Косата ми пада ужасно след раждането..помощ?

  • 4 115
  • 33
Какво да правя с тази коса, почна да пада ужасно след раждането. Как сте се грижили за вашата ако сте имали същия проблем и с какви продукти?
Да отбележа, че и кърмя!
Виж целия пост
# 1
Ще ти кажа за моя опит по този проблем. Пиех витамини, правех си маски (1 път в седмицата), мажех се със стимуланта за коса на Икаров. След 3 месеца спря да ми пада. От мазила и витамини няма да ти спре косопада, просто продължавай да си поддържаш косата. Тази коса така или иначе трябва да падне. От бременността много неща се променят в организма ни. След раждането трябва малко време, за да се наредят  Simple Smile И все пак, ако се притесняваш много- най-добре отиди на лекар!
Виж целия пост
# 2
Аз лично направих тримесечен курс с ампули Phyto, отделно пиех витамини и правех маски. Няма страшно, косопадът в един момент спира и ако се грижиш за косата си ще видиш след време как започва да ти расте нова коса.  Peace
Виж целия пост
# 3
И мойта до преди месец беше АД,спря да капе ама вече останах без косица,дано да се оправи и възстанови и без тов ане ми е е от най гъстите и съмс  тънък косъм  Embarassed Confused
Аз пих Дермофит и Фолиева киселина,незнам дали спря от тях или просто след 4 месеца здрав косопад си и свърши тоя период...Просто си  я поддържай повече и така,няма друг начин,докато се наместят пак хормоните ти...
Виж целия пост
# 4
Споко ! Аз имах същият проблем и като гледам повечето майки също . Нашият лекар ме успокои , че това е естествен процес , който продължава докъм 6ия месец и за мое успокоение ми препоръча Ревалид . Но аз не го взех а оставих така нещата
Виж целия пост
# 5
И аз бях така с Дияна. Нямах нерви обаче да чакам да ми се нормализира. Бях с коса до кръста и бях решила, че трябва да я отрежа. Отрязах я, до над ушите Simple Smile
Посъветвай се с лекар какви витамини можеш да пиеш за косата. А за маски - можеш да си правиш домашни.
Виж целия пост
# 6
И аз бях така и като отидох на лекар се оказа че имам хипофункция на щитовидната жлеза  иХашимото,така че огиди на лекар Peace
Виж целия пост
# 7
С какво ли не се мазах, какво ли не пих и нищо, падаше си 3м. и изведнъж спря, но за щастие започна да ми расте много нова коса.
Не се притеснявай ще видиш, че скоро ще спре да ти капе, но не е лошо да пиеш някоя от хранителните добавки, които е продават за тази цел  Peace
Виж целия пост
# 8
Нищо не съм правила. След около 8-9 м. спря да пада  Peace
Виж целия пост
# 9
Маски и витамини,след известно време ще спре да капе.От моята падаха почти кичурчета но не беше страшно.
Виж целия пост
# 10
За косопад всички казват, че йм е помогнала хининовата вода - иам темичка за нея тук в Красива мама.
Маската с тривитаминол също е много ефикасна - за нея също има тема тук Simple Smile
Предполагам витамини няма да ти навредят, можеш да се консултираш с лекаря си за тях.
Виж целия пост
# 11
Случва се след всяко раждане, при всички. Процеса е напълно нормален.
Каквото и да правиш, с каквото и да я третираш, косопадът ще спре временно, докато ползваш определените продукти и после пак ще се възобнови. Най-добре изчакай да отмине периода. След него ще възвърнеш загубеното количество коса. Peace
Виж целия пост
# 12
На мен ми помогна стимуланта за коса на Икаров, но започнах да го ползвам след като спрях да кърмя. Не се препоръчва за бременни.
Виж целия пост
# 13
При мен косопада започна 3 месеца след раждането.Взех си шампоан на Керастаз против косопад.Определено намаля и след 6-тия месец ми спря окончателно.Маски задължително Hug
Виж целия пост
# 14
Ducray-ампули и шампоана за косопад.След седмица вече имаше резултат.Ползвах ги около месец и половина:резултат - сега и един косъм не ми пада вече Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия