За млякото против повръщане

  • 449
  • 7
Бебо тази сутрин изповръща всичко - около час след храненето повръщаше, но чисто мляко /не пресечено и не мирише/. И друг път е правил фонтани, но днешните надминаха всичко. Интересното е, че после спа цели три часа, а ако е гладен, би трябвало да реве. Та ... оплаках се на други майки от квартала, които ме посъветваха да му давам от това мляко. ОБАЧЕ моя позната така си отби детето. А педито е под всякаква критика. На предната консултация й казах, че бебо повръща - а тя - нищо. Сега не знам да го водя ли на лекар /и какъв/ - дали е ГЕР ... иначе детето си се изхожда по няколко пъти на ден, наддава, но това повръщане на фонтани и то в големи количества много ме смущава.
Виж целия пост
# 1
Редовно ли повръща, или от време на време?
Ако е само понякога да повръща на фонтани, едва ли е ГЕР - може да е било раздразнено стомахчето, или неволно да си го присвила повечко, без да забележиш, и затова така.
А и на тази възраст не би стояло гладно без протест, ми се струва...
Виж целия пост
# 2
Струва ми се че по често повръща, а ПОНЯКОГА не повръща -предимно при нощните хранение Може би го прехранвам, но как да разбера?
Виж целия пост
# 3
Точно на тази възраст и моя Павел повръщаше доста. А фонтанчета правеше предимно сутрин, тъй като през нощта не ядеше и гърдите ми се препълваха. И бебо гълта лакомо на сутринта...Поне аз така си го обяснявах тогава. Оригвах го по средата на храненето. Май помагаше...Повръщаше и когато е превъзбуден - когато се опитваше да гука ...
Виж целия пост
# 4
А от двете гърди ли кърмиш на всяко хранене?Ако е така,опитай да даваш само едната на хранене - това значително облекчава повръщанията в повечето случаи.Може да се наложи да се храните по-начесто,но е по-добре за бебе да поема по-малки количества по-често,отколкото голямо количество през големи интервали.
и не се притеснявай,щом бебе си наддава нормално - брат ми е повръщал така до годинката,без да има какъвто и да е проблем,просто си е бил лаком(а е бил на изкуствено хранене от 20-тия ден и е захранван много по-рано даже от бг-схемата,че не е искал да пие хуманата).Но при повечето бебета повръщането отзвучава от само себе си докъм 6-тия месец Grinning
Виж целия пост
# 5
Моят син също повръщаше доста като беше съвсем бебе и само на кърма, най-вероятно имаше две причини: 1) преяждаше Simple Smile и 2) не е съвсем ГЕР, ами просто по-разширен отвор на сфинктера (май така се казваше), което причинява повръщането.

Във всеки случай ако наддава добре и е весел и това не го притеснява, не се кахъри.
Виж целия пост
# 6
Пробвай да го оригваш по няколко пъти по време на хранене, да не го стискаш и люшкаш след като се наяде и ако може, да спи леко повдигнат (най-добре 45 градуса), като подложите дъска под наклон под дюшека.
Виж целия пост
# 7
Моето дете беше така, 4е и доста по-зле-бяхме достигнали до 10 повръщания м/у две хранения!!!! Спря да наддава около 4 месеца. Трябва да ти кажа, 4е съм опитала абсолютно вси4ко- антирефлуксни млека, повдигане на креват4ето, оригване по 3-4 пъти по време на ядене и т.н. Лежахме и в болница за изследвания. Не се намери обективна при4ина. Просто го израстна. Мускул4ето м/у стомаха и хранопровода (нари4а се кардиа, сфинктер е друго Grinning ) при бебетата е по-слабо и затова 4есто връщат храна. От опит мога да ти кажа, 4е АР формулите нямат никаква полза (поне при нас). Кърми си детето ПОНЕ до 6 месеца, не бързай със захранването и не вярвай на приказките, 4е ако му сгъстиш храната ще се оправи. Все пак те съветвам да си направиш консултация с детски гастроентеролог- може да го видят на ехограф и ще се установи дали е ГЕР или не. При вси4ки слу4ай те съветвам да не се притесняваш-много е неприятно и понякога доста притеснително, но най-вероятно и при вас е въпрос на време. Въоръжи се с търпение и...нерви и време за 4есто пране. АКо искаш координати на добър гастроентеролог ми пиши. УСПЕХ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия