Лиготия ли е това?

  • 1 028
  • 6
Здравейте!
Много съм притеснена.Тая вечер докато си играехме с малкия изведнъж започна да реве,както реве когато го е страх от нещо.Но той още не може да говори и ми сочи лицето.И аз понеже съм с очила,свалих ги и той веднага млъкна и се смяхме и играхме.Но тъй като не виждам много-много без тях,пак си ги сложих и той пак изпадна в истерия,пак ги свалям и на секундата млъква.
Замислих се да не би да се е уплашил от някой човек с очила,но съм сигурна,че не е.Гледам си детето без да го давам на баби и друга рода и 24 часа съм с него,няма никаква вероятност да се е уплашил от външен човек.Сигурна съм,че не се е ударил и в очилата ми.До сега никога не се притеснявал от очилата ми,даже ми счупи предишните защото си играеше с тях.
Много съм учудена от реакцията тая вечер.
Ако на някой от вас му се е случвало такова нещо моля да сподели. Sad
Виж целия пост
# 1
В никакъв случай не е лиготия.
Около две годишната си възраст децата навлизат в период, в който се опитват да се себеутвърждават и често реагират по непривичен  начин, който е непонятен за нас...
Възможно е да приема свалянето на очилата ти като игра и да се сърди, защото като ги поставяш отново 'нарушаваш правилата' на играта му. А  и щом не може да говори още няма как по друг начин  да ти го покаже освен чрез плач.
Виж целия пост
# 2
Ами ...какво да ти кажа . Моят син от една седмица е решил , че иска да съм с дълга коса / подстригана съм на късо каре / и само ходи по мен и мърмори - " Мамо искам да си с дълга коса  ooooh! " . да , де ... ама аз не искам .
Нищо чудно и твоят да е решил, че иска да не си с очила .
Ще му мине .
Говори му , обясни ,че виждаш по - добре с тях и т.н.  Hug
Виж целия пост
# 3
Дори да се е уплашил, сигурно ще му мине за 1-2 дни. Обяснявай му, че са ти нужни, за да виждаш и не са страшни.
Дъщеря ми преди известно време си взе от доктора една плюшена лисица и й беше много любима. После я позаряза и миналата седмица, като я видя, много се уплаши и не искаше да я приближава. Точно след 2 дни я гушкаше и обясняваше колко е добра и как не е страшна.
Виж целия пост
# 4
И моята дъщеря като ме види че си връзвам косата ( дълга ми е ) с ластик или шнола само търчи по мен да я маха и ако аз откажа настава голям рев. Махна ли я - спира и започва да си прави нещо друго  Crazy Преди това пък беше обратното - караше ме да се връзвам  Laughing
Дечицата на тази възраст са си вече хора със своите желания, макар и понякога необясними за нас. Ако на теб ти пречи да стоиш без очила, обясни му че не виждаш и т.н. Това разбира се не ти гарантира че ще спре да плаче. Период е - ще отмине и друго ще дойде  Peace
Виж целия пост
# 5
Не мисля,че е лиготия.Явно детето в един момент е решило,че очилата ти не го кефят.Или пък е решил,че ти причиняват болка или знам ли...Децата на тази възраст са непредсказуеми и никога не се знае какво е в главицата им.Ще му мине,не се притеснявай  Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря момичета!  bouquet
Днес постоянно го наблюдавам и все едно нищо не е станало снощи.Дано и довечера да е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия