Лишеи по лицето на дете - лекували ли сте и как?

  • 12 324
  • 3
Здравейте Simple Smile

Дъщеря ми има доста суха кожа и полагаме всевъзможни грижи. На тялото е по-лесно да се маже след всяко къпане, но личицето не може, а и тя не дава да се маже с крем. Има лишейчета, по клепачите, брадичката и вратлето. По вратлето явно я сърбят  Rolling Eyes Дерматолога ни посъветва за няколко дни да ги мажем с кортикостероиден препарат и нещата видимо се подобрват, но след седмица всичко си е по старому. Има ли някой, който се е преборил с проблема с по-безопасни средства от кортикостероидните мазила? 
Виж целия пост
# 1
Не зная дали ще помогне на детето ти, но на мен помогна - голям проблем ми бяха тези лишеи по лицето. Купих за синът ми хидратиращият крем на A-Derma, тъй като при детето от студа се появяваха ситни пъпчици по бузките и кожата му изпръхваше - това беше единственият крем, който помогна още при третото намазване. Започнах и аз да се мажа и след седмица имаше ефект и при мен, да чукна на дърво от 1,5 година не съм имала лишеи, а сега използвам хидратиращият на Nivea. Помоли в аптека дати дадат мостра на този крем, за който ти пиша, за да видиш дали помага при вас, защото е доста скъп (имат мостри, фирмата раздава, просто бъди настоятелна, мострата стига поне за седмица).
Виж целия пост
# 2
ние къпем с Линола Фет/за баня/ и после мажа с Липикар Баум и минават бавно,но до следващия път.Алерголожката ми каза да смеся Адвантан/стероиден/и Липикар-а в съотношение 3:1.Така се разрежда малко и пак помага Peace
Виж целия пост
# 3
Ние се преборихме , макар че нашите бяха наистина малко - Мустела Стелатопия за лицето / какво значи не дава , по добре ли е да е в това състояние ? / , а когато беше по - лошо и го сърбеше смесвахме Мустелата с Елоком . Всичко това по предписание на д-р Мирчев - специалист педиатър - алерголог  Peace
След два месеца лишеите напълно изчезнаха и повече не са се появявали .
Все пак се консултирай със специалист , тук от 100 мнения ще има 100 различни съвета .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия