Не иска да яде...

  • 1 088
  • 9
Здравейте и съжалявам ако темата се повтаря, но нямам никакво време да търся. Проблемът е следният - на дъщеря ми й никнат кътници, но вече месец не иска нищо да сложи в устата си. Приема само вода, сокове и евентуално някоя и друга солета. Долните два кътника почти са избили, започнал е горния десен, но ме притеснява дългия период, в който не приема никаква храна. Моля, ако някой се е сблъсквал с този проблем да даде някакъв съвет. Водих я при педиатърката, но коментарът беше "Ми то като сложите лъжица, щом не ви трака, значи не е зъб  Shocked". Аз що ли си мисля, че ако започне да трака, значи зъбът е пробил и не би трябвало вече да е проблем  newsm78. Явно, че при дъщеря ми кътниците ще прокарват един след друг, но ако продължава да не се храни ме е страх, че ще й отслабне имунната система, а недай си Боже да развие и анемия. Моля, помагайте!  Praynig
Виж целия пост
# 1
  Моите и двамата бяха перманентно злояди. Бих те посъветвала да и вземеш "Киди".
Виж целия пост
# 2
Давай фрешове, и витамини щом се притесняваш.
Виж целия пост
# 3
Абсолютно същата е и моята дъщеря. Тя е на 1 година и 2 месеца. Още от бебе си е супер злояда, но сега вече... Започне ли да й ничат зъби и край. По цял ден може да седи гладна. Единственото нещо, което признава е АМ. Сега и на нея й избиват кътници и също не ще да яде нищо.
Виж целия пост
# 4
Поне млекце е добре да пие. Опитай с какао ако искаш, синът ми така не иска мляко ама като сложа Нескуик и му викам какао и го пие. Понеже и той е адски злояд и му давах до скоро витамини за деца, които са сладки и ги яде като бонбони. По едно време и Ескимо кидс му давах заради Омегите.
Виж целия пост
# 5
Ако пие мляко/АМ за деца над 1г/ също е добър вариант.Там има доста витамини и минерали.Разбира се нямам в предвид само това да и е храната,но постепенно докато започне да се храни нормално и това е вариант.
Виж целия пост
# 6
В началото пиеше поне мляко, а сега и него отказа. Започнах Саностол, но и от него пищи, като й го давам. Преди никога не е била злояда, даже всички й се радваха, колко хубаво си похапва  Tired. Днес ще я водя при педиатър, че незнам вече какво да й давам.
Виж целия пост
# 7
Не я насилвай. Ако не иска да пие вляко, пробвай кисело с лъжичка например, или някакво плодово млекце. Остави на масата разни работи като кашкавал или филийка хляб самичка да си взима. Виж и с плодовете как ще реагира, просто оставяй нещата около нея без да я подканяш постоянно. Може и да те изненада. Все пак в момента детето го боли. А може и венецът да е разранен и по- киселите храни да й щипят и дразнят като яде. Само спокойно ще отмине.
Виж целия пост
# 8
В такива случаи аз давам основно каши - банановата на хумана и плодовата на Милупа - вкусни са, засищат, с мляко са а пък и имат витамини като добавка. Спокойна съм ако хапват по малко каша.
Виж целия пост
# 9
Здравейте! На нас в момента ни растат 4-те предкътници, като два от тях вече са пробили. Дъщеря ми(на 1г.и 2м.)също намали храната до степен, че свали поне около кг.от теглото си. Според мен им пада апетита и освен това ги боли. При растежа на първите зъбки беше същото. Това за тракането на лъжичката ми се струва доста смешно. На нас ни са подуват венците, по което си личи, че ще изникнат зъбки. Съгласна съм с другите мами, че може да давате фрешове, парченца бисквита, йогурт или нещо което обича, също АМ, чайчета и водичка. Аз давам Саностол, но тя не се сърди, както е при вас, дори и харесва. 3 седмици изхвърлях храната от Детската кухня, докато се уверя, че е от зъбите, а не от качеството на яденето. Бъди спокойна, ако липсата на апетит е от зъбките, ще отмине.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия