На кой ден с висока температура изписват антибиотик?

  • 3 849
  • 17
За децата питам. Дъщеря ми за четвърта поредна сутрин е с 38,6. Другите симптоми са зачервени уши, но без болка и зачервено гърло, слаба хрема.
Лекарката предписа Оспексин, които да започнем довечера или утре ако не спадне темературата. Дали изобщо има такава възможност? Дали само не губим време? ooooh!
Виж целия пост
# 1
На моето лично за цяла седмица с Т не му изписаха антибиотик.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: AFRODDITA
На моето лично за цяла седмица с Т не му изписаха антибиотик.


Температурата в последните дни над 38 ли беше?
В крайна сметка успя ли да се пребори или пак до антибиотик се стигна?
Виж целия пост
# 3
Аз лично не бих чакала ......... температурата е индикатор за инфекция
Цитат
зачервени уши,   зачервено гърло, слаба хрема.


Това няма да изчезне от просто така Rolling Eyes или пък с парацетамоли.
Трябва да се лекува инфекцията и тогава температурата ще се смъкне до нормални стойности без да се лекува  пряко.
Виж целия пост
# 4
то е ясно, че  има инфекция, но вирусната не се лекува с антибиотици, а бектериалната - с антибиотици.
Въпросът е, че ако организма не успее бързо да пребори вирусната, тя става добре почва за развитието на бактериална.
Затова лекарите отлагат антибиотицити и не ги почват от 1-2 ден.
Това е ми е въпроса - на кой ден от вирусната е сигурно, че се е появила и бактериална и не трябва да се чака повече? Thinking
Виж целия пост
# 5
Тогава и вземете намазка от носа и ще се види какъв и вида на инфекцията  за ден -два........... Защо се чака това не ми е ясно ?
още повече , че с намазката ще се установи и точния антибиотик и няма да се налага налучкване Wink .
Виж целия пост
# 6
Антибиотик се изписва по преценка на лекаря. Преценката   зависи от много неща  и не е еднаква при отделните случаи и при отделните деца.  Всяко заболяване е различно само за себе си.  Grinning
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Samsara
Цитат на: AFRODDITA
На моето лично за цяла седмица с Т не му изписаха антибиотик.


Температурата в последните дни над 38 ли беше?
В крайна сметка успя ли да се пребори или пак до антибиотик се стигна?

Варираше м/у 37,5 и 38,9, пребори се разбира се, но моята докторка не изписва антибиотици Grinning
Виж целия пост
# 8
А ако 4 дни е със 39-40 и на 5 "падне" на 38,5-39 и имате налеп на едната сливица ?
Виж целия пост
# 9
На нас на 4-тия ни изписаха АБ (при първото ни разболяване), но още от първия прием се обрина и го спряхме  Rolling Eyes Друг педиатър каза, че сме се обринали то високата Т   33uu кой знае каква е истината Thinking
Виж целия пост
# 10
Следвай съветите на лекаря - не зависи само от продължителността на Т.
Виж целия пост
# 11
Аз знам, че принципно организма се справя с вирусната инфекция за около седмица. Но дофторите (поне у нас) никога не чакат цяла седмица. По чужбина изписват антибиотиците много трудно (и задължително след антибиограма, а тука си карат на сляпо на широкоспектърни).
Аз лично много разчитам на високата температура като средство за справяне с болестта и ако не минава 39 не давам от парацетамолните сиропи.
Виж целия пост
# 12
ами и ние сме преживявали цяла седмица с Темп. без антибиотик
трудно е, но вървам на педиатъра си и когато ми звучи логично и добре обяснено - не споря
стискам зъби и така
 Wink
Виж целия пост
# 13
Самсара - при възпалени уши не се правят експерименти. Моят съвет.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Шани
Самсара - при възпалени уши не се правят експерименти. Моят съвет.

 202uu Аз мога да добавя, че при децата, всякакви инфекции в областта на главата, нелекувани адекватно и навреме, могат да доведат до доста неприятни усложнения. Абе хора, вие нямате ли педиатри? Сърдите се когато някой лекар ви консултира по телефона, а тук сте готови да повярвате на всякаква информация и в повечето случаи от хора, които нямат нищо общо с медицината.

П.П. Извинявам се, ако някой се чувства засегнат от написаното, но по-добър съвет от този не мога да дам. Самсара, консултирай се с личният лекар на детето, а ако не си доволна от него, през следващият месец може да го смениш. Скорошно оздравяване на детенцето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия