Моля за съвет - тече гной от венеца.

  • 34 553
  • 12
Моля за съвет. От известно време получих подуване на венеца около зъб който е умъртвен преди две години. Получих и много странна болка, която вечер ме буди и сега посещавам стоматолог, но  Sad неприятното усещане не спира и гнойта си тече постоянно. Просто незнам от къде извира. Зъболекаря почиства каналите ми много старателно, само че единият, този който е най голям създава проблеми. Започнах да си мисля дори за вадене на проблемния зъб. Направих си и снимка наистина има голямо възпаление, но се чудя дали да продължавам с лечението, защото вече втора седмица няма подобрение. Правя си промивки и с тетра, но уви пак нищо. Притеснена съм. Помогнете как да се избавя от тази гной.  Sad
Виж целия пост
# 1
А антибоитик? Рудожил?
Виж целия пост
# 2
Много е добър аз съм доволна.Успех
Виж целия пост
# 3
Трябва да имате малко повече търпение и да ходите редовно на промивки. Знам, че в един момент става адски досадно, но след като има шанс да се спаси зъба, не мислете въобще за вадене. Колкото до антибиотика, не е необходим в случая, тъй като в мястото на възпаление не може да се достигне лечебна концентрация. Порочна практика е да се взимат антибиотици за щяло и не щяло, особено любимия на населението родожил. Всяко лекарство си има индикации и контраиндикации и се назначава от лекар.
Виж целия пост
# 4
Моля за съвет. От известно време получих подуване на венеца около зъб който е умъртвен преди две години. Получих и много странна болка, която вечер ме буди и сега посещавам стоматолог, но  Sad неприятното усещане не спира и гнойта си тече постоянно. Просто незнам от къде извира. Зъболекаря почиства каналите ми много старателно, само че единият, този който е най голям създава проблеми. Започнах да си мисля дори за вадене на проблемния зъб. Направих си и снимка наистина има голямо възпаление, но се чудя дали да продължавам с лечението, защото вече втора седмица няма подобрение. Правя си промивки и с тетра, но уви пак нищо. Притеснена съм. Помогнете как да се избавя от тази гной.  Sad

Питах моя човек (стоматолог) и той каза:
1. Да не бързаш да вадиш зъба, в 99% зъбите са лечими ;
2. Ако до второ-трето посещение не е имало подобрение, да потърсиш специалист ендодонтист (занимава се с каналите);
3. Пиенето на Рудожил без адекватно ендодонтско лечение е безмислено.

Успех!

Виж целия пост
# 5
И при мен положението е горе-долу като твойто lesinia! Близо 4 месеца правих промивки на каналите , но никакъв ефект - и болката и гнойта си продължаваха.... Cry Реших да сменя зъболекарката и се оказа, че тя ми е перфорирала венеца и целият проблем идва от там. А за капак на всичко ми е увредила й синусите/. С новият ми зъболекар пробвахме какво ли не, но зъба ще се вади....
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички, но природната ни смрадлика (тетра) направи чудеса. Венеца започна да се подобрява. Наистина бях доста упорита през уикенда по цял ден си правих промивки, но усилията ми се оправдаха. Оттук нататък си мисля, че и на зъболекаря ще му е по - лесно да работи по въпроса  Laughing Що се отнася до антибиотиците - винаги съм ги отбягвала. Не помня последно кога съм пила подобни лекарства. Зара благодаря ти, смятам да следвам твоя съвет. Никога не пренебрегвайте природната медицина, но и никога не прекалявайте с нея.  bouquet
Виж целия пост
# 7
Тетра,доколкото знам е другото наименование на смрадлика.
Хубаво е да се прави промивка и с лайка.
Смрадликата е такава билка,която спомага да се извлича гнойта,но и затваря абцеса.
По добре е първо да се премахне отровенета кръв,после да се изчисти и накрая да се затвори.
Как го обясних Embarassed
Виж целия пост
# 8
Може да си купите от аптеката сребърна вода , тя е срещу инфекции и чрез жабуркане може да ви помогне.
Виж целия пост
# 9
Рудожила е доста вреден и дори много стоматолози са против приемането му Peace
Виж целия пост
# 10
И аз да се оплача от Рудожила. Оправи ми се възпалението, но ми докара такъв стомашен проблем, че вече трети месец нямам оправяне.
Виж целия пост
# 11
Купи си паста за зъби Пародонтакс - действа чудесно озравително на венците!
Виж целия пост
# 12
Купи си паста за зъби Пародонтакс - действа чудесно озравително на венците!

След професионално почистване на зъбна плака и зъбен камък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия