Овесени ядки - може ли всеки ден?

  • 2 123
  • 23
Здравейте, мами!

Мога ли да давам всеки ден овесени ядки на детето си, което е на година и половина или не?

Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Не виждам проблем.Ако моята дъщеря ги ядеше щях да давам.
Виж целия пост
# 2
Да.
Виж целия пост
# 3
можеш,стига да не и омръзнат.
Виж целия пост
# 4
На година и половина мисля че вече не е проблем ежедневното им приемане. Само следи за разхлабителен ефект  Laughing
Виж целия пост
# 5
Да, но има и безброй други варианти за хранене.
Виж целия пост
# 6
Може, въпреки, но са доста разхлабващи. По-добре редувай с пшенични ядки, просо, грис и т.н., разнообразието е хубаво за едно бебе  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз давам 4 пъти седмично за закуска,за да има все пак и някакво разнообразие или ги приготвям по различен начин.
Виж целия пост
# 8
Аз давам 4 пъти седмично за закуска,за да има все пак и някакво разнообразие или ги приготвям по различен начин.

И кои са различните начини за приготвяне на овесени ядки освен варени и смесени с нещо ?
Виж целия пост
# 9
И кои са различните начини за приготвяне на овесени ядки освен варени и смесени с нещо ?

На каша или отвара - варени или накиснати демек.  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
И кои са различните начини за приготвяне на овесени ядки освен варени и смесени с нещо ?

На каша или отвара - варени или накиснати демек.  Simple Smile

Е, да, това е голямо разнообразие за детето  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Аз давам 4 пъти седмично за закуска,за да има все пак и някакво разнообразие или ги приготвям по различен начин.

И кои са различните начини за приготвяне на овесени ядки освен варени и смесени с нещо ?

Е тя има предвид, че ги дава 4 пъти седмично, т.е. през ден редува с нещо друго.
А за приготвянето, може да са с масло и сирене, с кисело мляко (ако е над 1г.), с банан, с круша и ето ти всеки ден различна закуска  Grinning
Виж целия пост
# 12
Е тя има предвид, че ги дава 4 пъти седмично, т.е. през ден редува с нещо друго.
А за приготвянето, може да са с масло и сирене, с кисело мляко (ако е над 1г.), с банан, с круша и ето ти всеки ден различна закуска  Grinning

Нали плодовете е добре да се дават отделно, значи не е добра идея овесените ядки да се комбинират с плодове.
Виж целия пост
# 13
... Само следи за разхлабителен ефект  Laughing

Точно това е целта.  Simple Smile Малко е запечен.

А иначе ги давам сутрин с АМ и някакъв плод. Други сутрини давам нещо друго - кус-кус със сирене например, но все пак ме интересуваше дали има проблем да яде овесени ядки всеки ден, защото ако не трябва, да не му давам.

Благодаря на всички.   bouquet
Виж целия пост
# 14
Аз му давах до скоро всяка сутрин овесени ядки с настъргана круша/ябълка, с плодово пюре, от скоро със сирене. Но целях именно разхлябващия ефект, защото имаше жесток проблем със запека и само те му помогнаха от всички неща, които пробвах. Сега редувам с кус-кус, елда, от тази седмица и попара. Смея да твърдя, че при него те му регулираха стомахчето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия