Как да помогнем на бебчето да се изака?

  • 12 734
  • 20
Мами, все си мисля, че освен термометър или сапунче в дупето има и други начини да помогнем на мъничето да се изака! Ако имате опит с някакъв метод помогнете и на мен! Благодаря ви предварително!!!  Hug
Виж целия пост
# 1


 Защо трябва да му се помага?Колко време не е акало?Ако се храни с АМ, запек се води след 4-ия ден.
Виж целия пост
# 2
Аз съм прибягвала до употребата на термометър или сапун ако не е акал повече от 3 дни. Досега с бебчо не ми се е случвало, де. Само с баткото.
Виж целия пост
# 3
Няма запек, просто много трудно успява да се изака, с много напъни и нерви. Иначе успява по 1-2 пъти на ден. Просто ми се иска да подпомогна процеса, ако има как.
Виж целия пост
# 4
Няма запек, просто много трудно успява да се изака, с много напъни и нерви. Иначе успява по 1-2 пъти на ден. Просто ми се иска да подпомогна процеса, ако има как.


         Shocked Shocked ShockedПредопчитам да не отговарям ooooh!Нека някой друг го направи.

 Оттеглям се от темата.
Виж целия пост
# 5
Ами не му помагай. Освен да му докараш проблеми на детето друго няма да направиш. По два пъти на ден термометър или сапун в дупето  ooooh! Извинявай, но защо не пробваш ти при всяко ходене до тоалетната да си пъхаш сапунчето, просто за да знаеш какво правиш с детенце. Сарказмът настрана- напъните и проблемите сигурно са от коликите. Помагай на детенцето с масажи- леко притискаш коремчето му с длан и въртиш по часовниковата стрелка. Другото е да свиваш краченцата лекичко към коремчото или да имитирате каране на колело. Но щом ака всеки ден, че и по два пъти няма нужда от такива ексцесии като термометър и сапун. Казвам ти го като майка на дете, което е било със зверски запек.
Виж целия пост
# 6
масажче на коремчето по часовниковата стрелка, гимнастика с крачетата все едно кара колело като леко притискаш колената към коремчето (това след 2 месец), може да затопляш коремчето с нещо, ако е на кърма ти хапваш разхлабващи храни и овесени ядки и избягваш храни, които образуват газове.
това се сещам за сега, но и аз мисля, че нямате проблем с изакването. newsm78

само за статистика да допълня, че Габи в момента ака средно по 1 на 2 дни, но аз не правя нищо да й помагам защото не се чувства дискомфортно от това и наддава нормално.
Виж целия пост
# 7
Май е станало недоразумение!!! Не съм пробвала нито със сапунче, нито с термометър - до тях се стига, когато детенце не е акало с дни. И понеже не съм луда при положение, че ака 1-2 пъти на ден дори не ми е хрумвало да прилагам тези методи!
Просто питам дали с масаж или нещо подобно мога да намаля нервите на бебче като подпомогна процеса!!!

Докато пишех видях поста на Аз - точно това ми беше въпроса, благодаря!
Виж целия пост
# 8
Няма запек, просто много трудно успява да се изака, с много напъни и нерви. Иначе успява по 1-2 пъти на ден. Просто ми се иска да подпомогна процеса, ако има как.

 Shocked Shocked Е това е върха!
Какво ще му помагаш, то детето си ака по веднъж, че и два пъти на ден  ooooh! Ми така са - напъват се, пъшкат, почервеняват, трудно им е да управляват този процес. Те и коликите за това са  толкова тежки, защото не знаят да пръцкат и си го стискат, като се научат и нещата се облекчават.

Термометъра за мен не е бил вариант никога, сапунче само веднъж съм слагала и тя беше по-големичка, на толкова малко бебе не! Масажи, масажи, гимнастика по много и така.
Виж целия пост
# 9
Ами извинявай за язвителния тон в такъв случай   bouquet Просто така си написала въпроса си. Пък и скоро имаше едно майче, което се оплакваше че мъжът й иска да изакват бебето след всяко хранене с термометър. Реших, че е някаква нова модна тенденция.
Виж целия пост
# 10
Благодаря за отговорите! Явно е въпрос на зрялост на процеса, поне това разбрах от мненията ви!
Виж целия пост
# 11
Пък и скоро имаше едно майче, което се оплакваше че мъжът й иска да изакват бебето след всяко хранене с термометър. Реших, че е някаква нова модна тенденция.

Е, как така? Що за метод?  #Crazy
Виж целия пост
# 12
Към lidia dimitrova: Вие в тоалетната някакво усилие не полагате?! Mr. Green

Виж целия пост
# 13
дуфалак Laughing
Виж целия пост
# 14
Момичетата вече са ти отговорили - масажче на коремчето и гимнастика. Не си прави експерименти с термометри, сапунчета, мушкато или дуфалак, още повече, че ака всеки ден  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия