Нещо за ПЕНТАКСИМ...

  • 937
  • 8
Мами, дайте ми съвет, моля!

Здравко е на 1 г. и 5 месеца. Реимунизацията за полиомиелита се забави малко, но сега предстои в петък. Така след последното посещение при личния лекар се навихме да купим ПЕНТАКСИМ.
Искам обаче да знам (а и от там идва колебанието ми) следното - ДАЛИ ИМАМЕ НУЖДА ОТ НЕЯ.
Според предишната ни лекарка, необходимост от ПЕНТАКСИМ-а няма, защото
когато на Здравко му дойде времето за първата ДТК ние купихме ИНФАНРИКС и така я слагахме 3 пъти. Другите ваксини си бяха по реда му... Сега е време пак за реимунизация ПОЛИО, но пък искам да му се сложи и противоменингитна.
Вариантите са два - 1. Купувам ПЕНТАКСИМ-а и се приключва до 7-мата година с ваксините; 2. Слагам ПОЛИО-то от ЗК, после купувам реимунизация ДТК ИНФАНРИКС, купувам и ПРОТИВОМЕНИНГИТНА...
ПЕНТАКСИМ-а по принцип се слага по 3 пъти от 2-ия месец на бебето. След като ние сме слагали ИНФАНРИКС, след еднократен ПЕНТАКСИМ ще има ли ефект? Изчетох много мнения по форумите, но не попаднах на случай сходен с нашия. Не става дума за пари - все пак при нас приемът ще е само един (но това няма значение щом е за детето, нали).
Моля Ви, дайте съвет, идея, мнение.
Благодаря Ви, предварително!
Поздрави и целувки!
Виж целия пост
# 1
Аз не бих сложила пентаксим... те вървят 3 дози от 2рия месец, звучи ми глупаво да сложа само 1 ..., а и тя е по избор на родителя т.е. нас не ни задължиха да я купим, а ни препоръчаха... Избирам вариант 2 Wink
Виж целия пост
# 2
аз не разбрах какво точно те притеснява. просто с пентаксим слагате всички ваксини наведнъж. няма проблем с ефективността. Peace

а такива случай колкото искаш, например ние първите три приема бяхме с тетрактхиб и полио по касата, а последната пентаксим.
Виж целия пост
# 3
По принцип би трябвало да няма проблем,но все пак от форума ще чуеш противоречиви мнения.Намери начин да се свържеш с производителя на ваксините или вирусолог или пък ако педи има опит с имунизиране по този начин,се довери!Мисля,че само специалист може да ти даде точния отговор Peace
Виж целия пост
# 4
Днес не отидохме да ни ваксинират. Може би се оправдах с времето (ама то и едно времее..., какво ще кажете, а?!)...

 Сега чакам нашия татко да се върне  - и той днеска имаше работа до личната (ние цялото семейство сме при един лекар). Та, и той ще иска мнение. Добре поне, че ми "удисва на акъла".

Моля Ви, мами, пишете ми!
Виж целия пост
# 5
Не знам дали от веднъж ще има ефект относно менингита... Ако да, едва ли има за какво да се колебаеш - ще спестиш доста боцкания на детето си. Но ако не получиш категоричен отговор на въпроса от лекар - по-добре се спри на втория вариант, защото е по-сигурен като резултат. Това е моето мнение.
Виж целия пост
# 6
Хиб компонентата (това, което наричаш противоменингинтна), мисля, че се слагаше 2 пъти, ако детето е под 2 години. не съм сигурна, провери го това нещо.

най-добре е да си довършите имунизациите с това, с което сте почнали - Инфанрикс и полио, а отделно да вземеш само Акт-Хиб ваксина.

жалко, че Бърди не е на линия, той щеше да даде отговор на въпроса ти.
Виж целия пост
# 7
Благодаря Ви!

Ще потърся "Бърди", за да попитам и него.

Виж целия пост
# 8
Последно допълвам, ако все пак се появи някоя мама с моя "проблем". Доктор Birdie каза да слагам ПЕНТАКСИМ без да се колебая и че ще бъде ефективна. После между 4 и 6 годинка на детето (а не 7) да се реваксининира с ТЕТРАКСИМ и МПР. Всъщност защо изобщо се опитвам да преразказвам, ето го отговорът на самия доктор:

"Ако детето е на възраст 15м-5годинки, и слагате за пръв път "Акт-Хиб", само една доза "Акт-Хиб" ще Ви е нужна. В този случай следователно, употребата на "Пентаксим" е оправдана.
Инфанрикс и ДТаК в "Тетраксим" /"Пентаксим"/, са взаимозаменяеми и проблем от това, че вместо "Инфанрикс" за ДТаК ще сложите /ползвате/ "Пентаксим" няма.

На 4-6 (а не на 7 годишна възраст!) има реваксинация с "Тетраксим" и МПР (ММР)."

Благодаря на всички, които се отзоваха!

Желая Ви здраве и много усмивки! Поздрави!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия