Да захраня ли вече? 5-ти месец - само 250 гр.

  • 823
  • 12
Здравейте, всички майки с опит в кърменето.
Ние сме на 5 месеца и 6 дни. Бяхме на консултация и сме наддали само 250 гр. за 27 дни. Това са малко по-малко от 4 седмици... На ръст сме 61 см. И бебето е момиченце ...
Сега се кърмим предимно легнали и понеже реших, че е нужно да се увеличи кърмата давам от двете гърди, когато бебето е гладно, като това е долу-горе на 3 часа с пауза от 8 часа.

В детска консултация ми казаха да захраня с плодово пюре за 3-4 дни и после със зеленчуково. 1 седмица картоф, една седмица картоф и морков, следващата картоф и пиперка и т.н.

Дали е добре да захраня сега как мислите, пробвах на HIPP днес и всичко беше омазано и изплюто върху лигавника Simple Smile Прочетох, че освен ябълка съдържа и оризово брашно, витамин C.

Само да не забравя да ви кажа, че си дъвче ръцете и след кърмене и преди кърмене и дъвче играчките, а също и одеялцето си... Това може ли да е някакъв знак... Педиатър-ката каза, че е много рано за зъбки и, че те така си дъвчели децата ...

Моля ви дайте ми съвет как е най-добре да се постъпи?
Виж целия пост
# 1
На мен пък наддадените 250 гр. от твоето детенце не ми се виждат никак малко. В 3-ти и 4-ти мес. и моето момиченце имаше по 200 и 300 гр. наддаване. Не съм се притеснявала, че е малко и изчаках със захранването, докато детето реши, че е готово. Започнах с картофено пюре. Плодове не съм въвела все още. Лъжичката и съдържанието и се приеха с интерес (мисля, че това е показател, че детето е готово за захранване). Ако така, както ти казваш храната се плюе май не е добре да го насилваш детето. Изчакай още седмица и пак опитай. Според мен е важно бебето да е здраво, а не дебело.
Виж целия пост
# 2
Здравей, Гералдин! Мисля че  паузите от 3 часа може да се намалят. Предрагай цица по често. Тези 8 ч през нощта ли ги правите? Завиждам ти Embarassed. Нали не даваш вода... ;
Виж целия пост
# 3
Мисля че  паузите от 3 часа може да се намалят. Предлагай цица по често.

Предлагай и да суче по често!!!
Не бързай да даваш още пюрета  Peace
Виж целия пост
# 4
А защо си мислиш, че с пюретата ще започне да наддава повече? В началото те се дават, за да се запознае бебето с нови вкусове, а не да се наяжда. Гледай да кърмиш по- често през деня, щом прави такава голяма пауза нощем. Детето ти не е готово още, не бързай с твърдата храна, ще я яде цял живот, има време за всичко. Няма по- добра храна от майчиното мляко. И на мен на консултациите ми бяха казали да давам сокче от втория месец, но не го направих.
Виж целия пост
# 5
Здравей, Гералдин! Мисля че  паузите от 3 часа може да се намалят. Предрагай цица по често. Тези 8 ч през нощта ли ги правите? Завиждам ти Embarassed. Нали не даваш вода... ;

Паузата от 8 часа си я прави сама, а за 3-те часа гледам да я взимам но понякога е много сънена и като я оставя сама да определя кога да суче, суче през 3 1/2 часа. Вода давам много рядко примерно 3-4 пъти седмично, за да предотвратя хълцане ако много се ядоса. Днес  разредих пюрето с кърма и беше прието с охота около 11/2 ч.л. Simple Smile Иначе лакомо си изсука кърмата, преди пюрето и след него, понеже се хранихме 1 час, първо сука, после се лигавихме с пюрето, а после пак сука Simple Smile
Утре ще ходя на изследване да си видя как ми е хемоглобина, понеже не давам нищо друго освен кърма и много рядко съвсем малко вода. Лекарката каза по 4 капки вигантол да давам. И  че най-вероятно може да и е ниско желязото, затова е нужно захранване. Аз съм почти веге, ям рядко бяло пилешко и риба. Предимно млечни и бобови консумирам, понякога елда, предимно овесени ядки и други ядки(орехи, бадеми). Плодове и зеленчуци също ...
 Сега кърмя от едната гърда, тъй като тя си е мързеливичка и свикна да суче само докато и пуска, а после трудно я карам да дърпа, ама постои постои и като не я сменя си дърпа добре, че да видим Simple Smile
 Ще захранвам малко по малко, че се притеснявам да не направи някоя анемия, че аз бях с анемия по време на бременността ... Ама първо да си видя хемоглобина, благодаря за отговорите Simple Smile
Виж целия пост
# 6
За тази възраст 250 гр. не са никак малко. Аз също смятам, че няма да наддаде повече от въвеждането на пюретата.
Виж целия пост
# 7
Хммм Simple Smile Май имаме разстройство ... Ми мъжа ми искал да захраня да не седяло гладно бебето ...
Днес се сдърпахме сутринта Wink
Прекратявам за сега със захранването!
Виж целия пост
# 8
Здравей, Geraldin!

И аз се присъединявам към съветите на другите момичета да не бързате с немлечната храна. Моето момиченце наддаде 4ти и 5ти мес. по около 300-350 гр. средно, но според педиатърката ми това е добре при изключително кърмено бебе на тази възраст. Аз започнах към средата на 6-тия месец да и давам по мъничко зърнена каша (в момента около 40 до 60 мл дневно), като добавка към някое от кърменията, понякога пропускахме - или тя не искаше, или просто така се случваше. Давах и млечна оризова, малко по-късно пробвах с ориз+царевица. Понеже приемаше кашата много охотно, продължих да и я давам, пак така предпазливо и по мъничко. Страх ме беше да не ми се отрази на лактацията. В края на 6-тия месец ме изненада с 660 гр. тегло повече. Не знам как да си го обясня това двойно наддаване, освен с кашата  newsm78. Признавам, от любопитство веднъж пробвах малко морковено пюре, но не беше въодушевена, а и спа същата вечер доста неспокойно, и реших, че просто прибързвам, така че отложих пюретата. Сега започна 7ми месец и вчера за пръв път и дадох малко картофено пюре. Прие го охотно и с интерес, въпреки смешните физиономийки от непознатия вкус.  Grinning
Моят съвет е - просто се вглеждай в детето, то само ще подскаже кога е момента. Късмет!  Hug

(P.S.: за да съм докрай честна, ще призная, че още не съм сигурна дали постъпих правилно с кашите преди да навършим пълни 6 мес  Embarassed, но все пак продължаваме успешно да се кърмим, което ме поуспокоява)
Виж целия пост
# 9
Здравей, Geraldin!

 Моето момиченце наддаде 4ти и 5ти мес. по около 300-350 гр. средно, но според педиатърката ми това е добре при изключително кърмено бебе на тази възраст.

и моя син е изключително кърмен и е наддал 300г четвъртия месец. но не мисля че е толкоза защото е кърмен- просто много бебето тези миесеци имат спад в наддаването.
Как същото дете на същата кърма първия месец наддаваше по 1350, 1200 и 950грама!?!
а батко му навремето пак само на кърма първите 3 месеца наддаваше по 1500г а четвъртия около 500г.

Даването на нови храни не са гаранция за повече наддаване, нито пък ранно захранените деца наддават повече от кърмените в 4-5ти месец

Ами знаете ли че да е жив и здрав баща ми той през живота си не е боледувал от грип и е физключително кърмен до 8-9 месеца. а после е ял само "био" от на село

 Laughing и е бил единствения, който е можел в казармата да изтласка над главата си щанга с 50кг с  ЕДНА РЪКА.

Мога да се обзаложа че на баба ми изобщо не й е хрумвало да го мери всеки месец, камо ли да се тревожи че е наддал "само" еди колко си - гледала е да е сит и доволен.

Не че аз примирам да направя доволни кантара или доктори и роднини.

Виж целия пост
# 10
Според мен си е напълно нормално такова наддаване. Захрани когато ти си решиш без да се влияеш от това че не "наддавал".
Виж целия пост
# 11
аз съм захранила рано,но пак на 5м. качи само 300гр. Peace
Виж целия пост
# 12
Да и ние сме така като geraldin_bg Peace
Днес бяхме на консултация и сме качили 300 гр., на изключително кърмене сме
Не мисля да захранвам още, след като изчетох темата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия