За повръщане при 1год.и 5мес.?

  • 894
  • 2
Здравейте д-р Слънчева!Днес след бясна игра дъщеричката ми падна и си удари главичката.Tрудно успявм да я опазя.В 12 часа си обядва манджичка като по принцип и към 14 си легна.Спа нормално до към 17часа.Но след 30мин.започна да повръща,повърна доста и така това се повтори 3пъти през 15мин.Беше доста оклюмана ,но след последното вече живна.Обадих се на педиатърката и ни изписа свещички Вомитусхил.Сложих 1 и всичко се приключи.Въпроса ми е според вас на какво би се дължало това повръщане дали би било да е от храната?А може ли да е от падането?И ако се случи да се повръща по този начин кой медикамент е по-ефикасен?
Предварително ви благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
През ноща повърна още един път.Другото,което стана е че се събудих към 2часа от солна миризма.Беше се наакала до вратлето,но миришеше много странно.тази сутрин ходихме на лекар и така и не разбират от каво е всичко.Обясниха ми че може да е яла повечко и да и е станало тежко?Дайте ми съвет според вас от какво е?И каква харана по-л;ека се дава при такива случаи?Благодаря
Виж целия пост
# 2
Ако след падане повръща е добре да се наблюдава, защото това може да е причината- при макар е лека травма на главата може да се травмира и мозъка, което да доведе до повръщане.
 При повръщане от храна е добре да се даде или Вомитус хил, което е хомеопатично лекарство или Натриев цитрат 6%- има го на ампули и сиропче. Той се дава по 1 ч.л. през 1 час- успокоява стомахчето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия