Интриги на работното място

  • 6 350
  • 21
Как се отнасяте към колежки-интригантки и клюкарки, заядливи, нахакани и със самочувствие без покритие? При това в някаква степен- ценен кадър за фирмата.
Дали начинът е да и дадеш пълен игнор и да търпиш да ти върти мръсни номерца или да се опиташ да я поставиш на място, раздухвайки огъня и обтягайки още повече обстановката? Или може би да си потърсиш друга работа?
Ако имате опит с подобни индивиди дайте съвет.
Виж целия пост
# 1
Интригантите в нашата работа просто се сме ги оставили да си живуркат. И да раздухваш огъня и да се опитваш да ги поставиш на място, сплетните са им вродени в селския им манталитет. Просто има хора, които живеят заради интригата.
Виж целия пост
# 2
Сега нямам такива. Забравила съм какво е да имаш.
Виж целия пост
# 3
Пълно игнориране му е майката! Имам опит с такива, та затова според мен това действа най-добре. Не се поддавай на провокации, не обръщай внимание на приказките зад гърба си, подминавай ги, без да ги поглеждаш. Ако те заговорят - отговаряш накратко и по темата и точка. И не споменавай нищо, ама нищичко за личния си живот! А, и още нещо - понеже такива са любопитни до смърт, най ги убива фактът да не знаят нещо, което другите знаят - това може да се използва като ефикасно оръжие. Успех!
Виж целия пост
# 4
Съвсем скоро имаше подобна тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275796.0
Прегледай я.Със сигурност ще ти е от полза.
Виж целия пост
# 5
Интрижки яко се въртят на работата ми.Но съм стигнала до извода,че е по-добре да ги игнорирам напълно.Поне на мене ми е по-спокойно така.
Виж целия пост
# 6
Съвсем скоро имаше подобна тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275796.0
Прегледай я.Със сигурност ще ти е от полза.
Мерси. Търсих подобна тема, но не ми излезе.
Ще я прочета Peace

С игнориране се губи комуникацията и работата куца.
Някои от колегите ми й се мазнят, въпреки, че ги унижава. Други я избягват, но тя се жалва пред шефа... Кофти ситуация и май се ориентирам към напускане, въпреки, че си харесвам работата Sad
Виж целия пост
# 7
Напоследък се учудвам,че повече сред мъжете ми колеги се вихрят интрижки.Имахме двама в склада,които просто си умираха да се оплакват един от друг зад гърба си. Сред жените в напия офис конкуренцията някак си винаги е била повече открита,откокото подмолна.
Виж целия пост
# 8
При нас почти не съм срещала комбинацията хем можещ, хем нахакан, заядлив и т.н.
А и няма големи възможности за заяждане или време за интрижки. Тоест, няма време.
Виж целия пост
# 9
Как се отнасяте към колежки-интригантки и клюкарки, заядливи, нахакани и със самочувствие без покритие? При това в някаква степен- ценен кадър за фирмата.
Давам път у лево  Whistling  Flutter което ги вбесява още повече  Joy.
Виж целия пост
# 10
Директно я поставям на мястото й. Това е нещото което най- ненавиждам - интригантите  #Cussing out
Виж целия пост
# 11
Това го има навсякъде мисля, но в последната ми работа това беше в повечко.Когато видях за какво става въпрос се отдръпнах от колежките, които само сплетничеха и се чудеха как да си запълнят времето.Игнорирах ги до степен на никаква заинтересованост, и тъй като бяха доста близки до шефа, това се отрази, уволниха ме.Но, ако пак попадна в такава ситуация, пак бих постъпила така.Не бих лизала ничий задник за да си запазя работата.Много мразя такива неща.Много пъти съм се чудила, защо се получава така, защо се чудят как да навредят на колега, от скука ли, от еднообразие ли, от липса на внимание ли, що ли. newsm78
Виж целия пост
# 12
Става "пожар" обикновено . Но те ме познават и гледат да не ме нервират , защото знаят и последствията .  #Cussing out
Виж целия пост
# 13
Незнам дали моя случай е точно интрига, но ми се иска да споделя.И така скоро започнах работа шефа явно ме е харесал и се опитва да ме сваля ,обясних му няколко пъти ,че не ми е приятно и уж се разбрахме да не ме закача .Преди време чух от колеги, че е говорил пред тях че сме се целували. newsm12 Ако това продължи мисля да напусна. #2gunfireНе ми се иска заради един идиот да губя работата си,но явно нямам друг избор.
Виж целия пост
# 14
Мразя такива хора. Направо ме отвращават. Заобиколена съм от няколко такива. Както се казваше някъде ( и се опитвам да го спазвам) : "Убий глупака с мълчание" или усмивка допълвам аз. Когато се прави човек на разсеян, усмихнат или не разбиращ, всичко минава по-лесно и остава да гледаш само театър около себе си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия