Малки истини за велики хора

  • 13 104
  • 150
Целта на тази тема е да напишем малки случки за най-великите хора.Нещо,което ни е разчувствало и впечатлило.Темата може да се приеме и като образователна.Аз започвам с Карузо-удивителна за мен личност.Ще напиша част от книгата на жена му,посветена на него.
Карузо вече е болен и от 10 дни е в безсъзнание.

"По обяд на десетия ден,докато д-р Стела дежуреше с мен при леглото,Зирато съобщи,че италианския посланик е дошъл да изрази уважение.Лекарят излезе от стаята и се върна след малко с посланика Роландо Ричи,висок,слаб мъж със сива брада и розов карамфил на бутониерата си.Той мълчаливо целуна ръката ми и остана дълго до леглото,гледайки Енрико.После се наведе ниско до главата му и произнесе бавно и твърдо:
 -Карузо!Идвам при теб с послание на твяата страна и твоя крал.Те искат ти да живееш.
Стори ми се,че минаха минути и тогава чух един слаб глас:
-Нека да умра в родината си.
-За последен път те слушах в Лисабон,в "кармен"-каза посланика.Той свали карамфила от ревера си и го постави в ръката на Енрико.
-Не в "Кармен",а в "Сид"-прошепна Енрико.
Опита се да поднесе цветето до устните си,но то беше много тежко.Въздъхна дълбоко и заспа естествен сън."
Виж целия пост
# 1
Enrico Caruso - 'O SOLE MIO
Виж целия пост
# 2
Дали да сменя заглавието на Карузо и въздействието му върху свирките?
Виж целия пост
# 3
Недей, Шанел.
Виж целия пост
# 4
Карузо е започвал писмата до жена си с "Моя Доро","Моя сладка Доро" и ги е завършвал с "Твоят собствен Рико".
Виж целия пост
# 5
Има и биография на Карузо, издадена от "Музика" преди двадесет и кусур години. И аз съм почитателка.  Hug
Ето я и моята история. Сергей Козлов, руски писател. Автор е на приказките за мечето, таралежчето и зайчето. По-възрастните ще си спомнят страхотните анимационни серии с тези герои. Ето тук има приказки: http://lib.ru/KOZLOW/ezhikwtumane.txt.
Един ден писателят Козлов кара из Москва. Има страшно задръстване, а той бърза за среща с деца. Минава някаква правителствена делегация и той решава да се прикрепи към нея. Да, ама веднага го спират.
- Не виждате ли, че това е делегация? - нахокал го милиционерът. - Това са главният председател на не-знам-кое си, главният не-знам кой-си...
- А аз съм най-главният приказник на Русия!- прекъснал го Сергей Козлов.
Милиционерът млъкнал. После козирувал и го пуснал с делегацията.  Laughing
Виж целия пост
# 6
ох, че хубава тема!

Ето и от мен една за Верди... ( може би малко в обратна посока, но трогваща ме)

Разбирайки, че е на смъртно легло, миланчани покриват улиците в близост до жилището на Маестрото със слама , за не бъде  притесняван от шума на минаващите каруци, коне...
Виж целия пост
# 7
от гугле:

Композиторът Р. Вагнер през живота си е бил "съпровождан" от числото "13". Той се е родил през 1813 г. Сумата от цифрите на тази година е равна на 13. Вагнер е написал 13 опери. На 13 септември 1837 година е станал диригент на операта в Рига. 13 години Вагнер е бил в изгнание. На 13 септември 1882 г. се отправил за Венеция, където починал на 13 февруари 1883 г.
Виж целия пост
# 8
Дороти Карузо за Енрико Карузо:

Употребяваше парфюм Карон,обичаше да обикаля апартамента и да парфюмира стаите.
След всяко представление теглото му намаляваше с килограм и половина.
Никога не се научи да шофира кола.
Никога не преяждаше.
Когато имаше представление ядеше само бялото месо на пиле или два малки агнешки котлета.
Не дъвчеше дъвка.
Пушеше по 2 пакета египетски цигари,винаги с цигаре.
Не разрешаваше да се избиват пойните птици в неговото имение.
Никога не бе чупил огледало или винена чаша със силата на гласа си,както се твърди.
Той запази завинаги италианското си поданство.
Виж целия пост
# 9
И картинки.
Таралежчето:

И от филмчето:
Виж целия пост
# 10
Сега се сещам за Имре Калман.Синът му отглежда гъска и Калман иска тази гъска да се махне от къщата.Готвачката приготвя вкусно гъската.Калман я пита,откъде е гъската.Тя казва:Това е гъската на Карли.калман бута чинията и казва:Аз лични познати не ям.
Виж целия пост
# 11
Ако не сте чели биографията на Ван Гог- прочетете я.
Една истинска история за истински творец.

Ето тук част от нея Peace На мен лично ми беше страшно интересно.
Виж целия пост
# 12
Ето един възхитителен владетел, живял през 10 век: Абдул Касим Исмаил. Бил велик везир на Персия. Където и да пътувал, си взимал библиотеката. А тя съдържала близо 117 хиляди книжни тома!
Товарели ги на камили, подредени по азбучен ред. Laughing
П.П. После аз мъкна много книги, нали... Crossing Arms Що не съм велик везир!
Виж целия пост
# 13
Линкълн е спечелил първото си дело, без да каже нито една дума в съда. Обвинението се позовавало основно на свидетел, който твърдял как острието на ножа блеснало на лунна светлина преди клиентът на Линкълн на го забие в жертвата си.
Бъдещият президент мълчал през всички заседания, а в последното - предоставил метеорологична справка, от която било видно, че през въпросната нощ не е имало никаква лунна светлина и следователно свидетелят нищо не е могъл да види.
Виж целия пост
# 14
Чела съм я.А който не е чел Страдание и възторг на Ървинг Стоун,препоръчвам му я горещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия