Възможно ли е при двама родители с Rh+ детето да е с Rh-???

  • 3 533
  • 20
Mного моля тези, които имат медицински познания да ми отговорят възможно ли е от майка с В+ кръвна група и баща с 0+ да се роди дете с 0- кръвна група. Сестрата на детето е с 0+. Rolling Eyes
Много ми е важно. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
възможно е, обратната ситуация е невъзможна от родители с  RH - , да се роди дете с + RH
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/622/67/
Виж целия пост
# 2
Дали правилно разбрах. Значи има шанс детето да е дете на родителите си ако например дядото или бабата са били с -Rh?
Виж целия пост
# 3
да
Виж целия пост
# 4
Mного ти благодаря  bouquet  bouquet  bouquet Hug
Виж целия пост
# 5
spored men triabva da povtorite izsledvaneto. Pri dva minusa ne moje da stane +. Tuk ima niakakva greshka.
Виж целия пост
# 6
Kakto i pri dva minusa da stane +
Виж целия пост
# 7
Не е възможно. RH-позитивният ген (RH+) е доминантен. Не може при двама родители с RH+ детето да е с  RH-.
Виж целия пост
# 8
Точно когато се дължи на доминантен ген е възможно.
Доминантният ген се проявява винаги, когато присъства. Наследяваме двойка гени, по един от всеки родител.
Възможностите са следните:
1.++ : човек има RH+
2.+-  : човек отново има RH+ (от двата гена се изявява доминантният +, но отрицателният присъства и може да се предаде на поколението)
3.-- : човек има RH-

Ако и двамата родители са с комбинация +-, то и двамата са с положително RH, защото се е изявил доминантният ген. Детето взема по един ген от всеки родител. Възможностите са описани по-горе, виж трета възможност, която се получава статистически с 25% вероятност.
Т.е, напълно е възможно. Лично аз съм такъв случай. Сестра ми е с RH+

Както е видно от горното при комбинация -- с -- (двама родители с RH-) единственият възможен резултат е --.
Виж целия пост
# 9
Абсолютно е възможно. Аз съм такъв пример. И майка ми, и баща ми, че и сестра ми са Rh+, а аз съм Rh-.
Виж целия пост
# 10
Абсолютно е възможно. Аз съм такъв пример.

И аз. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
spored men triabva da povtorite izsledvaneto. Pri dva minusa ne moje da stane +. Tuk ima niakakva greshka.

Това не е математика, а генетика и тук законите са съвсем различни!
Напълно е възможно, дори и бабите и дядовците да нямат - Рх, защото може да се предава дълго време 'скрит' в поколенията. Няма място за притеснение  Peace
Виж целия пост
# 12
 Генотип                                        Резус тип                                      Rh(D) тест      
       
ccddee                                                     rr                                       Rh отрицателен
CcDdee                                                    R1r                                    Rh положителен 
CCDDee                                                   R1R1                                 Rh положителен 
ccDdEe                                                     R2r                                    Rh положителен 
CcDDEe                                                    R1R2                                 Rh положителен 
ccDDEE                                                     R2R2                                 Rh положителен 


Генотип  е комбинацията от гени, на която сте носител. С малки букви е отбелязан рецесивният, с голяма доминантният. Големите букви подтискат малките. Може да се случи комбинация само от рецесивни гени, в резултат на кръстосването на носените от двамата родители гени. Когато и двамата подители са носители на чиста рецесивна комбинация, децата са носители на същата без изключение.
Виж целия пост
# 13
Абсолютно е възможно. Аз съм такъв пример. И майка ми, и баща ми, че и сестра ми са Rh+, а аз съм Rh-.
Същото е и при мен.  Peace
Виж целия пост
# 14
ДА
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия