Негодно за употреба Витамин С по аптеките

  • 4 716
  • 42
Преди малко повече от седмица, лекарката ми каза да купя Вит С за дъщеричката ми, но учудването ми беше голямо, когато в аптеката ми казаха, че нямат, тъй като от складовете са им казали, че са били временно прекратили производството, тъй като не отговаряли на изискванията и са били иззети от търговската мрежа, тъй като в някаква си партида имало някаква бактерия и др. подобни. На други мои въпроси от рода дали само определена партида е била негодна или по принцип не са били годни, не можаха нищо да ми кажат, а знам, че доста мами ползват и за подсилване и противовъзпалително именно Вит С.
Споделих това с две докторки и двете ми казаха, че за първи път чуват това нещо.
Вие нещо знаете ли по въпроса.
Виж целия пост
# 1
И аз търсих от малките ампули преди около 10-тина дни за малката.Нямаше ,беше събота и ми отговориха,че Софарма не са си направили сметката и нещо им куца в произвдството./в смисъл,не са смогнали на количествата/.За друго не са ми споменали. newsm78Имам начин и ще проверя.
Виж целия пост
# 2
Надето, ще ти бъда благодарна, ако споделиш, защото понякога чисто профилактично го ползваме.
Виж целия пост
# 3
И аз се записвам за допълнителна информация Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Аз вчера си купих за мен витамин Ц чисто профилактично да го пия   това значи ли че трябва да не го пия.Нищо не ми казаха по аптеките.
Виж целия пост
# 5
Доколкото разбрах става дума за ампулите, но незнам нищо със сигурност, защото нищо не ми беше обяснено. Дано Надето даде повече инфо.
Виж целия пост
# 6
и аз скоро купих 25 ампули за да имам под ръка,но нищо не съм чула newsm78
Виж целия пост
# 7
Миналата седмица ми се наложи да купя - аптекарката каза че няма и едва ли ще намеря.
Не каза подробности.
Разбира се купих от следващата аптека.
Може да има нещо  newsm78
Преди време бяха изтеглили глюкозата от пазара  ooooh!
Виж целия пост
# 8
Хммм........ newsm78
Виж целия пост
# 9
Ти си купила за да си го продадът а мислиш ли ако стане нещо?Кой ще отговаря за това после.Особено за детето ти.Незнам дали е опасно но все пак.
Виж целия пост
# 10
Съпругът ми купи ампули за мен преди няколко дена, нищо не са му казали. Сега като се прибере от градината ще му кажа да слезе до нашата аптека (във входа). Ако има нещо аптекарят ще му каже.
Говорих с него по телефона. По складовете нямало от големите ампули, но не са му казали защо. Той ми беше купил малки. Като се прибере пак ще го пратя до аптеката.
Странно. Всички ампули са спрени от производство, не върнати. Аптекарят не е казал защо, казал е "не ги търси повече, няма да се произвеждат". Щяло да има само от разтворимите. Може да е някакво изискване на ЕС, но не мога да гадая.
Виж целия пост
# 11
Аз купих от малките.
Утре и аз ще попитам в близката аптека  Thinking
Виж целия пост
# 12
Попитах една приятелка фармацевт.Каза,че цехът за производство на ампулите е в ремонт.Не се знае до кога....но няма такова нещо,че има  "инфектирани" партиди. PeaceАко намерите някъде из мрежата-пиите го спокойно.
Виж целия пост
# 13
... Аптекарят не е казал защо, казал е "не ги търси повече, няма да се произвеждат". Щяло да има само от разтворимите. Може да е някакво изискване на ЕС, но не мога да гадая.

Доколото знам, тези ампули са за венозно приложение, не за орално.
В другите държави не се продават свободно по аптеките, предполагам за някакво подобно изискване на ЕС става дума  Peace
Виж целия пост
# 14


     И аз исках да купя днес, но аптекарката ми каза, че временно са ги спряли.Не разбрах дали от производство, или от продажба.Предложи ми детски сироп с витамин С, но ампулите ги исках за голям човек.Такъв сироп купувах в Англия, с вкус на портокал, за деца над година.Проверете дали върши същата работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия