Да питам и аз за хран. режим

  • 949
  • 10
Та в момента сме така:
около 7.30- ад. мляко 210гр
около 10.30- овесени ядки, елда, просо със сирене или плод 100-150гр / вместо попара /
към 14.00- зеле4уково- месно пюре 200-220гр
към 17.00- кисел, оризова каша с плод, плод с бисквити като на всяко едно слагам по 3 мер.л. ад. мляко- 200-220гр
към 21.00- ад. мляко 210гр

Въпросът ми е ако я мина на 4 пъти хранене, кога да я давам тази закуска в 10.30 ? Не става да я давам като първо ядене, защото проблемът е 4е като събуди веднага иска да яде и няма търпение да 4ака. Така както яде сега ми се струва 4е са малко на4есто папканията. Понякога се буди и по-късно и директно минаваме на 4 пъти.
Общо взето сутришното мляко не мога да й го махна и в този слу4ай кога се дава тая попара или там другите производни?
И друго: дори да успеем да  заместим млякото сутрин, не става ли малко като дневно коли4ество? Нали трябва на ден по около 500гр., а така ще бъде 300гр.
Благодаря предварително за съветите Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Според мен ако на бебка й се папка давай си й и 5 пъти,защо трябва непременно да станат 4 храненията.То ние все още сме с твоят режим и малката се чуства добре.
Ако малката ти изяжда всяко ядене не й ги намалявай!
Виж целия пост
# 2
И Йоан е на пет хранения все още, ако беба се чувства ОК, нека си хапва по 5 пъти Wink. Иначе си мисля, че ще трябва да даваш попара към 8:30, после към 12:30 да дадеш пюрето, и така да караш през около 4 часа, за да се падне последно хранене към 20:30 - 21:00.
Виж целия пост
# 3
Защо бързаш да минеш на 4 хранения?Ние минахме на 4 хранения преди 1 месец,когато Дани стана на 1година, като последните 2 хранения бяха с мляко.След като детенце си изяжда всичко - продължавай да я храниш 5 пъти.Иначе при нас е така;
8.30 - закуска
12.00 - обяда
16.00 - сл.закуска
20.00 - вечеря
+ преди лягане си пийваме млекце

Даниел  -  21.04.2004г.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: doda
Защо бързаш да минеш на 4 хранения?

Ами не бързам, но има дни когато се буди около 8.30 и яденето в 10.30 отпада. А да я лиша от сутришното мляко не мога. Та затова ми беше голямата 4уденка. Мерси за отговорите.
Виж целия пост
# 5
Ами в дните, когато спинкате до по-късно, можеш да съчетаеш първите 2 хранения в едно: малко попара / или каквото друго даваш/ плюс млекце.
Аз така правя - девойката изяжда попара от два сухара и се донахранва с около 120 мл мляко.
Иначе и ние си оставаме на 5-кратно хранене Grinning !
Виж целия пост
# 6
Сама щше усетиш кога да минеш на 4 храненета. При нас стана от веднъж, беба беше на около 11 месеца.
Когато порастне още малко, няма да се събужда озверяла от глад, напротив, ще се заиграва поне 20-30 минути - ето ти времето за приготване на закуската.

Просто изчакай още маслко....
Виж целия пост
# 7
Ето какво ми казаха на мен на времето:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15098
Виж целия пост
# 8
И Анди яде по 5 пъти на ден като режимът му е с половин час разлика от вашия. Не мисля, че трябва на сила да насаждаш някакъв режим, след като детенце си имс апетит.
А за ставането по-късно( в 8:30 примерно) и на нас често ни се случва и в такъв случай давам мляко и после направо пюре или пък към 12 давам плод или нещо друго по-леко и към 3 пюрето. Май малко сложно го обясних, дано да си ме разбрала Grinning .
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Taneto

Когато порастне още малко, няма да се събужда озверяла от глад, напротив, ще се заиграва поне 20-30 минути - ето ти времето за приготване на закуската.

Просто изчакай още маслко....

Абсолютно точно.
И аз в началото си мислех как ще мине на 4-кратно хранене, при положение, че понякога се събуждаше в 7 и искаше веднага мляко Grinning
Сега обаче има дни, в които се буди към 7.30, но аз влизам в стаята й поне след 8. Нашият режим е :
8.00 мляко
12.00 попара
16.30 зеленчуково/с месо
20.30-21.00 мляко
Между 16 и 20 й давам една- две плазмонки или плод
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви, моми4ета, за отговорите Grinning . Разбрах ви вси4ките. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия