвания за токсоплазмоза,листериоза,цитонамазка,микробиология.притеснява ме обаче  приема на тези хормонални препарати.необходими ли са или по-скоро ми трябват по-обстойни изследвания.страхувам се да не се потрети това неприятно изживяване.насочете ме какви изследвания да направя преди да подновим бебеправенето.след като вече имам една нормална и безпроблемно протекла бременност  и едно живо и здраво детенце,къде да търся проблема сега??надявам се да има компетентни момичта ,които да ме насочат.благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 1
Бих изчакала поне месец със следващите опити за бебе.
Време е да направите генетични и имунологични изследвания.
Бих ти препоръчала да се обърнеш към доц. Конова в Плевен. Можеш д се свържеш с нея по имейл. Много е мила и отзивчива; ще ти отговори и ще те насочи. Опиши всичко възможно най-точно. Успех, мила!
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Съжалявам за неуспешните бременности  Sad
Според мен преди да започнеш да пиеш Клостилбегит е добре да направиш необходимите изследваният – проверка проходимостта на тръбите и спермограма при съпруга ти. Има теория, че некачествен сперматозоид може да доведе до ранни спонтанни аборти Sad А факта, че имате едно дете, не означава че всичко при теб и съпруга ти е както тогава, за съжаление Sad
Прочети темата “Трудният път на стерилитета – от къде да започнем” – има много полезна информация.
Успех и късмет.
Виж целия пост
# 3
препоръчвам ти, преди да започнеш стимулация с Клостилбегит, да прочетеш много внимателно тази статия и тогава да прецениш какво да правиш.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 561&Itemid=17


след 2 ранни спонтанни аборта, при положение, че преди това е имало успешно износена бременност, аз не бих се тревожила прекалено. обикновено за повтарящи се аборти се говори след 3 последователни аборта.

при всички положения, добре е да се провери следното:

1. състояние и хормони на щитовидната жлеза
2. имунологични изследвания за евентуално наличие на анти-фосфолипиден синдром
3. генетични изследвания за евентуално наличие на тромбофилия
4. общ гинекологичен преглед на матката за евентуални аномалии
5. изследване на половите хормони, особено на прогестерон.

Виж целия пост
# 4
ARCANA-след като ме посъветва за доц.Конова в темата"въпрос за утрогестан" ако си спомняш,веднага и писах на имейла,но и до днес отговор не получих,предполагам че е много заета и и ще ми отговори все някога надявам се.благодарна съм ти за което.но докато изчаквам отговор от нея мисля да си пусна някое и друго изследване.очевидно гинеколожката ми няма да ми даде направления за всички изследвания,дори не стана дума за изследване на хормоните поне,а само за цитонамазка,токсоплазмоза,защото имаме 2 котета вкъщи,и листериоза.аз ще настоявам естествено за повечко изследвания.дори и да трябва да си ги назнача и платя сама.проблема обаче е ,че живея в малък град ,където не правят такива изследвания.ще се наложи да отида до варна за тях.искам да помоля момичета,които са от там да ме насочат към лаборатория,където правят генетични и имунологични и на хормоните изследвания и евентуално спермограма във варна.благодаря на ТАНИ и JAM  че се включиха също.относно клостилбегита мисля да не го започвам ,и без друго бях скептично настроена спрямо него.а какво мислите за дуфастона -мога ли да го пия него,след като и при 2-та аборта ,когато започна кървенето ,ми изписваха утрогестан,който не ми помогна да спася положението.явно проблема при мен не е прогестеронов.по-скоро имам съмнение за проблеми със щитовидната жлеза ,след раждането,защото от тогава до сега много напълнях.
Виж целия пост
# 5
ASITA5, съжалявам zа преживяното.

Не мога да раzбера с каква цел ти иzпсват клостилбегит. Ти очевидно нямаШ проблем със zабременяването. На твое място не бих го пила. Знам, че правят генетични и във Варна, но не мога да ти дам координати. За имунологични са ти каzали вече, Плевен е добър иzбор.

Задължително си провери репродуктивните хормони и теzи на Щитовидната жлеzа. Повечето хормони ги поема касата, вzеми си направление. Най добре посети добър ендокринолог. Чувала, че има добри във Варна.

Успех
Виж целия пост
# 6
ASITA5, помня те  Hug
Пиши пак на Конова. Нещо се е случило, а да не ти е отговорила. Доколкото разбрах тя пътува много, може би не е била тук миналия път. Пиши и. Аз си спомням, че първия път, когато се свързах с нея ( и откровено изобщо не очаквах отговор) беше в събота вечерта.
За другото се надявам момичетата да имат инфо за лаборатория.
 Hug
Виж целия пост
# 7
Подкрепям всичко, което са написали момичетата по-горе, но определено мисля, че освен добър ендокринолог ти трябва и добър гинеколог. Потърси наистина добър специалист. Naughty
Не е редно да се форсира организма да прави нови и нови бременности с надеждата, че следващата може и да се задържи, без предварително да се потърси по-обстойно къде е проблема.  Мисля, че е безотговорно спрямо пациента, а и целта не е бременност на всяка цена, а да може плода да се износи и да се роди здраво бебче.  За това би трябвало гинекологът ти преди да назначава Клостилбегит да те насочи към обстойно търсене на причини за предишните аборти. А ти вече имаш два такива! Направи непременно имунологични и генетични, хормонални - също, но първо се заинтересувай дали не трябва да се изчака някакъв период от време, защото съвсем скоро си била бременна и организмът ти сигурно още не се е върнал, така да се каже, в нормалното си състояние и е под въпрос дали резултатите ще са реални. Да не се окаже, че ще трябва да повтаряш всички изследвания заради това.
Прегръщам те и много ти съчувствам! Дано съм била полезна! Praynig
Виж целия пост
# 8
благодаря на всички момичета за инфото.получих и отговор от доц.конова,съветва ме да изследваме антифосфолипидните антитела, НК клетки и генни мутации, свързани с тромбофилия.
Виж целия пост
# 9
благодаря на всички момичета за инфото.получих и отговор от доц.конова,съветва ме да изследваме антифосфолипидните антитела, НК клетки и генни мутации, свързани с тромбофилия.

тоест, същото, което те посъветвах и аз Simple Smile
ще взема да си сложа едно "доц." пред ника...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия