Дайте ми съвет моля ви?Кърмата ми намалява.....

  • 646
  • 11
Този път мисля че наистина кърмата ми намалява  и съм ужасно притеснена...бебка се буди и нощем я кърмя понякога по 2 пъти ....пия достатъчно течности хапвам си добре....Не се наяжда от едната гърда и затова я слагам и на другата за да се дояде но за следващото хранене не се събират и 100мл.....Опитах се да се цедя със помпа  но след кърменето няма какво да изцедя....Опитвах се да я дохранвам...но не ще и да погледне...към шишето...дърпа се плаче...крещи дори ...незнам какво да правя...ДАИТЕ МИ СЪВЕТ МОЛЯ ВИ!КЪРМЯ Я ВЕЧЕ 5МЕСЕЦА ИМАМ ЖЕЛАНИЕ ДА ПРОДЪЛЖА.... Cry
Виж целия пост
# 1
Това ми прилича на скок в растежа, моето момченце също имаше подобна криза около 5-ти месец.
Прочети в библиотеката.
Опитай да кърмиш на тъмно и през деня - в банята примерно. Не давай добавка..
Щом цели 5 месеца сте изкретали дотук имаш реални шансове да си кърмиш още дълго време, още повече че го искаш Simple Smile
Пейте песнички, гушкайте се, голото тяло също успокоява.. А има ли вероятност кърмата ти да се е регулирала и за това да не можеш с помпа да изцедиш нищо? Аз също не можех повече от 10 мл. но бебето изяжда повече отколкото помпата може да изкара. Така че цеденето не е показател.
Вземи си лактогонен чай от аптеката и мисли позитивно Simple Smile
Успех!! Peace
Виж целия пост
# 2
скъпа, maya duztepeliler,според описанието което даваш не виждам нищо  обезпокоително. Аз кърмя моя бебо понякога по 4-5 пъти през нощта, откакто се родил и никога по малко от 2 пъти.
Ти спокойна ли си? да не би да имаш някой дразнител (като свекърва, която дава "компетентни" мнения например)
Дай повече инфо. Как наддава последния месец бебето?
Ще се справиш! Hug
Виж целия пост
# 3
Опитай да дадеш повече сведения как е организирано кърменето Grinning

1. Възраст на бебето
2. Тегло при раждането, най-ниско тегло след раждане (за бебета под 2 месеца), наддаване по месеци
3. Как е организирано кърменето на бебето:

    * колко хранения има бебето за 24 часа
    * на поискване ли се храни или на режим
    * една или две гърди предлагаш на хранене рутинно, как суче от тях, добре ли изпразва първата, преди да го сложиш на втората
    * на колко часа средно суче бебето, кърмиш ли го нощем и колко
    * даваш ли на бебето биберон-залъгалка
    * даваш ли на бебето нещо, различно от кърма (адаптирано мляко, вода, сок, пюрета, каши) – какво, как го даваш и в какво количество за 24 часа?
    * как пишка и ака бебето, колко често пълни пелените за едно денонощие

4. Всякакви други детайли, които са от значение (например, проблеми с бременността и раждането или други подробности, които могат да имат отношение за по-малко бебе)
Виж целия пост
# 4
еми на 4месеца е малката...1..вия месец наддаде1кг.400гр...2..рия  1кг...3..тия 670гр...Храня я на 3часа...по 6 пъти на ден а сега и по повече защото явно млекцето не и достига и си иска и през нощта....суче по няколко минутки и заспива след 2..3часа се буди пак...и отново така....Слагам я да суче и на двете гърди тъи като от едната не и достига...струята става по малко и бебка започва да се дразни...а пък и мисля че едната ми гърда произвежда по малко мляко...не и давам залъгалка...не  иска...педито ми каза да и давам водичка между храненията но не иска  да пие...много рядко си пиива...А за пишкането не мога точно да я проследя....може би около5..6 пъти....бебка се роди 2кг.600кг...изписаха ни 2.440 във момента сме 5.650...
Виж целия пост
# 5
кърми по възможност в 5ч. сутринта,пий боза,прясно мляко,вода,чай,супи..........
Виж целия пост
# 6
       И с мен така беше по това време, някъде. Точно тогава за пръв път ми се върна менструацията. Може да е от промяната в хормоните. Аз също имам проблем с едната гърда и ни беше малко трудно. Нямах достатъчно кърма, но я слагах доста често на гърдата, на час, ако се налагаше.И най-вече нощем. Търпение и по-често кърмене, и всичко ще се оправи. Hug
Виж целия пост
# 7
С уговорката, че не съм никакъв специалист по темата, ми се струва, че едва ли ти намалява кърмата, по-скоро бебето има увеличени нужди.
Нощното хранене е това, което ще ти увеличи кърмата според нейните нужди, така че не се притеснявай. Кърми я през нощта и не мисли за добавки.
Виж и какво ще те посъветват специалистите.
Успех.
Виж целия пост
# 8
Все едно, че си описала моя случай! И аз не знам какво да правя. Още повече, че знам със сигурност, че кърмата ми намаля, защото имам кантар и меря бебето. От едната ми гърда не излиза повече от 60 мл. Той хапва по 1-2 минути лакомо и после започва да пищи, да се дърпа и не иска повече. Като го премеря резултатът е 40-60 мл. Иначе го храня на поискване. Първия месец наддаде 1 кг, 2рия 1,1 кг, а 3тия едва 650 г. Роди се 3850 и беше много лаком, хапваше по 150-170 мл на хранене, а сега съвсем намаля кърмата.
Виж целия пост
# 9
И аз с уговорката, че не съм никакъв специалист по темата а и моят драстично заслабна, но да кажа пак - цеденето не е никакъв критерий за колко кърма имаш - по това време и на мене ми намаляха гърдите и вече не мога да цедя като едно време, а ако се случи да се препълнят - цедя само предно мляко после като омекнат край, а има още вътре, бебето си яде и си пика обилно мокри памперси по 6 на ден вади - това ми е критерий че е пил кърма, защото не давам вода или други неща.
Това че суче от двете няма нищо лошо според мене - и ние сме имали такива моменти, после явно се регулира и пак почва от една или увеличава интервалите, после пак ги намалява - колкото има нужда. Но ми се струва и на мене че моят като порасна почна да се нерви на слаба струя и затова да иска да суче и от другата.
И аз ще следя темата да видя дали не може да приложа някой съвет и при нас, въпреки че не сме съвсем същия случай.
Виж целия пост
# 10
не се притеснявай да даваш и от двете гърди. аз правя така още от родилното. просто само от едната не стига и това си е. няма смисъл да се мъчи детето. пробвай да стискаш задната част на гърдата с ръка, когата усетиш, че струята е намаляла. така ще я вдигнеш и ще се увуличи количеството поето мляко като цяло. това има ефект за минута-две и все пак е помощ според мен. друго което правя е да поставя бебето легнало и да се надвеся над него като отново стискам гърдата. така и гравитацията ще помогне.
успех!
Виж целия пост
# 11
Здравей и от мен. И ние имахме този проблем, особено вечер, на последното хранене, суче 5 минути, дърпа се и пищи, пак захапва, пак пуска. Разрани ми гърдите. Но аз не се отказвам. Започнах да я кърмя легнала и като пусне 3-4 пъти, предлагам и другата гърда. Така накрая заспива. Възможно е да се дължи на изникващо зъбче, затова да мрънка и плаче, от сърбежа. Но не се отказвай!  Naughty А за нощното - ние на 3-4 месеца спяхме по цяла нощ, а сега взе да се събужда по 3 пъти да яде през нощта. Бебешка работа!!! Няма страшно - като мрънка - на гърдата, ако трябва и през час. Може наистина да е от хорманите или ускорен растеж - към 6-я месец. Ще се нармализира, трябва само ти да си спокойна и уверена в себе си. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия