Постни гевречета - стъпка по стъпка

  • 5 638
  • 17
Ето една хубава постна рецепта и от мен.

Постни гевречета.
Продукти:
1 кг. брашно, 2 ч.л. сол, 2 ч.л. чубрица, 2 с.л. доматено пюре,
1 с.л. сусамов тахън, 1/2 кубче мая, 200 мл. вода.

Всичко се разбърква:



Замесваме твърдо тесто:



В тенджера сипваме 1 1/2 л. вода да заври с 1 с.л. мед.
Във врялата вода се пускат гевречетата:



Врат докато сами изплуват на повърхността. После се поставят в тавичка, послана с хартия за печене:



Пекат се на силно загрята фурна 220 градуса около 15-20 минути.
Ето резултата:



Виж целия пост
# 1
Извинявам се за лошото качество на снимките ,но нямам цифров фотоапарат ,затова ги снимах с джиесем.
Днес почерпих с гевречета една приятелка която пости и остана много доволна.
Виж целия пост
# 2
леле супер изглеждат когато имам време ще ги пробвам  bouquet
Виж целия пост
# 3
Лелеееееееее Оливия, жива да си!!! Това не е ли рецепта, за тия гевреци, дето ги продават по улиците, в хартиените чували? Те са ми любими, просто си умирам за тях. А има една фурна на Ботев до училището на децата, дето ги пекат и като си вземе човек топли, топли, с хрупкава коричка .... Laughing Laughing Laughing умирам за тях. Направо не е за минаване от там. Няма начин да не си купя Laughing Wink LaughingИ все съм чувала, че им викат варени гевреци и съм си мислела, че се правят много трудно, та затова реших да попитам. Всъщност никога не съм се замисляла, че това може и в къщи да си го направи човек Laughing Thinking Laughing
Виж целия пост
# 4
Когато започнах да ги правя си помислих,че това е невъзможно в домашни условия ,но сега ви казвам ,че са супер лесни.Много по-вкусни са от тези който ги продават,защото си слагаш ккаквото си поискаш вътре и стават едни ароматни.И НЕ ИЗСЪХВАТ МНОГО.
Виж целия пост
# 5
Забравих да спомена да не се препичат много ,че стават корави.Само леко да се запекат ,те са си варени и на другия ден са хубави и могат да се ядат.
Виж целия пост
# 6
Точно това и аз си помислих, че може да си наслагам каквито ми душа иска вътре подправки, и с каквото си искам даже брашно мога да си ги замеся - кеф ми царевично, кеф ми ръжено, ама знам ли дали ще стане с ръжено, но просто си заслужава да се пробва. Сигурна съм, че ще ми харесат, а и децата си умират за такива гевречета.

Още веднъж хиляди благодарности Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 7
И аз благодаря ,затова че някой е доволен.АЗ съм такава че нищо не обичам да хвърлям и първите направих само със сол и ми остана вода в тенджарата с мед и на другия ден във същата вода направих още една доза станаха за нула време.
Виж целия пост
# 8
И друго да обясня ,тестото не се налага да престоява .Докато го замесвам слагам тенджерата с водата и пускам фурната да се загрява. Омесвам тестото правя гевречетата веднага без да чакам ,те вътре във врялата вода се увеличават двойно.След това ги пускам по няколко във водата ,когато изплуват ги нареждам в тавата и веднага ги слагам във фурната.стават около 30 гевречета общо със замесването за 20 минути.
Виж целия пост
# 9
Браво за хубавата рецепта.   bouquet
Това са ми спомени от детството.
Но ще  направя дозата наполовина,че като знам че съм схваната в ръцетеда се моля да стане.
Виж целия пост
# 10
Вече се прибрах, а тая идея не ми излиза от главата. Седя и зяпам ТВ, и си мисля как да ги направя като нямам сусамов тахан. Няма ли начин с нещо да го заменя тоя тахан, че ме сърбят ръцете? Не че няма да оживея до утре Laughing без геврек, ама просто питам. Че то по лошото е че на децата ги показах и те подскачат край мен, хем и вече големи Wink
Виж целия пост
# 11
И без тахън стават . Първите ги направих само със сол и чубрица и бяха супер.Но реших да импровизирам и затова сложих каквото имах посно.
Виж целия пост
# 12
А дали ще станат с ръжено тесто?

Или и с бяло трябва да се смеси малко...май и пълнозърнесто ще стане..

Много хубаво изглеждат и как ми се доядоха само Crazy

 Olivia ,мерси за рецептата Peace
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета ,че харесахте гевречетата. Стават и с пълнозърнесто тесто ,но иска повече месене за да не се рони.Напомням да се внимава с печенето ,трябва да се журнат и да получат коричка но вътре да са меки .НЕ СЕ ПЕКЪТ ДЪЛГО иначе исъхват и стават много корави. Т ова е майсторлъка печенето,но се свиква.
Виж целия пост
# 14
Лельо много хубаво изглеждат тея гевречета.Мама ни каза,че ще направи скоро  Wink  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия