Какво си хапват вашите бебчета

  • 1 751
  • 32
Здравейте, мами. Бихте ли споделили какво си хапват вашите дечица през деня, кое е любимото им ядене , както и предпочитани от тях марки на сокчета, пюрета и каши.
Имам бебе на 9м. Исками се да разнообразя още менюто му и затова събирам идеи.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ние хапваме АМ,Попара 1-2 пъти седмично,овесени ядки с пресен плод,зеленчукови и месни пюрета -все още само пилешко и заешко,каша -любимата е Фризокрем ориз и царевица и Хип праскова и кайсия,понякога царевичен грис с плод и това е .Сокове не харесва единствено пие грозде с ябълка на Хипп.От плодовете ядем банан , круша , ябълка
Виж целия пост
# 2
Любимото и ястие, е млекцето на мама  Heart Eyes. Яде пюрета - плодови, зеленчукови и месни. Мрази каши или поне тези 5-6 вида, които аз и бях взела  Wink, та май ще пробвам с още една и ако пак не я ще, няма да и настоявам повече.
Виж целия пост
# 3
Най-обича адаптирано мляко, закуските, които му правя-овесени ядки, елда, пшеница, ръж, кус-кус със сирене и масло. Обожава пресни плодове- правя различни смеси. Сокове не пие. От известно време го записах на частна кухня, като давам само храните, които са подходящи за възрастта. От кухнята  всичко одобрява. Любимото му купено пюре е заешко с картофи и копър на Хипп.
Виж целия пост
# 4
Млекцето на мама  Wink Обича попара и овесени ядки с масло и сирене, супа (пилешка, зеленчукова и всякаква), както и повечето яденета, които му готвя, стига да са по-течни. Обожава суров банан, настъргана ябълка, суров домат - яде ги още от 7-месечен. Каши му предлагам рядко, при това домашни с пресен плод, на купешките от самото начало се цупи.  Бебешко пюре не е опитвал през живота си, затова не знам дали нещо би му харесало. А, да - много обича кисело мляко и го яде без захар от чашка с лъжичка.
Виж целия пост
# 5
Моят син си хапва от всичко с огромен апетит.Няма нещо, което е отказал да яде.
Като че ли плодовете, бисквитките и млякото са сред любимите му храни.
Сокове е най-добре да даваш прясноизцедени.Пюретата, които купувам най-често са от марките 'Бебевита', 'Сънвал', 'Семпер' и 'Гербер', но често вземам и от българските на 'Ганчев'. Каши основно от тези на 'Слънчо', защото синът ми много ги обича.Иначе много хубави са тези на 'Милупа'.
Дано съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 6
Всичко и е любимо на мойта дъщеря.
Виж целия пост
# 7
Защо моите деца предпочитат купешки пюрета и каши, а домашните, които за мен ми се струват в пъти по-вкусни не ги щат? Винаги съм предпочитала да си готвя на децата, мразя купешки боклуци, и ето че нямам късмет - децата ми до едно изключително ядат купени бебешки храни, в смисъл, че благоволяват да ги опитат и в добрите случаи да изядат няколко лъжици, а от моите храни получават позиви за повръщане и ги плюят. Чудя се кви ли фатки прилагат крупните производители на бебешки храни, за да им се ядат боклуците.  В същото време майките на абсолютно всеядни деца ги мързи да им готвят и им купуват от полуфабрикати или ги записват на детска кухня.  Close Яд ме е  Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
Моят син най-много обича намачкан банан, смесен с бисквити и АМ. Иначе хапва попара, грис с плод, настъргана ябълка, от време на време овесени ядки, кисел... Естествено, зеленчукови и месни пюрета - основно приготвени от мен, а понякога купени. А, и сега съм му купила една каша на Слънчо - зърнин, много му харесва.
Виж целия пост
# 9
Всичко и е любимо на мойта дъщеря.
   и на моята също   smile3521
Виж целия пост
# 10
NikiFin, вкъщи никога не можеш да осигуриш това разнообразие, което предлага детската кухня. Освен това, предпочитам тези часове да ги отделя за сина ми, да се занимавам с него, да играем. Той иска да го водя да ходи, не си представям как бих могла да готвя и да се занимавам с него. Когато пълзи, пипа навсякъде. Трябва да съм до него. В часовете, в които спи, не обича да има никакъв шум около него, а той спи там където съм аз, в количка. Тогава чета нещо или разглеждам форума.
Подобни квалификации, които правиш за другите са обидни и изхождат от личната ти позиция. За мен мързеливи са тези майки, които не отделят внимание на децата си, не играят с тях, не им говорят.  А това дали са големи готвачки въобще не може да ме впечатли.
Виж целия пост
# 11
И моето дете е всеядно.Нищо не отказва.
Виж целия пост
# 12
valerie, не виждам от какво се обиждаш, смъкни малко границата на засегливостта, не е гот така  Wink. Има си майки, които си признават, че не обичат да готвят и не го правят, което на практика означава, че ги мързи. Имат си други приоритети, лошо нема. Всъщност готвенето не отнема кой знае колко време. Спокойно за 1 час може да сготвиш за цяла седмица. Ама ако ти липсва желание нищо не може да се направи. Пък и крупните производители трябва хляб да ядат, нали  Wink
Виж целия пост
# 13
Има си майки, които си признават, че не обичат да готвят и не го правят, което на практика означава, че ги мързи. Имат си други приоритети, лошо нема. Всъщност готвенето не отнема кой знае колко време. Спокойно за 1 час може да сготвиш за цяла седмица. Ама ако ти липсва желание нищо не може да се направи. Пък и крупните производители трябва хляб да ядат, нали  Wink

И аз не мога да смогна с готвенето.Никол ходи и пипа на всякъде,не стои нито в кошарата нито в проходилката  Sad
Обичам да готвя но......
Ако имаше кои да ми помага,щеше да ми е по лесно Simple Smile
Добре че мама има млекце,но и аз смятам да я запиша на кухня.
Виж целия пост
# 14
Защо моите деца предпочитат купешки пюрета и каши, а домашните, които за мен ми се струват в пъти по-вкусни не ги щат? Винаги съм предпочитала да си готвя на децата, мразя купешки боклуци, и ето че нямам късмет - децата ми до едно изключително ядат купени бебешки храни, в смисъл, че благоволяват да ги опитат и в добрите случаи да изядат няколко лъжици, а от моите храни получават позиви за повръщане и ги плюят. Чудя се кви ли фатки прилагат крупните производители на бебешки храни, за да им се ядат боклуците.  В същото време майките на абсолютно всеядни деца ги мързи да им готвят и им купуват от полуфабрикати или ги записват на детска кухня.  Close Яд ме е  Twisted Evil

NikiFin , едва ли е от кулинарните ти способности, има си просто такива деца. Мойто за щастие яде всичко ( с много малки изключения ), но пък на мен не ми се отдава  готвенето и по-специално правенето на детски храни. Но продължавам да се опитвам. Би ли споделила някоя рецепта  Praynig
Благодаря на всички майки  bouquet. Изключително сте ми полезни   Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия