Пикантно пиле

  • 824
  • 5
Наскоро ми попадна едно старо списание '- Вкусотий в чиний' и в него видях следната рецепта която направих;
Нарязва се на порций едно пиле.Натрива се с лимонов сок.
Посолява се и се овалва в галета.Запържва се в мазнина.Прибавяме 2 нарязани домата , няколко скилитки чесън и чубрица. Залива се с една бира и ястието се вари на тих огън.
Накрая се прибавят 250гр стерилизирани гъби и 10 обезкостени маслини. Вари се около 10-15 мин.Поръсваме с магданоз.
Гарнитурка  по желание . Аз правя бял ориз . Дано да ви се хареса.  Peace
Виж целия пост
# 1
Звучи интересно, само незнам дали от толкова количество бира няма да нагарча леко newsm78
Виж целия пост
# 2
Може да изпиеш половинката, готвейки Laughing Шегувам се. Макар, че аз като ползвам така биричка за пилето лека полека си я допийвам после Laughing Laughing Laughing
Харесва ми идейката, уж е познато, уж нищо особено, пък може да се получи интересно. Със сигурност е различно.
Благодаря за идейката Wink
Виж целия пост
# 3
Може да изпиеш половинката, готвейки Laughing
Аааааа ей това е рецепта, в която е помислено и за готвача  smile3534
Не аз сериозно се замислих, досега много пъти съм пекла пиле с бира, но винаги съм слагала 1:1 с вода  Thinking
Виж целия пост
# 4
Звучи интересно, само незнам дали от толкова количество бира няма да нагарча леко newsm78
Не  ненагарча момичета аз съм го правила може би при варенето се изпарява и алкохола  и горчивия вкус . Може би и другите продукти като доматките например да неотрализират .newsm78
Виж целия пост
# 5
интересна  ерецептата ,само дето маслините ще махна,че вкъщи никой не ги яде,освен мене,а за бирата-аз готвя няколко ястия с бира и не нагарча никога,но слагам в умерени количества
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия